Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

ventus

New Member
Здравейте, уважаеми, драги колеги. Известно ни е, че форумните подписи влияят на СЕРП'а. Но по какви критерии да изберем форуми, където да наблъскаме тези мнения за да получаваме линкове от подписите? За единствения критерий, който се сещам е релевантността. Ще се радвам, ако някой ме светне на тази тема. =)
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Гледаш да е по темата и да е по-напред в серпа по думата. Защо мислиш, че това не ти е достатъчно ?
 
това може да се формулира по няколко начина общо взето от всеки който ти е ревелантен на тематиката даже и продажби може да ти докара...

ето какво съм писал по една друга тема

може да напишеш някоя найстина полезна иформация са форума му прилично дълъг и полезен инфо пост като отделна тема нагласена с вторстепенни киурди за заглави, и тогава да си сложиш линк ако е човечен ще ти я остави все пак не си спамнал грубо а си допринесъл за форума му :) а за теб ще е добра сателитна страница (герила маркетинг стратегия)

може и нещо дуплкейт да постнеш но тогава ще имаш "кофти сателитна статия" колкото по напред ти е ранкната статията /поста толкова по ценен е линка ясно е че с дуплекайт няма да е толкова добър резутлата
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

А какво става ако се сложат подписите във форуми и теми които нямат нищо общо, а линквоете от са с думи виж още, виж тук, това.. и са насочени към различни вътрешни странници, които не са свързани с ключова дума. Така няма ли пак да се дигни сайта и дали има някакъв проблем, защото по мои наблюдение, ако не се слагат ключови думи и не се използват един и същ тип сайтове ( само социялки, само дир, само обяви) всички линкове се харесват от ГГ
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

А какво става ако се сложат подписите във форуми и теми които нямат нищо общо, а линквоете от са с думи виж още, виж тук, това.. и са насочени към различни вътрешни странници, които не са свързани с ключова дума. Така няма ли пак да се дигни сайта и дали има някакъв проблем, защото по мои наблюдение, ако не се слагат ключови думи и не се използват един и същ тип сайтове ( само социялки, само дир, само обяви) всички линкове се харесват от ГГ

Доста съм се занимавал с форумни постове и съм работил с доста колеги и опита ми показва, че нямат особенно влияние ако са с рандом думи(тук, виж, още, ..., допълнително информация), ако нямаш наистина добро onpage СЕО, ако го имаш, вече е друга работа. Също така не бива и да се прекалява с многото мнения на 1 път, че по-скоро се забатачват нещата, но ако се прави с мярка форумите са перфектен източник на линкове.
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Аз пък все си мисля, че подобна гимнастика е излишна и Гошо не му пука кой какво прави. Реже си наред дори и примерните сайтове, пък оптимизаторите каквото и да правят, никога не могат да се преборят със законите на въздесъщият Гугъл
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

А бе, че му пука... пука му и там май е проблема. Просто човек трябва да прави баланс, а не да се хване и да блъска само платени линкове :)

Моята рецепта е от всичко по малко и по възможност в по-голям интервал от време... така изглежда максимално натурално и някак по-лесно можеш да проследиш проблема, ако нещо стане.

Относно форумите... определено има смисъл, но е хубаво, ако форума не е в същата тематика, то поне темата да е на тематиката и да симулираш, че пишеш коментара, не просто заради спама. Например, ако оптимизираш семена за домати, търсиш форуми за семена или поне някоя тема в която се споменава за вкусни домати. Създаваш си някакъв профил... правиш няколко мнения предварително и след това си пльосваш спама интелигентно с нещо от сорта - "Аз да ви кажа, тази година на село засях от семена за домати, от този сайт: хттп://твоятсайт.ком и да ви кажа, харесаха ми, но нещо ги наядоха буболечките... вие с какво ги пръскате?".

Така пуснат коментара, първо излежда по-натурален за Гошо и второ, ще дръпне и някакъв тематичен трафик, който пък ще ти донесе още натурални линквания евентуално и трето е много по-малко вероятно да ти го изтрият.

Естествено, като всичко останало е добре да се разнообразява за да няма негативен ефект.

Относно форумните подписи, отново са добър вариант, но обикновенно разводняват и са по-трудни за постигане, понеже са по-полезни, ако си писал в тематични теми. Ако си писал само в тематични теми, веднага ще се набие на очи и вероятно ще ти теглят бана, а ако си коментирал и в други теми си разводняваш линк-а ( това е мое мнение, някой колеги не са съгласни, но... всеки сам си шета ).
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

slavchev, Virosss и със двамата съм съгласен. И на мен ми се струва че ГГ ако те набележи почти няма измъкване. За линкове от тематични форуми (теми във форуми) има ефект, аз съм правил такива. По няколко лесно думички застанах в топ 3 с по 10-15 линка от форуми, без да слагам ключова дума, само поставям урл-то на сайта нищо повече. Слагам съм и хаотични линкове, но като сложите хаотични 100 линка от различни форуми ще видите че резултатите ще надминат очакванията ви :) Не знам дали за подпис линковете е подобна ситуацията.
Сега се захванах с един сайт дето е зарязан от 3 години и трябва или да го съживя или тотално да го окепазя, няма средно положение :D Вече сложих 30 линка от подписи, но сега си промених мнението, че то като се замисли човек, на някои теми има над 50 форума, а аз да слагам в подписите е идиотска работа. Благодаря ви би трябвало да има файда от тези подписи, поне колкото да разнообрази линковвте, че нали знаете дъртите сайтове имат линкчета само от директории.
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Това със форумните подписи е страшен автогол защото линка става sitewide и сочи към един единствен линк със един анкор текст. Общо взето се закупува билет за следващата Панда или алгоритмични наказания. Алтернативата е линка да бъде no-follow, но е малко вероятно форумите чаааааааак такава възможност да ви дадат.
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

" sitewide и сочи към един единствен линк със един анкор текст" спорен мен това не е проблем, проблем е че ГГ вижда че е в подписа и така му става ясно за какво идеи реч . Линковете които са ми в темите (а не в подписите), като ги гледах с една програма тя ми показа, че от всеки форум имам по 5-10 линка, а реално е един. Така че с 5 мения във форум подписа да се повтаря 50 пъти, ме толкова голям проблем. Ще се надявам с 30 подписа, 30 мнения и 30 обяви да мина по тънката лайсна за няколко месеца, то толкова ми трябва.
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

За мен, линка е линк, стига да не е от адулт сайтове не вярвам да има проблем, а за бавно или не бавно постване зависи от това колко се е дигнал тръста на сайта. За експеримент вчера в маджестика сравнявах форума с сайта ми за игри в подписа, разликата е доста, и за жалост няма как да набавя за момента. Общо взето реших да го направя зареди темата за райфайзен огромно количество линкове с еднакъв анкор, а вместо порязване темата вече е на първа страница, а за сайта за игрите като бях налял много издуха супата и изчезна аут оф топ 100. Та загледах се и само като видях фрапантната разлика в бековете и реф. домейните направо паднах :D . Мисълта ми е, че всичко това оказва някакво влияние само на нови сайтове които не са с голям тръст.

А между другото, форума само от вчера до днес, в период 1 година дигна с + 20 реф. домейна, беклинковете не ги бях следил.
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

"Мисълта ми е, че всичко това оказва някакво влияние само на нови сайтове които не са с голям тръст. " Да но в такъв случай, няма как малък сайт по специфична тема да стане с голям ръст. Ще намеря някоя далавера, не може да няма дупки из 200+ фактора, колкото повече фактори токова повече дупки трябва да има.
Сега някоя може да каже ах тези мъже само за дупки мислят :)
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Давай, докато не са ги закърпили на цяло, че тогава ще издишаме. :)
"Мисълта ми е, че всичко това оказва някакво влияние само на нови сайтове които не са с голям тръст. " Да но в такъв случай, няма как малък сайт по специфична тема да стане с голям ръст. Ще намеря някоя далавера, не може да няма дупки из 200+ фактора, колкото повече фактори токова повече дупки трябва да има.
Сега някоя може да каже ах тези мъже само за дупки мислят :)
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

А как мислите ако се прилагат сео техники към ГГ+, ФБ, youtube, а може и към др, известни соц. мрежи това дали ще се отрази на сайта? Аз имам един сайт който много го пазя (той и за това още не се показва : D) в ГГ+ и ФБ има много яки работи, но ме страх да ги слагам из форумите.
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

А какъв ще е резултата ако потребител на голям форум с мнения около 1000 на брой сложи линк на нов сайт в подписа?
Ще има ли проблем като цяло, че е с толкова много мнения?
п.с.Като този форум е със тематика като на сайта към който ще слага линк
 
Последно редактирано:
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Какъв ще ти е проблема - имаш сайт, слагаш си подписа... Той гошо няма да ги навести всичките ти мнения наведнъж. Може и месеци да му отнеме...
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Какъв ще ти е проблема - имаш сайт, слагаш си подписа... Той гошо няма да ги навести всичките ти мнения наведнъж. Може и месеци да му отнеме...
И това е вярно, НО от няколко Пингвина насам стана ясно, че sitewide линкове още играят голяма роля и са от полза, НО САМО plain (generic) URL или бранд. Без анкори, че гориш! :)
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Аз имам въпрос - Имам линкове с що годе разнообразен анкор ,от нерелевантни на сайта ми теми, в около 70+ форума. Линковете са или в подписа или в мнението (различно). Това в повече ли идва? Добавял съм ги на ден максимум по 8-10 (там някъде), т .е. не съм ги изсипал наведнъж. Сайта ми не е нов, на около 3 години е, класира се по повечето ключови думи на първа страница, по някои от тях е на първо място. Във форумите линковете ми са 99% с анкор ключови думи (различни), а в някои от подписите ми са с URL към начална. Има постове, където дори самото мнение не е тематично, а типично спамерско. Повече от 2-3 мнения в един форум нямам. Посъветвайте ме, да почвам ли да трия каквото мога докато е време, или има полза от линковете, макар и по-малка.
 
Последно редактирано:
Re: От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Аз имам въпрос - Имам линкове с що годе разнообразен анкор ,от нерелевантни на сайта ми теми, в около 70+ форума. Линковете са или в подписа или в мнението (различно). Това в повече ли идва? Добавял съм ги на ден максимум по 8-10 (там някъде), т .е. не съм ги изсипал наведнъж. Сайта ми не е нов, на около 3 години е, класира се по повечето ключови думи на първа страница, по някои от тях е на първо място. Във форумите линковете ми са 99% с анкор ключови думи (различни), а в някои от подписите ми са с URL към начална. Има постове, където дори самото мнение не е тематично, а типично спамерско. Повече от 2-3 мнения в един форум нямам. Посъветвайте ме, да почвам ли да трия каквото мога докато е време, или има полза от линковете, макар и по-малка.

Не е в повече, но се старай да изглеждат - когато са шернати в поста, повече като все едно наистина предоставяш ресурс, а не оптимизираш. А това, че са от нерелевантни, още повече трябва да те кара да не натискаш на анкори. ;)

Аз бих те посъветвал малко да понамалиш темпото - по-конкретно темпото с адването на анкори. И нали не бацаш само към мейн домейна? :)
 
От: Форумни подписи - от кои форуми има полза и от кои не?

Да разбирам ли, че мога да ги оставя така, както са?
Линквам към различни страници, дори предимно вътрешни. Анкорите са различни, поне 5 са. Имам някои наистина брутални като например, когато форума е строго специфичен и единствения шанс да сложиш линк в мнение, е в някоя от спамерските теми, например Музика. Там вкарвам песен, например някоя испанска и отдолу пиша - "в училище като малък съм учил испански език и от тогава си харесвам испанската музика" - и анкора е "испански език" към образователен сайт. На други пък пиша от една съвсем различна тема "IT, куриерски фирми, автомобили" и както тематиката си е на горе изброените, все някъде ще успея да вкарам и "испански език" или "курс по испански език" etc. В този смисъл, дори и някои да са в този си вид, да ги оставя и временно да поспра, така ли? И да отделя ли време ако мога да променя анкора с някакъв друг (бранда не е вариант в смислово отношение).
 

Горе