Форум за транспорт ? и отделно афф проект

p0p0v

New Member
Здравейте на всички,


Първо да ви поздравя за изключително полезния форум, който се създали и да ви помоля за малко помощ.

Мисля да стартирам с афилиейт, изчетох доста, регнах се в MN, но мисля, че CB или CM ще е по-подходящо за мен. Все още не съм закупил хост+домейн, поради простата причина, че съм тотално объркан каква "по-спокойна" ниша да избера (ако въобще има още такава). Ще се радвам, ако може да разчитам на някое жокерче от по-опитните в този бранш.

В интерес на истината имам и една друга идея, за която искам да се допитам до вас. Тъй като всеки препоръчва да се направи сайт, блог и т.н. в тази област, в която си добър исках да попитам какво мислите за един форум. Говоря за нещо простичко, но нещо в което да съм в своята стихия (колко съм скромен :)). Добра идея ли е това за един прохождащ в бранша и реално как бих могъл да изкарам и някой лев/долар/евро :) от това.

Ще съм благодарен на всеки отзовал се, а ако не ви се занимава, благодаря за търпението да ми изчетете писанията :-|

Поздрави,
p0p0v
 
От: Форум ?

... Сори, моя грешка :) -> Международен автомобилен транспорт.
Идеята е хора от бранша да се събираме, да дискутираме настоящи проблеми, да се информираме и т.н.
 
От: Форум ?

Идеята е хора от бранша да се събираме, да дискутираме настоящи проблеми, да се информираме и т.н.
В камионите имате ли интернет, защото шофьорите повечето време са на път. Идеята ти за форум е добра, но според мен нишата се застъпва доста форуми има посветени за шофьорите. Аз самият притежавам форум, но печалбата не е кой знае какво. Ако си вещ в темата си направи блог.
 
От: Форум ?

Конкуренцията не ме притеснява, интересуват ме възможно най-улеснения начин да се създаде такъв форум и евентуално изкарването на пари (в бъдеще) от него. Просто един вид като алтернатива за начален бизнес. Проблемът е, че това е "моята ниша", а не се сещам как да я свържа с афилиейт програми, освен да предлагам хапчета за отслабване на някой шофьори :)
 
От: Форум ?

Нямам наблюдения в тази ниша, но имай предвид, че не всяка ниша става за правенен на пари (особено в бг).
Няма лошо да пуснеш форум, за нещо което ти е на сърцето и т.н., въпроса е дали ще можеш да изкараш поне разходите за хостинга, домейна и т.н.
"Международен автомобилен транспорт" няма почти никакви търсения в гугъл, "автомобилен транспорт" - 100-ина месечно.
 
От: Форум ?

Форума до колкото схващам ще е за спедитори а не за шофьори на камиони. В тази област има много силен сайт
Тия от този сайт трябва да ви кажа че са ни сложили половината форум в малкият си джоб - месечният абонамент там е 35лв и имат няколко хиляди редовни абоната.
И най важното за което им правя евалата - през оная им работа им е какво мисли Г за техният сайт. Имат само 75 индексирани страници :)
 
От: Форум ?

Бинго ! Имаме победител, малка корекция -> месечният абонамент е 350 лв ;)
 
От: Форум ?

Или бъркаш или говорим за различни сайтове
 
От: Форум ?

Ми говоря за спедитор.нет - борсата за товари
Ами действай, ама те не печелят от реклами, трябва доста контакти сред подобни фирми, за да си гарантираш успех.
 
От: Форум ?

В общи линии образно казано за да ги пробиеш е като да правиш търсачка и да бориш Г.
 
От: Форум ?

О не, далеч нямам предвид да ги боря или дори да се опитвам, просто искам да направя форум, където да поканя колеги, познати от бранша, партньори ... нещо като тесен кръг приятели с общи интереси. Може ли да ми препоръчате, как е най-удачно и разбира се сравнително лесно да се направи такъв форум. Пак повтарям нещо тип for fun, макар и да дискутираме актуални неща от този бранш.
 
От: Форум ?

Можеш да използваш готова система за форума SMF, phpBB или друга. Ако почерпиш мога да ти помогна да си направиш форум.
 
От: Форум ?

Ще съм ти много благодарен, ако можеш да ми окажеш съдействие. Относно почерпката - нямаш грижи :)
 
От: Форум ?

Ще съм ти много благодарен, ако можеш да ми окажеш съдействие. Относно почерпката - нямаш грижи
Пиши ми лично съобщение или се свържи с мен на скайпа, да обсъдим въпроса.
 
Re: Форум ?

Здравейте на всички,


Първо да ви поздравя за изключително полезния форум, който се създали и да ви помоля за малко помощ.

Мисля да стартирам с афилиейт, изчетох доста, регнах се в MN, но мисля, че CB или CM ще е по-подходящо за мен. Все още не съм закупил хост+домейн, поради простата причина, че съм тотално объркан каква "по-спокойна" ниша да избера (ако въобще има още такава). Ще се радвам, ако може да разчитам на някое жокерче от по-опитните в този бранш.

CB предлагат безплатен хостинг ако ще работиш с тях може с твои домейн или събдомейн за първи опит става
 
От: Форум за транспорт ? и отделно афф проект

Здрасти coolice, вчера закупих домейн+хост към hostgator. Сега съм намислил да сложа темплейт, редакция и да почна лека полека да се образовам как да полуляризирам сайта. Може ли да ми препоръчаш нещо по-noobfriendly като за начало (визирам СЕО). Иначе се спрях точно на тях - CB, дано съм нацелил и нишата - мисля да се тествам с acai. Знам, че е изписано доста и доста съм прочел, но в главата ми е тотална каша, ще съм ти благодарен, ако можеш да ми съдействаш с нещо по простичко, пък и да не е толкова простичко - смея да твърдя, че бързо се уча :)
 
Последно редактирано:

Горе