Фото модел

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте, миналия ден случайно попаднах на сайт на Регистирация България ЕООД , фирма която са занимава с модели , фото модели статисти т.н. регистрирах се и днес неочаквано ми се обаждат че съм одобрен.. Обясняват ми всичко , за кво ще е после, ще ли да ми дават от 300 до 1000 лева за всяка фото сесия.. трябвало обаче първо членска такса от 99 лв. след което да отида до София за професионална фотосесия до 1 месец. Таксата е за 2 години.. А ако намерят клиенти и ми се обадят ще ми държат 30% за това че са ми намерили клиент.. ако е в друг град се поемат ядене , пиене хотел и пътни. Въпроса ми е до колко мога да им се доверя.. дали наистина биха ми намерили клиенти или просто са ме одобрили за да ми вземат тези 99 лв. такса..


п.С. гледам по нет-а имат доста сайтове за регистирация на модели..
 
От: Фото модел

Здравейте, миналия ден случайно попаднах на сайт на Регистирация България ЕООД , фирма която са занимава с модели , фото модели статисти т.н. регистрирах се и днес неочаквано ми се обаждат че съм одобрен.. Обясняват ми всичко , за кво ще е после, ще ли да ми дават от 300 до 1000 лева за всяка фото сесия.. трябвало обаче първо членска такса от 99 лв. след което да отида до София за професионална фотосесия до 1 месец. Таксата е за 2 години.. А ако намерят клиенти и ми се обадят ще ми държат 30% за това че са ми намерили клиент.. ако е в друг град се поемат ядене , пиене хотел и пътни. Въпроса ми е до колко мога да им се доверя.. дали наистина биха ми намерили клиенти или просто са ме одобрили за да ми вземат тези 99 лв. такса..


п.С. гледам по нет-а имат доста сайтове за регистирация на модели..

ти като се регистрира снимка твоя качва ли или те одобриха по айпи адрес?
 
От: Фото модел

Тва едно време беше схемата, сигурно като бях на 10 години всичките майки си бяха завели децата на някакъв кастинг за модели, включително и аз бях там и разбираш ли всички бяхме удобрени г/д и трябваше да даде там някакви 200лв да ни обучат... ясно Ви е за какво става дума.
 
От: Фото модел

Много писимистично. Едно време когато джойнта беше левче и всеки гледаше да изкара 10 лева да се напафка.
Колега съветвам те да пробваш. Няма значение дали таксата е 100 лева или 1000 лева.
Само за инфо ще допълня.
Държави като Италия, Франция и Англия предпочитат да работят с модни агенции от България т.к. наемането на модели и манекени е доста по евтино а качеството е така да го нарека 100 % :)
Прочети малко из нета за модните агенции и моделите които избират на кои агенции са и ако имаш голям интерес се свържи с някоя от тези агенции.
 
От: Фото модел

Това са измамници.
Никоя сериозна агенция няма да ти вземе някакви си 99лв (как пък са ги закръглили :lol: все едно гледам телешоп).
те ще изкарат след това пари от теб - и няма да разчитат на тези 90 лв.

"Агенцията" на която си попаднал разчита точно на тях..
п.п. и бъди сигурен, че всички са одобрени :lol:
 
От: Фото модел

Не съм съгласен с теб колега nortrant .
Сигурен съм че никъде не е споменато в агенцията че ти гарантират 100 % намиране на клиент.
И аз да имам агенция и аз бих одобрил всеки срещу 100 лева такса.
1. че вярно пари ми се дават
2. като имат интерес хората що да не ми плащат и да пробват
3. по голям асортимент ще имам в моя каталог с модели който ще предлагам на големи модни агенции а така шанса е по голям да изберат някой.

Всичко е легално нали ?
 
От: Фото модел

аз бих одобрил всеки срещу 100 лева такса.

:p това ми стига

3. по голям асортимент ще имам в моя каталог с модели който ще предлагам на големи модни агенции а така шанса е по голям да изберат някой.

пак може да го включиш в каталога 8) и без тези 100 лв :)

не казвам, че е нелегално - просто друг начин за изкарване на хляба :wink:

то "модна агенция" си е било далавера :D
 
От: Фото модел

Не съм аз човека който да го каже, че днешно време всичко се плаща. Същото е и да отидеш да почнеш работа в чужбина всяка фирма иска в началото да й платиш.....
А модните агенции са си отдавна голяма далавера стига да имаш правилната връзка с големите риби
 
Re: От: Фото модел

Тва едно време беше схемата, сигурно като бях на 10 години всичките майки си бяха завели децата на някакъв кастинг за модели, включително и аз бях там и разбираш ли всички бяхме удобрени г/д и трябваше да даде там някакви 200лв да ни обучат... ясно Ви е за какво става дума.
Да, и аз си я спомням, идваха в даскало и търсеха beautiful people*, за подиума. Знам, че никой не се нави, а някои стигнаха и до кастинги, на които им обясниха колко реално струва курса, за да стане професионален модел. Стана ми още тогава съмнително, защото бяхме одобрени (да, и аз чак :) ) около 80%, а нямахме толкова убавци. За това, провери си за себе си, защото може и да не сме прави. Просто, моите асоциации са свързани с това.

Реално, ако действат като твой агент, както явно няма да направят, по-редно е да ти вземат % от вече уредено от тях твое участие. Така правят истинските продуценти, всичко друго ми се вижда някакви "дай пари, пък като стане". За това бъди предпазлив. ;) Но пробвай, нищо не губиш, освен време. Ако го имаш, пусни се да видиш. ;)
 

Горе