Франчайз - куриерска фирма

Mladtehnik

Active Member
Здравейте,

От доста време търся куриерска фирма която предлага франчайз от сорта на еконт и спиди.
Имам локален магазин и голямо помещение като част от него мога да модифицирам като зона кът за куриерски услугу, както и да съчетая с моя онлайн магазин.

Към момента еконт, спиди, лео експрес не ме устройват защото има в близост до мен.

Може ли да предложите други алтернатири освен тези изброените и дали имате опит с тях.
 
Виж Рапидо, сега са почнали да отварят офиси навсякъде и то точно в обекти като твоя или подобни!


Здравейте,

От доста време търся куриерска фирма която предлага франчайз от сорта на еконт и спиди.
Имам локален магазин и голямо помещение като част от него мога да модифицирам като зона кът за куриерски услугу, както и да съчетая с моя онлайн магазин.

Към момента еконт, спиди, лео експрес не ме устройват защото има в близост до мен.

Може ли да предложите други алтернатири освен тези изброените и дали имате опит с тях.
 
Нестават рапидо, пробвах питах и т.н дори затвориха един подобен франчайз офис на съседната улица след като бяха купени от спиди
 
Не, Стара Загора
Европът нестават по обективни за мен причини
 
Това куриерските фирми не са като хората, може ли да им предлагаш помещение, да инвестираш ти вместо тях за техника, служители, наеми, реклама на местно ниво и прочие и да не искат да отварят франчайз. Просто не ги разбирам .... и то фирми които имат да кажем по 1 офис в град като Ст.Загора, където е на майната офиса, а моя магазин е център, на пресечка от главната с човекопоток и автобусни спирки ... просто не ги разбирам, явно не искат да разширяват клоновата си мрежа и да гонят големите в занаята като спиди и еконт с по 10230123 офиса
 
С голяма увереност мога да ти кажа - правят ти услуга по този начин.
По принцип куриерските фирми предпочитат франчайз партньорите да са хора с опит (бивши и настоящи служители). т.е. хора с опит и мотивация различна от "имам помещение и искам да видя как ще тръгне". А то е ясно, че няма да тръгне.
Обърни внимание колко франчайз партньори на Спиди се отказаха от бизнеса и то при положение, че това е втората по мащаби компания. Всички останали са кръгла нула сравнени с тях.
Сега Спиди отново правят опит за разширение но този път смениха тактиката и ще си работят основно с техни служители.
 
Колеги, какво става със тези пичове ТИП-ТОП КУРИЕР ( бяха едни от първите още от 90 те години). Дали става работата със тях? Някой има ли информация?
 

Горе