Фрееланс саитове

От: Фрееланс саитове

freelancer .start.bg
 
От: Фрееланс саитове

Аз в elance.com бачках около 2 години - правят се пари, ама трябва да си добар щото конкуренцията е много. Индииците особено хващат над 90% от поръчките, щото бачкат за $5, но пък за сметка на това са некадърни и за сериозни неща ги избягват.
Кофтито е че докато се утвърдиш ще трябва да бачкаш като магаре известно време. Но после ако си добър може да се насочиш към сериозните поръчки, където хората търсят повече качество, а не задължително най-евтиното. Но такива поръчки стават все по-малко, повечето от хората там търсят някой да им направи сайт за $50 - $100.

Преди това също пробвах getafreelancer.com дето по това време се водеше най-големия, ама там е много трудно за начинаещи. Понеже нямаш лимит за бидовете и всеки бидва навсякъде, съответно проектите са с по 50-100 бида и човека преглежда само първите няколко с най-много ревюта.
Друг сайт дето съм чувал добри неща е odesk.com, но не съм го пробвал лично. Общо взето май това са двата основни - elance и odesk.

Но като цяло мнението ми е че доста трудно става правенето на уеб по тия места - цените за 1 година паднаха към 2-3 пъти. Сега далаверата е в iphone приложения и flash/flex - тия държат доста прилични цени.
 

Горе