Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Венци

New Member
Добър вечер !

Идеята ми е следната: Нека всички, които притежават български блог/сайт да споделят до каква степен им се отплащат усилията. Тук не иде реч за сео линк билдинг, социални мрежи, автоматизирани ботове и т.н. Защо български блог ? Не може ли да обсъдим англоезичен ?

От скоро се опитвам да пробия на българският пазар, още анализирам каква е конкуренцията в съответните ниши. "Бели" англоезични сайтове имам - два. Изисква се къртовски труд за да ранкнеш ключова дума, просто защото конкуренцията е огромна, наливат се много пари за СЕО и още ред причини. Но доколкото виждам, да се ранкнеш за ключова дума за български блог е значително по-лесно. Дори не се изисква кой знае какво професионално СЕО. Да, публиката е много по-малка, цената на клик в адсенс също е в пъти по-малко - с две думи монетизацията на този трафик е по-трудна. Отклоних се малко от темата....

Та относно мисълта ми: Нека всеки да сподели по колко статии публикува на ден, седмица, месец. Колко стар е блога/сайта. След началния старт колко време е отнело, докато първите посетители от търсачката започнат да влизат. Залагате ли на СЕО изцяло ( не питам за методи.. че кой ще се разкрие туко-така ) С две думи - да се опитаме да изчислим работа=възвръщаемост на труда.

Защото съм сигурен, че много хора започват да качват статии по блогове/сайтове, инвестират времето и усилието си и когато видят, че не върви, се предават. Нека видим специално за български блог дали и с какви усилия се прави интернет маркетинг, а не интернет робуване !

Аз ще започна първи

- Блога, който развивам е млад - 1 месец от създаването му.
- На ден качвам - от 3 до 5 статии ( не точно, защото през първите две седмици основно се занимавах с дизайна [ не че е кой знае какъв дизайн, но беше важно да си го харесам, иначе губя желание за писане ] ) Но през последните дни така се очертават нещата - между 3 и 5 статии.
- Трафик от търсачката започнах да виждам едва на 3-тата седмица и то не по ключовите думи, които целя, а по дългоопашати фрази ( което ме устройва )
- По ОН и ОФФ пейдж СЕО, правя единствено интернал линк билдин ( свързвам статиите една с друга, да не остават " сирачета" ), тук-таме слагам по някой екстернал линк към сайт/блог с висок пейдж ранк, който е на подобна тематика, като моя ( може пък някой благодарен човек, да ми върне жеста, никога не се знае ). След публикуването на статия, веднага я пускам по социалните мрежи, колкото за социални сигнали, не че имат кой знае каква тежест, но пък спомагат за по-бързото индексиране. Добавил съм блога в 10-тина качествени директории от които получавам по 2-3 посетителя на ден.
- През цялата изминала седмица на ден пристигат между 3 и 6 човека от гугъл. Даже има човек и от Бинг ( да не повярваш ).

По това, което виждам, да се появиш на челни позиции, не е толкова трудно. Индексацията на публикациите става почти моментално - доволен съм, защото още не съм започнал с качественото СЕО.

Е? Ще споделите ли, за да задоволите любопитството ми ? Вярвам, че и на останалите ще им бъде интересно. Нека на базата на събраната информация да направим една формула ( доста груба такава, но все пак... )

Поздрави
Венци

едит: а, ако някой проявява интерес http://poleznoto.info/ това е блога, върху който работя и не, не пиша темата, просто за да си сложа линка, форума даже не е на моята тематика.
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Хайде де, отделете 5 минути да споделите малко опит ? :(
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Моя скромен опит, показва, че за да правиш добри пари с бг. проекти са ти нужни над 5к. уникални на ден.

И като знам как пълзят всички животни, напоследък такъв трафик се постига супер трудно. Не си мисли, че се класира лесно сайт по някоя ключова в бг. (особено конкурентна), а само с класиране по ключови и бели техники голям трафик ще има да чакаш.

Иначе, пък започнеш ли да ползваш чернилки веднага се набиваш на очите на злобни колеги които се чудят как да те прецакат. За жалост това е положението в бг.

Пък за индексиране, ранкинг и тем-подобни неща зависи дали гого, ще ти подаде ръка. С един проект може да ти провърви с друг не (предполагам и за en. е така), но не знам.

Иначе успех с сайта, изглежда добре.
 
От: От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Обаче, аз говоря за трафик от гошо, не за думкане в фейсбуци и тем-подобни. Там не знам как стоят нещата, имах преди една страница продадох я, но този трафик просто не ми харесва и го отписвам от тефтера.
Благодаря :)
 
От: От: От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Обаче, аз говоря за трафик от гошо, не за думкане в фейсбуци и тем-подобни. Там не знам как стоят нещата, имах преди една страница продадох я, но този трафик просто не ми харесва и го отписвам от тефтера.

Добър е трафика от социалните мрежи, заради социалните сигнали. НО от пинтерест трафика е добър и за монетизация, ако имаш англоезичен сайт.
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

не знам дали няма да изкараш повече пари от продажбата на тези 3-5 статии на ден, отколкото ако го монетизираш
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

За да има трафик над 5000 от търсачки трябва да имаш хиляди публикации. Ако имаш фБ страници, пускай статии на тема секс и ще си докараш бърз, но не особенно качествен трафик-време прекарано в сайта до 15 сек.
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

не знам дали няма да изкараш повече пари от продажбата на тези 3-5 статии на ден, отколкото ако го монетизираш

Ами 5 статии по 300 думи са 15 лева. Бая трафик трябва да направиш през бг блог, че да изкараш от адсенс 15 лева днес. Тестово пуснах на един блог реклами и за седмица средно кликовете са по 0.017 лв при 2.7% CTR. 15.00 лв делено на 0.02 лв = 750 клика. Много трафик си иска за 750 клика на ден. Тук Пепо се оказва доста прав.
 
Последно редактирано:
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Доста удачен избор е темата с секс .. ще привлечеш хора ! ;)
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Къде ги продавате тези статии ?

Не е лошо, като цена - 3 лева на статия. Тези 300 думи се пишат за 15 минути, ако включваме и търсенето по темата. Но все пак си мисля, че да пишеш за себе си е по-добрият варянт. С малко СЕО, малко автоматизирани програми и малко късмет може да се получат нещата.

И все пак, можете ли да ми посочите къде да продавам статии, за 3 лева на статия 300 думи мога да отделям допълнително време :oops:

Поздрави
Венци
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

мисли си колкото искаш но ако извадиш на месец 400 лева от блога се обади пак
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

За втори път се изказваш неподготвен в моя тема. Дай телефон да ти се обадя в такъв случай.
Това тук е за 4 месеца период: http://gyazo.com/94275f69c4c10acde318766be68aa870 ( дефакто откакто ползвам този акаунт ) Това е само адсенс. Основният ми доход е от кликбанк, стигал съм до 800$ на ден, със спам естествено, мои си кустом ботове и така нататък. Ако не ползвам ботовете за да вкарвам трафик от пинтерест и разчитам само на хора от търсачката, то правя продажба сред по веднъж на два дена, като стойността на комисионната е между 18-37$. Да, това е от англоезични сайтове, но щом мога да го направя при по-високата конкуренция, не виждам защо да не мога да го направя и на локално ниво. Моля ти се, не ми обяснявай какво може и какво не може.

Със здраве
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Тази, тема може да вади и много пари стига да имаш правилните контакти (не напразно колега си затри всички сайтове и ме делна от скайпа след шерването им).
Доста удачен избор е темата с секс .. ще привлечеш хора ! ;)
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Преди време имах сайт + сървър за една популярна игра. За 4 години къртовски труд изкарах към 500 лева хахах. Не, парите не са ми били приоритет тогава, но потенциал имаше голям. Иначе за сайта - браво, изглежда добре и има интересни неща. Имай предвид, че сайт + форум ще е ужасно трудно да се поддържа и почни да мислиш от сега кой може да ти помага. Успех :)
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Понякога имам чувството, че живея в страната на умствено изостаналите. Кажи ми по какъв по-добър начин да се изкажа " Да, това е от англоезични сайтове, но щом мога да го направя при по-високата конкуренция, не виждам защо да не мога да го направя и на локално ниво. Моля ти се, не ми обяснявай какво може и какво не може." Ще ти го обясня дума по дума, дано успеем да разясним това странно двусмислие.. Заеби не ми се губи повече време тук
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Помисли малко повече върху този сегмент от изказването си и може и да се сетиш, за какво ти говоря.

...щом мога да го направя при по-високата конкуренция, не виждам защо да не мога да го направя и на локално ниво...

hint - по-висока конкуренция, по-висока цена на клик, по-голяма аудитория vs. ниска конкуренция, безумно евтин клик, ограничена аудитория
 

Горе