Хакнат сайт

pisara

Well-Known Member
Имам една честитка на един от сайтовете, няма сайт, а пише:

Hackeado .....Brazil HackTeam
No\One - ....... - Otrasher - L34NDR0


Откъде са влезнали тия гадове и са ми затрили всичко?
 
От: Хакнат сайт

ами погледни си логовете де.. кристалната ми топка още има махмурлук от нова година :)

Аз и да ги гледам пак трябва кристална топка, за да разбера логовете.

Ето го тия, поразяват от 1 Януари 2013: http://www.esecurityplanet.com/hack...ackteam-hits-hundreds-of-sites-worldwide.html

Уж се целят във важни сайтове, аз съм дребна риба в сравнение с показаните. Админ панела не са успяли да го пробият :|.
 
От: Хакнат сайт

Всъщност не са толкова трудни за разчитане логовете. Първо гледаш FTP access лога. Веднага се набиват на очи подозрителните IP-та, ако е била открадната паролата. Какво значи, че са ти затрили всичко? Освен файловете и базите данни ли са изтрити? И наистина, без адрес на хакнатия сайт няма как да се каже нещо особено смислено по темата.
 
От: Хакнат сайт

Уж се целят във важни сайтове, аз съм дребна риба в сравнение с показаните. Админ панела не са успяли да го пробият :|.

Ако си мислиш, че някой си играе точно в теб да се цели. Ботове и скриптове бол, сканират цели мрежи. След като си имал популярни дупки в сигурността е нормално да имаш и проблеми.

Ето ти пример:

Код:
212.233.207.75 - - [03/Jan/2013:03:35:34 +0200] "GET /view_topic.php?lang=invalid../../../../../../../../../../etc/passwd/././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././././. HTTP/1.1" 200 17908 "-" "Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0)"

Пробвали са LFI или (Local File Inclusion). Не е човек, просто скрипт, които сканира.
 
От: Хакнат сайт

Всъщност не са толкова трудни за разчитане логовете. Първо гледаш FTP access лога. Веднага се набиват на очи подозрителните IP-та, ако е била открадната паролата. Какво значи, че са ти затрили всичко? Освен файловете и базите данни ли са изтрити? И наистина, без адрес на хакнатия сайт няма как да се каже нещо особено смислено по темата.

Няма нищо изтрито.

Не са пароли, защото на същия хостинг имам още сайтове, а на тях нищо им няма. Изтеглих си чист бекъп и ще го сложа него, само искам да направя списък кои са поразените файлове. Ще поизчистя от неизползвани плъгини, че доста боклуци качвах последните две години, ще понапълня хтацце с малко редове за защита и после ще чакам. Ако проблемите продължават ще направя изцяло нов сайт с последните упдейти и някакъв редирект към старите урл. По принцип това последното не ми се иска да го правя, слагам го като краен вариант.
 
От: Хакнат сайт

Ако проблемите продължават ще направя изцяло нов сайт с последните упдейти

Ако си от тези хора, които веднъж на високосна година ъпдейтват ще има още доста пъти да патиш до като не се научиш :)
 
От: Хакнат сайт

Ако си от тези хора, които веднъж на високосна година ъпдейтват ще има още доста пъти да патиш до като не се научиш :)

Когато нещо работи не го пипам, по ред причини не искам да ъпдейтвам.
 
От: Хакнат сайт

Дефейсват на на автомат - никой не подбира при дефейс.

Аз и да ги гледам пак трябва кристална топка, за да разбера логовете.

Ето го тия, поразяват от 1 Януари 2013: http://www.esecurityplanet.com/hack...ackteam-hits-hundreds-of-sites-worldwide.html

Уж се целят във важни сайтове, аз съм дребна риба в сравнение с показаните. Админ панела не са успяли да го пробият :|.
 
Re: От: Хакнат сайт

Когато нещо работи не го пипам, по ред причини не искам да ъпдейтвам.

Wordpress го ъпдейтвай винаги при мен не се омазвал ъпдейт от много години а и за последно са се омазвали плъгините а те лесно се стрият от директрорията и е като нов..... това ми е най лесния за ъпгрейд остава да не се възползваш от това....


А и си дръж бекъпи по възможност някакви автоматични
 
От: Хакнат сайт

Вероятно ползват AutoPWХ скриптове. Но ако са хакнали един може да хакнат и другите ти сайтове.

Поздрави !
 
От: Хакнат сайт

Ако са могли са щяли да ги хакнат още в същия ден. Хаковете са автоматизирани.
 
От: Хакнат сайт

Както казаха по-горе това е някакъв бот. Иначе ако са целели да хакват всички сайтове щяха да опитат да се доберат до root директорията. Hack Repair - Има списък с повечето ботове. Просто ги блокирайте с .htaccess. Better WP Security е една СТРАХОТНА програма. Просто ти подсказва какво да правиш. ^^
 

Горе