Хакнаха ми пощата в АБВ ?

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Днес влизам в пощата си в АБВ и гледам няма такъв потребител, направо полудях. Акаунта ми е изтрит. Имах толкова важни неща там. Някой може ли да ми каже какво да направя сега?
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Сега пък акаунта ми се появи мистериозно след като писах на съпорта. хмммммм нещо става :)
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

може просто да са се оакали нещо днес, влизаш ли? всичко ли е вътре? виж историята за подозрителни айпита и си смени мейла веднага

едит: ако този мейл ти е дифолт смени всички пароли, които може да са вързани с него
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Определено има подозрително IP, сега погледнах, как да го намеря сега кой е този да му обадя :D
Няколко пъти е пробвал да влезе с грешна парола и после е пробвал да я разбере по дата на раждане и накрая е влязъл хммм
:D
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

ПЪРВО си смени паролите!

после търси под вола теле

едит: http://www.whatismyip.com/ за да му намериш айпито. търси после доставчика му и се оплачи, че са ти хакнали пощата през това айпи, сложи копие до абв.бг
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

ПЪРВО си смени паролите!

после търси под вола теле

едит: http://www.whatismyip.com/ за да му намериш айпито. търси после доставчика му и се оплачи, че са ти хакнали пощата през това айпи, сложи копие до абв.бг

Ами на всички сайтове трудно ще стане да си ги сменя, да се надявам, че не ми ги е набарал :)'
На бтк е :) къде да им пиша на бтк някой знае ли?
 
Последно редактирано:
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

писах им на техсъпорта казаха, че са го намерили и ще го предупредят :) Казаха ако ми е навредил по някакъв начин да се обърна към полицията, защото само на тях имали право да дават информация за потребители :)

Благодаря на bullblogger :) и на другите които се опитаха да ми помогнат :)
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Затова не трябва да се ползва за парола рождената дата! Само безсмислени буквено-цифрови комбинации и в краен случай някакви много специфични думи, които много малко хора знаят.

И една и съща парола не трябва да се ползва на повече от едно място.

Как да управляваме паролите си.

И си криптирайте поне дяла на твърдия диск, където са данните. Иначе ако ви откраднат компютъра може да ви откраднат и други неща. Особено ако имате лаптоп - те по-често се крадат.

http://en.wikipedia.org/wiki/TrueCrypt
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Не съм ползвал рожденна дата а просто комбинация от дума и цифри :) Незнам как я е налучкал :)
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Много хора са изгорели заради тайните въпроси в пощата на абв.бг. Не ти е налучкал паролата. Аз тази поща не я ползвам. Хубавото е, че много хора я ползват и когато ми правят мизерии е лесно да се установи самоличността, тъй като съпорта на АБВ е склонен да съдейства на разследващите. Днес даже бях в полицията, ще привикват един "герой" с поща в АБВ по моя жалба.
 
Последно редактирано:
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

По този начин може много да се злоупотреби. Някой от твое име може да прави мизерии и после ти да си виновен...
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Ха сега видях тази тема и ме подгони Параноята:mrgreen:

Та рекох да проверя историята в няколко от пощите ми в ABV.bg и в един от акаунтите ми Изненада

Опит за грешно влизане и опит за грешно въвеждане на рожденна дата, която също се изисква при забравена парола.

Но аз не съм писал истинската си рожденна дата по ЕГН, което ме е спасило, поне този път

Извода е не пишете истинската си рожденна дата никаде и изобщо никакви лични дани, не само при паролата но и НАВСЯКЪДЕ в целия профил.

PS:

Проверих аз на няколко места IP-то на НЕЩАСТНИКА---80.72.93.163
Включително и тук:
http://www.whatismyip.com/

И се оказа Майничка и то при това май Кукичка

Host Name--pc2.police-lan.netvisio.net

Това което си мисля ли е или не , дайте предложения:twisted:
 
Последно редактирано:
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Аз ползвам това:
http://cqcounter.com/whois/

Ето го на картата:


Можеш да пишеш на тези адреси оплакване, че някой се е опитвал да ти хаква пощата:


Ако това наистина е IP адрес на полицията, случаят потвърждава твърденията, че някои от полицаите се занимават с извършване на престъпления.

Това в сайта на доставчика на Интернет: http://netvisio.net/
Там също има данни за контакт ;)
 
Последно редактирано:
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Много хора са изгорели заради тайните въпроси в пощата на абв.бг. Не ти е налучкал паролата. Аз тази поща не я ползвам. Хубавото е, че много хора я ползват и когато ми правят мизерии е лесно да се установи самоличността, тъй като съпорта на АБВ е склонен да съдейства на разследващите. Днес даже бях в полицията, ще привикват един "герой" с поща в АБВ по моя жалба.
?
престъпление ли е да ти влязат в пощата? в смисъл с какво се наказва и за какво се води ако някой ти прасне пощатаи някакво инфо ?

и как можеш да докажеш ?

аз примерно мога да вляза и ако стане нещо ще кажа на полицая че ти си ми дал паролата си и сега с емъчиш да ме натопиш примерно .. щото еди какво си ...? и какво ще стане - твоята дума срещу моята
ти си ми дал паролата или ти си ми казал че си забравил паролата си и си ме накарал да се пробвам да ти я дам даже и си ми дал 20 лева за услугата?
а сега с еопитваш да ме накиснеш ?
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Втората част от мнението ми не беше свързана с кражбата на парола, а с престъпление от потребител на пощата пощата.
Не знам дали налучкването, хакването, кражбата или каквото там е на паролата, е престъпление. Предполагам, че е и има как да се докаже сигурно.
 
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

Чл. 319а. (1) (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който копира, използва или осъществи достъп до компютърни данни в компютърна система без разрешение, когато се изисква такова, се наказва с глоба до три хиляди лева.

Обърни внимание, че наказание има само когато се изисква разрешение. Това значи, че в закона е предвидено, че може да има случаи когато за осъществяване на достъп не се изисква разрешение и тогава няма наказание (напр. при електронната поща).

Например в САЩ има много случаи когато хора в близост до заведения и библиотеки, ползващи безплатния Интернет, са били арестувани от прекалено бдителни полицаи, които са ги хванали да извършват това. И после са били осъждани! Обърнете внимание, че това е ставало въпреки, че собствениците са обявили, че нямат нищо против всеки, който желае да се включи в мрежата!

In 2007, Palmer, Alaska, 21-year old Brian Tanner was charged with "theft of services" and had his laptop confiscated after accessing a gaming website at night from the parking lot outside the Palmer Public Library, as he was allowed to do during the day. He had been asked to leave the parking lot the night before by police, which he had started using because they had asked him not to use residential connections in the past. He was not ultimately charged with theft, but could still be charged with trespassing or not obeying a police order. The library director said that Tanner had not broken any rules, and local citizens criticized police for their actions.

http://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_piggybacking

Излиза, че полицаят по свое усмотрение е дал заповед на човека да не махне от паркинг, при положение, че ползва паркинга по предназначение - паркирал си е колата там и по никакъв друг начин не е нарушил закона (с изключение на това, че е продължил да посещава паркинга през нощта, въпреки полицейското разпореждане да не го прави). И не споменават нищо за полицая - вероятно даже не са и помислили да го съдят за това, че е разпоредил нещо, което е нямало нужда да разпорежда! Очевидно полицаят е нарушил правото на човека да се намира, където си поиска без да пречи на другите.
 
Последно редактирано:
От: Хакнаха ми пощата в АБВ ?

И мен ме подгони параноята и се опитвам от един час да си сменя паролата в пайпала и не мога да намеря от къде става тая работа. Дайте жокер
 

Горе