Хакнаха форума на arenabg

realdark

Member
За щастие не влизам в форума им :) ама ако има такива не е лошо да си сменят паролата там.

Цялата новина тук.

"Защо хакнах този тракер? Защото те складират информация за IP-тата на потребителите, а никой тракер не трябва да прави това. Също се отнася за всяка друга онлайн услуга – блогове, форуми и т.н. Ако ArenaBG не поправят грешката си, ще хакна и основната част на тракера и ще изкарам информацията на цялата база данни – IP-та, потребители и пароли", споделя руският хакер.

П.С. В първия коментар има връзка към базата...
 
От: Хакнаха форума на arenabg

Тоя хакер явно е бил от руското МВР. Сега ГДБОП ще вземат IP адресите на админите, модераторите и ъплоудърите и ще почнат да им пращат призовки. Ще им таковат таковата направо.
 
От: Хакнаха форума на arenabg

А аз си мислех, че арената не събират никакви данни за да бъде всичко анонимно... А то какво се оказа :D
 
От: Хакнаха форума на arenabg

Аз ей сега се проверих. Няма ме в базата данни. Не съм ползвал форума им от години и те изглежда са подновили нещата и ме няма като потребител. Обаче има един blinky85. не знам дали е нашият.
 
От: Хакнаха форума на arenabg

Аз ей сега се проверих. Няма ме в базата данни. Не съм ползвал форума им от години и те изглежда са подновили нещата и ме няма като потребител. Обаче има един blinky85. не знам дали е нашият.

хакера може да те е изтрил :)
 
От: Хакнаха форума на arenabg

Гледам сега кой чете темата и пуснах едно търсене в базата. lastsentinel го има в там. От другите потребители на форума мярнах и semprom.
 
Форума != Тракера. Всяка една форумна система запаметява браузър агента и ип адреса на потребителя с цел превенция на евентуални злоупотреби и възможност да се отървеш от този потребител. Отделно на това, форума се намира на съвсем отделна машина от тракера.
 
От: Хакнаха форума на arenabg

Къде можем да декриптираме парола от списъка ?

ПП: Тея лешпери вместо да се чудят къде да сложат реклама, да вземат да си оправят сигурноста. Преди години пак ги бяха хакнали.
 
Re: От: Хакнаха форума на arenabg

Къде можем да декриптираме парола от списъка ?

И аз изтеглих базата данни от любопитство :) Ако не се лъжа паролите са md5, има md5 "декриптери" у гугъл, но мисля че са сложили salt на паролите и трудно ще се декрептират.
 
От: Хакнаха форума на arenabg

"MD5 Reverse Lookup" в Google и излизат разни инструменти. Те обаче се справят само с по-тъпите пароли. Ако е трудна няма да се разкодира лесно.
 
Re: От: Хакнаха форума на arenabg

"MD5 Reverse Lookup" в Google и излизат разни инструменти. Те обаче се справят само с по-тъпите пароли. Ако е трудна няма да се разкодира лесно.

По-скоро "md5 decrypter" .
 
"john the ripper" :)
 
От: Re: Хакнаха форума на arenabg

точно това щях да кажа и аз , това е истинската програма която може да ги разкодира, с хубава машина бързо ще стане :)

п.С. навремето като откраднаха базата данни в IRC с тази програма ги разкодирах

"john the ripper" :)
 
RTFM. Има няколко варианта за ползване. С брутфорс или с дикшънъри ;)
 
От: Хакнаха форума на arenabg

Хайде да видим дали някой ще разбие паролата на payforfree. :lol:
 
От: Хакнаха форума на arenabg

Е те 80 пъти вече са сменени които треве :wink:
Иначе нищо не знаеме как се пита, ама кат трее се покажеме - знаеме 2 и 200...в перьод... май май
 

Горе