Хитър начин да си поискаш ревю с линк

pisara

Well-Known Member
За първи път получавам искане за ревю по толкова креативен начин. Въпросният подател е свързан по някакъв начин с фирма/сайт за доставка на цветя. Както и да е, писмото беше написано много интелигентно. Почнаха се едни "четки" колко бил добър моя сайт, как бил един от най-добрите в страната (не е България), колко бил интересен и дрън-дрън. Дотук ок и нищо ново под чадъра. Веднага си помислих, че този момък ще иска линк или ще си предлага някакви услуги. Оказа се, че иска да направи подарък на екипа на сайта - доставка на красив букет. В замяна желае да се напише безпристрастно ревю за получения подарък, без значение положително или отрицателно (не че има начин да е второто :lol:, още повече в сайта им букетите са страхотни). За линк не се споменава, но къде без него? Искането завършва с един добър анализ с философска нотка, защо цветята ще са подходящи за сайта.

На вас случвало ли ви се е подобно нещо? Аз се изненадах много приятно, че така креативно е измислено всичко.
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

Наистина много креативно, на мен не ми се е случвало подобно нещо. Това ми напомня на някои специализирани сайтове за ревюта, които получават примерно някаква техника от производителя за оценка. Е, не съм сигурен дали задържат тази техника или я връщат след това, но идеята е сходна.
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

Хванал те е, че си жена и че ще харесаш цветята :).
Аз примерно не бих обърнал внимание... :)
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

Хванал те е, че си жена и че ще харесаш цветята :).
Аз примерно не бих обърнал внимание... :)

:lol: И това е фактор наистина, но той няма как да знае предварително това. Мисли си, че зад сайта стои екип. Освен това какво друго да предложи освен цветя?
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

rombeca, червена точка. ;) На цветя винаги се обръща внимание.
Този начин съм го практикувал и е успешен. :|
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

rombeca, червена точка. ;) На цветя винаги се обръща внимание.
Този начин съм го практикувал и е успешен. :|
А-а-а. Ти си градинар не се прави.
А аз съм практичен - ако не стават за ядене за кво са ми? :)
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

А-а-а. Ти си градинар не се прави.
А аз съм практичен - ако не стават за ядене за кво са ми? :)
На жените около теб салати ли подаряваш? :-o
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

Като заговорихме за креативност и цветя...

1378349_180601008795002_2113810917_n.jpg
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

Явно тука мъжката част е прекалено практична и взе да гледа на идеята на конкретния магазин с обикновен поглед. Аз не ги виждам нещата така. Идеята, която са преценили, че трябва да използват е супер и най-важното е приложима.
В крайна сметка казах на момъка, че идеята му е добра, но няма как да получа конкретния букет, тъй като не живея в неговата държава. Но тъй като идеята ми харесва му предложих да си напише ревю, да ми изпрати няколко снимки и аз с удоволствие ще публикувам статията.
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

Веднага си помислих, че този момък ще иска линк или ще си предлага някакви услуги.

Предварителни, неоснователни изводи, които изкривяват преценката!

За линк не се споменава...

Реалността!

Извода от заглавието на темата:

Хитър начин да си поискаш ревю с линк


Какво мисля? Че не разсъждаваш правилно, защото никъде не са ти искали линк, но ти си мислиш, че са ти искали линк, и за това според теб са ти искали линк. И си готова да им дадеш линк, защото си мислиш, че те са искали линк, без реално да са искали линк. Те искат само превю.

Толкова лесно ли подаряваш линкове?

Всъщност и превюто струва пари. Ти безплатно превю ли ще им правиш? А безплатен хляб има ли в магазина?
 
От: От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

Предварителни, неоснователни изводи, които изкривяват преценката!



Реалността!

Извода от заглавието на темата:




Какво мисля? Че не разсъждаваш правилно, защото никъде не са ти искали линк, но ти си мислиш, че са ти искали линк, и за това според теб са ти искали линк. И си готова да им дадеш линк, защото си мислиш, че те са искали линк, без реално да са искали линк. Те искат само превю.

Толкова лесно ли подаряваш линкове?

Всъщност и превюто струва пари. Ти безплатно превю ли ще им правиш? А безплатен хляб има ли в магазина?


Я слез на земята човече. През твоята призма всичко звучи много страшно и странно. :shock:

Всъщност за мен са много по-прости нещата. Идеята ми харесва, но тъй като е неосъществима предложих алтернативен вариант с единственото условие те да се погрижат за текста и снимковия материал. Дали ще искат линк или не за мен е без значение (в случая). И не, не ги раздавам, но се случва да пускам контекстни линкове (стига да си напишат текста). Към момента имам всичко на всичко само 3 статии с подобни линкове.

И така, за мен казуса не е сложен, би бил сложен ако ми искаха бъбрек или костен мозък. Отказвам да изпадам в разни драми и усложнения за незначителни и прости неща. Такава ми е философията.

Колкото до хляба. Прав си, но да ги нареждаш така в редичка инцидентната случка (говорейки по принцип) и хляба в магазина не се връзват.

За финал ще кажа, че всеки си има глава на раменете и решенията, и последствията са си лично негови. Щом съм преценила да предложа алтернативен вариант, това за мен е най-правилното решение.
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

А, на земята съм си, просто се изненадах, как може да си правиш изводи за нещо, което не са ти искали, но ти си мислиш, че са ти искали. :)

Мисля, че не сбърках в реда на изброяването на нещата, нали? От там нататък всеки вижда нещата по различен начин.
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

А, на земята съм си, просто се изненадах, как може да си правиш изводи за нещо, което не са ти искали, но ти си мислиш, че са ти искали. :)

Мисля, че не сбърках в реда на изброяването на нещата, нали? От там нататък всеки вижда нещата по различен начин.

:beer: Всеки си има мнение, затова хората са толкова интересни.
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

:beer: Всеки си има мнение, затова хората са толкова интересни.

Така е. :)
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

За мен заглавието на темата звучи „Правилният начин да си поискаш…”
Идеята не е нова. Бартери се предлагат постоянно. Преди време и тук във форума имаше питане относно подаряване на мостри и други подаръци.
Акцентът/Фокусът е в изречението: „…защо цветята ще са подходящи за сайта.”
Защото най-напред е важно каква е ползата за получателя на търговското предложение. Това е аргументът, който ще задържи вниманието му и ще го накара да разгледа вариантите за сътрудничество.
Обикновено искащите разказват подробно за себе си, фирмите си, дейностите си, грамотите си…И какво той ще спечели от цялото упражнение. Кого го интересуват напълно непознати хора?!
И според мен „четките” и „пудрите” са безсмислени приказки, които едва ли ще допринесат за приемането на предложението.
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

За мен заглавието на темата звучи „Правилният начин да си поискаш…”
Идеята не е нова. ...

Обикновено искащите разказват подробно за себе си, фирмите си, дейностите си, грамотите си…И какво той ще спечели от цялото упражнение. Кого го интересуват напълно непознати хора?!...

И според мен „четките” и „пудрите” са безсмислени приказки, които едва ли ще допринесат за приемането на предложението.

Всъщност това явно е ново... за нас българите. Хората са решили да направят комплименти. Аз пък мисля, че никога не е излишна добрата дума и комплимент. Просто ние в БГ не сме свикнали и все мислим, че искат нещо да ни пре**ат.
 
От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

Всъщност това явно е ново... за нас българите. Хората са решили да направят комплименти. Аз пък мисля, че никога не е излишна добрата дума и комплимент. Просто ние в БГ не сме свикнали и все мислим, че искат нещо да ни пре**ат.

По-скоро сме реалисти :)
тъпите американски техники не винаги вървят при нас (и Слава Богу!)

виж @pisara го е усетила, но 90% от американците биха изпаднали в екстаз без да се усетят, че ги ментят 8) а другите 10% са като този - хитреци :mrgreen:
 
От: От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

По-скоро сме реалисти :)
тъпите американски техники не винаги вървят при нас (и Слава Богу!)

виж @pisara го е усетила, но 90% от американците биха изпаднали в екстаз без да се усетят, че ги ментят 8) а другите 10% са като този - хитреци :mrgreen:

:) ама защо трябва да се приема, като преебавка. Човека си иска ревю и казва "Ей ти един хубав букет". Бартерче си е, просто подхожда леко различно. Аз наистина не виждам лошо да каже добра дума.

Ти представяш ли си да влезе някой търговски представител да влезе при потенциален клиент и направо на въпроса: "Дай тук да ти продам 1 тон еди си какво". Винаги първо ще обели нещо позитивно и някой комплимент. А може и да има такъв търговец, сякаш няма да се учудя.

Иначе да, не всичко американско върви тук, както и не всичко БГ върви там :) :).
 
От: От: Хитър начин да си поискаш ревю с линк

:) ама защо трябва да се приема, като преебавка. Човека си иска ревю и казва "Ей ти един хубав букет". Бартерче си е, просто подхожда леко различно. Аз наистина не виждам лошо да каже добра дума.

Защото зад този бартер има скрита мисъл.
Той никога не би пратил букет на @pisara без да спомене, че в замяна иска ревю.
Поне не споменава за линк (щеше да е много нагло - но явно си мисли, че по този начин няма да го усетят...и греши :mrgreen:).


Защо просто не й прати букет и да се надява, че ще получи ревю? защо се налага да проси?

не стига това - ами се и мазни (това на мазните преяли с Макдоналдс американци може да им харесва) - на мен лично не ми харесва
предпочитам след като иска да прави бартер да е открит - пращам букет, в замяна на това искам ревю за качеството на услугата
готово! просто и открито :)
 

Горе