Хост на лаптоп

helf_php

Active Member
Седя и си мисля имам един лаптоп 4гб рам процесор 2 ядра по 2.20ghz ще стане ли за непрофесионален хост да кажем на някъв сървър на cs или нещо подобно. И как да го настроя постоянно да кажем да седи включен без проблем. Та искам да пусна тая темичка да дадете малко акъл - какви ще са последиците и дали може да стане това нещо :shock:
 
От: Хост на лаптоп

Моето мнение е, че няма как да се получи. В най-лошия случай лаптопа ще загрява доста и може да се отлепи я чип, я нещо друго. Виж, за 30 минутни сървърчета за CS може и да свърши работа.

Не казвам, че това е 100% истина, просто споделям лично мнение. Нека по-вещите се изкажат ;)
 
Можем само да залагаме кое първо ще изпуши - процесора, диска или какво казва Стоян да се отлепи някой друг чип, кондензатор и тн. Лаптопите не са за това - не са предвидени да работят денонощно на максимално натоварване.
 
От: Хост на лаптоп

В никакъв случай лаптоп. Питай мен - със сървъри се занимавам от доста отдавна, и дори в момента работя като сървърен администратор, лаптопите не са за това. Лаптопа дори не бих го ползвал и за игра. Лаптопа е един електронен тефтер с който да си принесеш информацията ако пътуваш или някъде за известно време, да отвориш пощи, да пратиш съобщения, да получиш или приемеш важни документи по пощата, е също и някое филмче можеш да изгледаш.

За сървър само и единствено PC ( Personal Computer ) стационарните както им казват, с голяма кутия която да има отвори за да може да се охлаждат хардовете, даже е добре да има 2 вентилатора вътре - единия отпред на кутията да вкарва свеж въздух, а отзад на кутията друг вентилатор да изкарва топлия въздух. Един PENTIUM VI на 2,8 GHZ със 2 GB RAM сокет 478, ще ти свърши добра работа за сървър и зависи какво ще качваш на него. Ако е нещо сериозно, бих ти препоръчал да добавиш контролер за SCSI-дискове те са предимно сървърски и плочите им се въртят на по бързи обороти от стандартните SATA и PATA-дискове. Слагаш едно UBUNTU SERVER и нямаш ядове. Аз в къщи имам два сървъра като единия е UBUNTU SERVER, а другия с CENT OS. Може и DEBIAN да му сложиш или SLAX, но там е по голяма хамалагия. Аз съм доволен и от двете OS които изброих по горе.
 
От: Хост на лаптоп

Седя и си мисля имам един лаптоп 4гб рам процесор 2 ядра по 2.20ghz ще стане ли за непрофесионален хост да кажем на някъв сървър на cs или нещо подобно. И как да го настроя постоянно да кажем да седи включен без проблем. Та искам да пусна тая темичка да дадете малко акъл - какви ще са последиците и дали може да стане това нещо :shock:

Може и на мобилен телефон, то сега такива ги измислиха, че има по-мощни дори и от среден клас лаптоп :)
 
От: Хост на лаптоп

Може и на мобилен телефон, то сега такива ги измислиха, че има по-мощни дори и от среден клас лаптоп :)
Пробвах експеримент със старата ми нокия E51, symbian 3rd edition. Има уеб сървър с php и mysql, който тръгна на нея, даже ups не и трябва, защото има батерия.
Но това е само за майтап, понеже wifi-то много и загрява и на всеки телефон би било така (виждал съм подобен експеримент с андроид).

За лаптоп мисля, че има шансове да стане, но зависи от лаптопа. Някои много загряват, други - изобщо. Моя е на 5 години и съм го овърклокнал от 1.9 на 2.3 по шина (защото HD филмите ми насичаха) и вече близо година си работи така нормално. Та, ако имаш късмет, може и твоя да работи нормално като сървър.
 
От: Хост на лаптоп

Мерси за отговорите!!! Та като сме хванали темата ако може линк към части за комп дъно+рам+процесор съвместими.
 

Горе