Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Blinky

Owner
Реших да драсна няколко абзаца за това, тъй като наскоро Камата стана доктор Хонорис кауза в Пловдивския университет, което предизвика и няколко оставики. Всички имаме респект от това колко велик футболист е той, но като цяло в наусчванта сфера се иска повече от силна левачка. Направи ми впечатление това, че титлата не само се дава за заслуги, независимо от областта, в която си, но и явно за определни хора. Искам да насоча вниманието ви върху това, че мислех, че всеки би трябвало да знае какво са тези две наименования. Това са веднага след Google, Yahoo и YouTube, а да не говорим, че сигурно има и групи и профили носещи неговата слава като голмайстор и легенда. Все си мислех, че човек с таква титла е горе долу не запознат, ама поте чувал за тези неща. Ето малко повече по темата: Кликни тук.

Важното е да се знае, че всеки трябва да си има място - спортисти, инжинери, инкономисти, лекари, маркети и т.н. Пожелавам на Камата да е все така готин и златен човек. Най-много го уважавам, защото накара народа ни да се чувства значим, когато помогна да стигнем заветното 4-то място на световното през 1996 г.

Искам да коментирам само това - дали наистина един човек с таква титла трябва да знае за тези сайтове, поне една дефиниция, но не чак толкова детайлна и научно представен, да има за Facebook & Twitter. :)
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Алма му матерна тогава :D
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Разбира се че не е нужно, все едно да питаш някой доказал се бизнесмен какво е РНК/ДНК като абриветура и той не знае, и ведгна се споменава това в най-големия био/химичен сайт видиш ли най-извесния не е наясно с толкова елемнтарно нещо.

Хенри Форд, го е казал трябва всички ненужни неща да се изоставят и да се насочи около същественото и да не се губи време, затова той е имал 10ки адвокати, счетоводители, и други от сорта.

Имало е едно еблематично събитие, това го четох в една книга, та журналистите спекулирали, че не е компетентен в редица сфери(например защо форд Т се предлга във всички цветове, стига да е черно). Накрая Форд свиква среща питат го всякакви въпроси, и той си записвал минал час и казал сега ще ви се отговори на въпросите и влезли неговите счет, инжинери, адвокати и квото се сещате - Форд е казал нямам време се занимвам да си губя времето с ненужни работи имам по важни неща да мисля!
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Прав си, ама все си мислех, че това е обща култура. ДНК всеки знае какво, а РНК, ако си идея по-запознат с биологията. Разликата между двете е вече за човек в областта, който знае, че разликата е в една хидроскислна група (добре, че бях паралелка биология :) ). Но мисля, че всеки бизнесмен знае какво е ДНК. За РНК много ще се запънат.

Все едно ти или аз да не знаем какво е пас, като термин. Проблемът идва от там, че даже не сме и доктори, а имаме представа за обикалящата ни среда. Няма човек, който да е на "ти" с всичко, но общата култура е мерителя на това, колко човек е ОК с развитието на мозъка си. И аз не знам колко години примерно Барса е шампион, ама поне знам, че там е играл наш сънародник, че са испански тим и ей такива, от обща култура. :)

Аз не ми е за това, което се смомента в статията. Просто ми е чудно как така тези двата сайта са избегнали полезреднието на някой, бил той и доктор. :)
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Титлата доктор Хонорис кауза се връчва за заслуги в областта на науката, образованието и културата. Колко футболните успехи са допринесли за развитието на тази култура всеки да си прецени индивидуално:).
С нетърпение очаквам следващата награда - орден ''Стара планина'', без това ги раздават на куцо и сакато като флаери А6 пред НДК:D
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Абе може да се поспри Блинки имам приятел гийк - дето не знаеше кво е Барса, Барцелона - далеко за него е да помни различни Географични неща - градове, столици и т.н както и футбола, ама може ти скори всяки неща на Assembler :D
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Twitter и Facebook са жалки постижения като се съизмерят с гения на Стоичков :lol: . Малко хора осъзнават в България, че именно той е рекламата ни по света и за разлика от повечето политици, наистина се опитва да работи върху нещо дори и след като е завършил кариерата си на велик спортист. Скандален, колоритен и страшно талантлив - това е с две думи Христо Стоичков. Спорен е въпроса дали е заслужил титлата хонорис кауза обаче...
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Не е виновен човека. По мои наблюдения има една определена група хора, на възраст около 50-55 години, които много трудно се ориентират в интернет пространството. Не могат да го проумеят, а не са нито глупави, нито разсеяни. Просто не проявяват интерес. Моят мъж е същия - с голям зор го научих на елементарни неща. Тези хора свикват да работят що годе с някои програми, които им са необходими за работата. Заучават точно определени стъпки на действие. Малко да се излезе извън тях и не могат да се оправят въобще. Вкъщи на мъжа ми съм му направила персонален акаунт, в който нищо не се променя. Малко да му се разместят иконите и започва да вдига джангър, че пак всичко сме променили и не можел нищо да си намери. Последния път се опитах да му обясня някои неща, супер елементарни - слуша ме пет минути и ми каза да спра да му говоря на китайски. За сведение, хора които са над тази критична според мен възраст - около 65 и дори нагоре, значително по-лесно схващат за какво става въпрос. Моята майка на 66 си работи перфектно с компютъра, борави без проблеми със скайп, намира си всичко в гугъл, дори поиска да има фейсбук - говори си с брат си, по-голям от нея, а също и с братовчед си - 38-ми набор, който е в Германия. Също така си пуска музика, даже си сваля клипчета.
Не става въпрос за всички 50-годишни, разбира се, но голяма част от тях не проумяват. Ето братовчедка ми, на 51 г. пет пъти и обяснявам как да качи клипче или линк към новина във фейсбук и не та не - след три дни пак същото ме пита. Да не говорим за съобщение как да изпрати или прочете.
 
От: От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Титлата доктор Хонорис кауза се връчва за заслуги в областта на науката, образованието и културата. Колко футболните успехи са допринесли за развитието на тази култура всеки да си прецени индивидуално:).
С нетърпение очаквам следващата награда - орден ''Стара планина'', без това ги раздават на куцо и сакато като флаери А6 пред НДК:D

Ицо заслужава всички възможни държавни отличия + доктор хонорис кауза и т.н. Той е най-големият. Най-великият. Единственият и недостижимият ! И само някой фен на отбора от покрайнините на София (с.Подуяне) може да отрече това !

Жив и здрав да си, бате ИЦО !
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Не е виновен човека. По мои наблюдения има една определена група хора, на възраст около 50-55 години, които много трудно се ориентират в интернет пространството. Н

Те са най-увредени от комунистическото време! :D
Баща ми и той така.
 
От: От: От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook

Ицо заслужава всички възможни държавни отличия + доктор хонорис кауза и т.н. Той е най-големият. Най-великият. Единственият и недостижимият ! И само някой фен на отбора от покрайнините на София (с.Подуяне) може да отрече това !

Жив и здрав да си, бате ИЦО !
Напълно си прав, даже се чудя защо още няма кръстен град на него, улица или поне училище?
 
От: От: От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook

Напълно си прав, даже се чудя защо още няма кръстен град на него, улица или поне училище?
Аз съм много съгласен. Едно спортно училище, зала, даже и защо не и малък рехабилитационен център за спортисти. Нещо такова. Винаги съм бил за това, когато някой си го заслужи. :)

Абе всеки да прави каквото знае, важното е да сме щастливи. Но като цяло се чудя как така тези двата сайта не са се набили в главата на всеки. Аз пък лично не познавам човек, който да не е даясно или да има поне бегла идея какво е Facebook или twitter. Айде за Twitter не ламтя да е толкова популярен, но за другия. :)

Даже преди 1 ден един човечец, продаващ коли ме учуди с това, че си използва нета от смарфона, малко се е натубал, преди да загрее кък каква опция да го прикачи телефона, но е факт, че си рови пича.
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Наистина много голям футболист и много обичан, но това с доктор Хонорис се изложи доста. Както казва Блинки всеки трябва да си знае мястото и да не се излага с неща, които не знае :)

П.П.
когато помогна да стигнем заветното 4-то място на световното през 1996 г.
През 1994 г. беше световното :p
 
От: От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Наистина много голям футболист и много обичан, но това с доктор Хонорис се изложи доста. Както казва Блинки всеки трябва да си знае мястото и да не се излага с неща, които не знае :)

П.П. През 1994 г. беше световното :p
Пролича си и какъв футболен фен съм.:)

Имам едно приятелче дето по стечение на обстоятелствата си прави сам къщата, защото разбирал от всичко. Аз лично му се възхищавам, ама от 2-3 години до никъде не го докарва с ремонта, да не говорим колко добре ще си направи всичко. Дано да има happy end всичко, но съм малко предобеден. А и каква икономика ще имаме в сектора на услугите, ако всеки разбораше от всичко и правеше всичко сам?

И аз съм на мнение, че не може да си на 100 места едновременно. Пример за това е Google. :) Придобиването не се брои. :)
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Проблема на камата е че започна да се меси в политиката и тази му титла е точно по партийна линия както отбелязаха по нагоре сега следва орден стара планина все пак на няколко пъти направи силни изказвания в полза на ГЕРБ и сега трябва да бъде компенсиран за напъните
 
От: От: От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook

Ицо заслужава всички възможни държавни отличия + доктор хонорис кауза и т.н. Той е най-големият. Най-великият. Единственият и недостижимият ! И само някой фен на отбора от покрайнините на София (с.Подуяне) може да отрече това !

Жив и здрав да си, бате ИЦО !
ksplq5oe2.jpg


- Обиден ли сте на България?
- България ли? България нищо не ми е дала като държава. България какво ми е дала на мен? Нищо. Аз я напуснах много малък.


- Да, но тръгнахте от ЦСКА...
- В ЦСКА какво?... Играл съм 5 години там, бил съм професионалист. Свършил съм си работата и съм си тръгнал. Бил съм им ненужен на ЦСКА навремето и са ме продали. Имало е хора, които са мислели за това, че нашето време в България свършва - като Добри Джуров и Боби Станков. Мислели са, че не можем да се развиваме повече като футболисти тук, защото в продължение на 5 години бяхме първи, станахме три пъти шампиони. Какво можеше повече да се случи? Не случайно, когато ние излязохме - аз, Любо, Емо, Трифон, Данчо Лечков, в клуба влязоха над 10 милиона долара по онова време.


- Кога ще се върнете в България?
- Няма връщане. Не ми е приятно да се връщам тук.

топ10, сега си избърши лигите и виж какво казва твоят кумир, и :oops:
 
Последно редактирано:
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

redrum, само искам да си спокоен. Ти си избърши пяната и погледни заглавието и снимката и сам прецени дали това интервю е автентично. Само един фен на подуене софия ще нарече най-великият български футболист - "кюрд". Затова ви презира цяла България. Затова ще сте вечно в сянката на ЦСКА. Затова Сираков не е Стоичков, затова Боримиров не е Костадинов, затова Гонзо не е Бербатов.
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Разбира се, че е автентично. Само че за разлика от теб, мене баш ме брига за АД-тата наречени футболни клубове. Все едно да съм фен на Сникърс и да мразя всички, които ядат туикс. Кюрдът има интервю в сп. Максим отпреди години и там в прав текст си казва, че го боли уя за България, българите и за любимия ти ЦСКА. Извадката горе е от него. А всички помним как този "велик" спортист игра в САЩ и умишлено счупи крака на едно младо футболистче. Ти помниш ли? Кюрдът и златна топка да му дадеш, пак си остава кюрд.

Да напиша и нещо по темата - липсва му елементарна халтура на човеко, как искате да е чувал за тия неща. :lol:
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

И едно чуждо мнение по темата:

Само един разумен цесекар би ме разбрал защо Стоичков за мен е персона нон грата! Би ме разбрал и човек с достойнство. Каквото Ицо няма, аз в това съм се убедил за 25 години откакто го гледам по терените и извън тях. Това е онзи който бойкотира Зума, след което цъфна с букет цветя пред къщата му! Това е човекът който каза следното: "И някакъв, където беше писал за Димитър Пенев... Е, какъв е Димитър Пенев – един от всичките треньори. Това е Димитър Пенев. Един от многото, които съм имал. С тази разлика, че покрай нас стана треньор." Това е човекът обидил Стойчо Младенов, играч и треньор дал в пъти повече на ЦСКА от персоната Стоичков. В ПЪТИ! Това е човечето което заплю армейския отбор, напусна го за 3 мача и отиде да порита за няколко хиляди арабски долара, след което се върна. това е човечето, което хвърли капитанската си лента. Армейската лента! Животът му е низ от неблагодарност и лизане на силните на деня. ВИНАГИ! Той е бил за Първанов и против Първанов, за Костов и против Костов... сега актуалното е, да е за Бойко Ти. И ако не вярваш, аз мога само в едно негово интервю да ти докажа неговото фурнаджийство. Това е семпъл, елементарен човечец, добил известност покрай футбола, след което популярността му го доуби като личност, ако въобще някога е бил такава. В края на краищата за това се иска и малко интелект.

И още:
Помня, беше през пролетта на 1990 година. Група студенти отидохме в Стара Загора, за да гледаме Стоичков и ЦСКА срещу Берое. В деня преди мача, завършил 3:3, отскочихме до хотела на “червените”, за да си вземем автографи. Ицо ни посрещна нацупен, но раздаде няколко подписа. И докато го правеше, се изцепи: “Кви сте, вие, бе?”. “Студенти”, отговорихме му ние. Последва крилатата фраза: “Студени ли сте, топли ли сте, ни знам, ама нали знаити, чи идна патка учила, учила, та накрая пукнала!”, а след него и култовият съвет: “Повичи ибети, по-малко учети!”
:lol:
 
От: Христо Стоичков - Камата не знаел какво е това животно Twitter & Facebook. :)

Ицо Стоичнов си е звезда - спор няма тук. Да си кажа честно откакто не е във футбола като игач, от тогава не гледам сериозно бг футболистите ни. Реално аз свързвам последните ни успехи там точно с неговото име. Не говоря за Бербатов, той си е в момента №1, но лошото е, че по никакъв начин не го виждам по бг терени или да представя бг фурбола, което за мен лично си е пропуска за нас.

В момента толкова много съм загърбил бг футбола, че не знам нито един от националния, освен Божинов, а него го знам от чалга-манекено подвизите му най-вече.

Като отворя спортната страница, поне в някои вестници, били те и тоалетна хартия, чета как еди кой си футболист е карал пиан, втори е бил някаква празноглава силиконова заспа, трети тръгнал с поредната перхидролена шаврантия, четвърти е очаствал в побой над някой. Абе седя и се чудя къде са тези отличия. Това се случи отдавна - футбола и в частност - футболистите ни тук да става за подигравки и съркастични коментари. И така аз спрях да се надявам, ако забележите и целия български народ е спрял. Даже от време на време се чудя що за енергия и мотивация имат повечето хора (фенове, ултраси, запалянковци) да отидат и да дадат по 10-15 лева за билет и да гледат футбол от толкова ниско качество. Аз лично предпочитам да ги дам за кино или театър. Тук говоря на ниво ентъртеймънт, което пак говори лошо за техния тип ентъртеймънт, ако мога вече и така да го нарека. Там е нещо трагично. Даже се чудя защо обикновения потребител / гражданин не го вижда по този начин, или може би го вижда, и сега стадионите са празни или се пълнят супер слабо. Щом едно време всеки един ден в седмицата бях на стадиона да гледам моя отбор, значи са успявали да ми превлекат с нещо вниманието като игра и представление.

Това го споменах, за да разберете защо Ицо не само е икона в областта си, но и последно време няма някой да го стигне по успехи - Бербатов е сега този човек, и така и така съм почнал, мисля че и Стилян Петров би могъл да е другия.

За това всичко си има обеснение. Човек си е надут, защото вижда какво има като материал пред себе си. За жалост не е далеч от истината.
 

Горе