Целия ми трафик е от ботове?

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте,

Поддържам сайт от скоро време и съм му сложил Analytics. Напоследък забелязвам голям скок в посещенията, но предполагам, че са единствено някакви ботове. Посещенията са без продължителност, без разглеждане на страници и със 100% степен на отпадане. 306 посещенията успяха да свалят средната продължителност на сайта от 4 минути на 1, и да увеличат степента на отпадане от 60% на 90%.

Ако някой знае и може да ми обясни какви са тези посещения и каква е целта, ще му бъда благодарен.

Снимка.
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

Неси казал ботовете от къде са, ако са от Китай ги блокираш по ip
Дай малко повече итформация, язе в моменто немам родопски боб за гледане, а само кристална чаша с грозданка
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

Открих само това:

168 посещения - от цяла Америка, Wisconsin със 106, другите щати са със незначителни
63 от посещения са неопределени.
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

Ами при мене изникват много въпроси
Сайтът ти какъв е, да не е нуллед скрипт
Какви сайтове си използвал за линкове също не знам
Какъв ти е таргетът и дали имаш защита на сайта
Въпросите са много, а пък съм на кристална чаша, нишо не мога да кажа
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

На какъв хостинг си? Виж логовете, намери им ИП-тата, прговери ги от къде са и какви са и ги блокирай.
В Analytics тая информация я няма
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

Използвам Wordpress, сложил съм темата Sparkling. Не съм изграждал никакви линкове, осен 1 коментар под една статия и 1 линк във wikipedia. Никаква специална защита не съм слагал.
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

Ако не са ботове защо ще ги блокираш, разбра ли какви са посещенията?
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

Не става ли да се проверява ако клиента е с браузър да го пускаш ако не да го блокираш? До колкото знам може да се направи, бот, който да подава инфо, че е браузър, но да предположим, че не всички са такива.
Друг вариант : ако се изпълнява JS, значи е браузър, ако не се изпълни, значи е бот и няма да зареди сайта.
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

От къде са реферирани, да не са buttons-for-website.com semalt и други подобни лайна
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

между другото каква е целта на този трафик .
Ако имаш WP сайт може да видиш, ботовете са от директен трафик и отиват към wp-login.php - е каква е целта :D
Има всякакви ботове: търсещи мейли, поставят линкове в коментари, мъчат се да те хакнат... нищо ново под слънцето, неговия сайт ако е само с ботове, може би е попаднал в някой порочен списък от който ботовете вземат сайтовете.
Аз имах един оптимист, който за 2 дена направи 5к проби в wp-login.php и го банирах :D
 
От: Целия ми трафик е от ботове?

Аз имах един оптимист, който за 2 дена направи 5к проби в wp-login.php и го банирах :D
Много си ларж. При мен автоматично отлитат за една седмица при 2-и опит :D
 

Горе