Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

lowriderzzz

Well-Known Member
Не ми е в стила да се хваля, но пък ми се ще да споделя малко резултати от изминалата година.

Първо искам да изкача огромни благодарности на колегата @ galinstefanov и @ Doktor_BG за оказаната помощ и дадените съвети относно SEO, това лято, както и на другите потребители, които са ми помагали относно WP теми, дизайнт, логота и пр.


Иначе ето го сайта.

Това е първия ми по-сериозен проект, над който вложих малко повече SEO умисъл. Искам само да подчертая, че не съм никакъв SEO разбирач, още се уча, но мисля че почнах да ги посхващам нещата.

Та ето и резултатите: близо 6000 уникални за последните 30 дни само от органичен трафик в Гугъл, 58% bounce rate и среден престой на потребител 3 мин.

СНИМКА

Което е почти тройно за същия период на миналата година.

Целта ми беше да докарам сайта до 5000 уникални само от органичен трафик - получи се и за което се радвам.

Не че е кой знае какво, знам че има сайтове с много повече органичен трафик, знам че може и повече, но пак си ме кефи, че има прогрес.

Това разбира се повлиява положително и на продажбите! $$$ :-o $$$ Яко.


Класирал съм се в Г. на първа позиция по някои ключови фрази, имам и доста други, на които съм на 2-3-та, имам и такива където съм на майната си в Г. Тези за които съм се класирал не са много конкурентни и то за това де :D :D

Оказва се че в България не е чак толкова трудно, ако си в микро ниша без много конкуренция.

Какво да кажа още - ще се радвам и вие да споделите резултатите които сте си постигнали за 2015. И нека се удвоят за през следващата 2016 !

Весело изкарване на коледните празници и щастливо посрещане на Нова Година!
 
Последно редактирано:
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Ако нямаш поне 6000 уникални бройки в кревата не те признавам с тоя сайт.
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Интересен сайт , поне аз не бях срещал такъв. Щом имаш и продажби идеално! Според мен може да тестваш и с адсенс какви приходи би докарал. Успех!
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Поразцъках сайта,
инфото е интересно, лично не ми харесва темплейта.
Гледам имаш книга дето даваш фри, но не разбрах какво продаваш. Но това няма значение.

Като цяло тематиката е "hot" , т.е. може да се развиваш в тая ниша - има възможности за разширяване, стига тия 6к посещения да ти носят приход, който да реинвестираш
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Сайта ми напомня на такъв от google sniper дето имаше един такъв продукт, който обясняваше как се намира микро ниша, как се прави сайт и накрая се монетизираше с кликбанк с подобни книги. Браво, макар и от 2009та този метод все още дава резултати, естествено ти със сигурно имаш някакъв twist на метода, който те е изкачил напред. 5 хиляди бг трафик въобще не е малко. Пожелавам ти догодина по това време поне 15 хиляди дневно. Успех!
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Не ми е в стила да се хваля, но пък ми се ще да споделя малко резултати от изминалата година.

....

Весело изкарване на коледните празници и щастливо посрещане на Нова Година!

Браво, имаш и репутация. Действал си целенасочено, слушал си по-опитни и знаещи си постигнал резултати. При това със сайт на малко по-различна и интересна тематика. Догодина двойно, тройно уникални и повече приходи. Вероятно имаш и други идеи за продажби, не само на книги. Може и някакви курсове например.
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Много интересна ниша си избрал и то насочена предимно към мъжката аудитория :) Това е много добре, защото и мъжете имат нужда от съвети и информация. Сега остава да не се отказваш и да помислиш как да ти докарва приходи. Предлагаш безплатна книжка, но може и да пуснеш платена за "50 начина ...." например. Успех!
 
Нишата е уникална, а на запад се скъсват да правят пари в подобни ниши.

Това е доста болна тема на някои и са склонни да дават пари само и само да успеят с някоя друга "подсказка" да се "врънат в играта". :) Тази ниша в бг наистина ли генерира толкова трафик? Сигурно конверсията е добра, доста чувствителна ниша. ;)
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Много интересна ниша си избрал и то насочена предимно към мъжката аудитория :) Това е много добре, защото и мъжете имат нужда от съвети и информация. Сега остава да не се отказваш и да помислиш как да ти докарва приходи. Предлагаш безплатна книжка, но може и да пуснеш платена за "50 начина ...." например. Успех!

Разгледайте сайта. Има си платени книжки.
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Отговарям на въпросите. Ще започна с най-пресните от долу на горе.

@Blinky - Да на запад определено може да станеш милионер в подобна ниша, стига да знаеш какво правиш. Има редица примери за такива.
Тука, чак милионер, трудна работа, но една средна заплата г/д може да си докарваш (както е в моя случай).

За трафика - да цифрите са реални. ОК пропуснал съм да напиша, може би не е изцяло органичен. около 15% от него е директен, т.е. мисля че идва от директно от линкове по форуми и соц. мрежи, но изцяло пасивен и фрее. Т.е. за този трафик който съм дал скрийншот не съм плащал за реклама.

За конверсията (по сериозната ми цел и това над което полагам повече услия) - в момента е около 0.4%-0.5% макс. Целта ми е да я вдигна до 1%, по принцип до края на годината това беше целта, но няма да се получи, ще остане за догодина.

Най-важното което научих относно конверсията е: 1-во. ВРЪЗКАТА е от особена важност и това да я поддържаш със събскрайбърите си. Едно от нещата които почти двойно увеличиха продажбите беше имейл списъка и това че всеки ден им пращам нови полезни материали (за да изградя връзка).
2-ро - Класически one click upsell - При процеса на покупна 80% от желаещите да закупят се съгласяват, когато ги ъпселна с нещо друго.

Като цяло тествах стотици работи през последните 2 години, но тези две неща се оказаха най-влиятелни. Имам и още неща, които да истествам и да сравня. Хах, може да ви се стори малко странно, но си водя един Word файл с всичко, което съм тествал и измервал, по-нататък ще споделя какво е подействало и какво не за мен.

@ Penkoff - безплатната книга е за събиране на мейлинг лист. Иначе на менюто има бутон с Продукти.

@ops5 - да имам идея за куросове и семинар - всичко с времето си.

@ D.Ivanov - не съм го гледал това за google sniper, за което казваш. Twist-a ми е че таргетирах повече, но не чак до там търсени кл. думи. (по-трудната част беше да ги измисля, защото тези тулове за keyword ideas, повечето не стават за БГ език или пък въобще няма search volume).

@Green Bars - книгата е фрее, но има и платени книги от там идва монетизацията. темплейта е фрее тема responcive от WP. За сравнение до преди 2 години беше на чист html и тогава хабер си нямах от WP и беше голям батак. За догодина съм предвидил обновяване на дизайна - темата, снимките, снимки на книгите и т.н. Ще сравня как ще се отрази.

@Burn X - не знам за адсенс. Мислил съм и за това, но предпочитам да крайната цел когато посестил влезе да е една - да купи, а не го изкарам и той да отива на дуго място. А и ми се струва, че трябва да имам 10х 6000 уникални за да върви адсенса.

@ uphero - е какво да се прави, кой колкото може. (благодаря ти иначе за това, че ми показа в началото за WP и че се позанимава да инсталнеш темата)
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Разгледайте сайта. Има си платени книжки.

Извинявам се! Така е. Просто бегло прегледах нещата и съм пропуснал категорията Продукти.
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Браво колега, винаги се радвам когато някой успява в това, което прави :) Другата година, двойни и тройни резултати!
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Браво ! Аз отдавна се мъча един сайт да го изкарам от скромните 100-200 на ден, а ти си успял с няколко хидяли процента отгоре!
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

От колко време го развиваш този сайт, тоест тези резултати за какъв период са постигнати?
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

От колко време го развиваш този сайт, тоест тези резултати за какъв период са постигнати?

Сайта го започнах в (не чак до там) далечната 2008, ако не се лъжа, може и 2007 да е било.

От тогава до сега, е претърпя доста метаморфози. Няколко пъти му местих хостинга от безплатен на платен, после на друг платен и т.н., сменях му домейна от .info на .com, първо беше голд HTML, после нормално на WP.

Но е имало периоди, когато не съм работил по него с месеци.

Специално SEO се захванах да му правя тази година и то лятото по-сериозно. Сега гледам в аналитикса по същото време миналата година е имал към 2600 уникални, пак без рекалама. Демек за една година почти 3х. Така че тези резултати, по скоро са постигнати за 1 г.
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Браво колега, заслужаваш си похвалите. Винаги се радвам, когато някой постигне успех. Радвам се на мисленето ти - постепенно и целеустремено, а не бързо, без умисъл и хаотично. сайтът наистина е оригинален, на интересна тема. Не очаквах, че може да има такъв успех в България. Не знаех и, че има подобен брой книги на тази тематика на българския пазар.
Пожелавам ти тройно по-голям успех до година.
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Интересна ниша за България . Можеш ли да споделиш горе долу какъв процент от посетителите купуват ?
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Website is offline No cached version of this page is available.
 
От: Целта постигната - близо 6000 уникални само от органичен трафик.

Честито! Здравата работа и търпението показват резултати. Попадал съм на уеб сайта ти, обаче не си спомням точно как.
Успех и за напред!
 

Горе