Цена на вкаран продукт?

gioiello

New Member
Здравейте колеги.
Имам интерес да наема хора за вкарване на продукти 2 типа.

1. Копи - Пейст
2. Копи и подреждане по даден модел, но времето за вкарване е колкото тип 1.

Интересувам се каква цена да предложа за вкарване на продукт, която ще е доволна за мен и за фрийлансъра.

Предложете нещо средно от доволността ми за 0.01 лв. на продукт за мен и доволността на фрийлансъра от 10 лева за продукт. :)
 
От: Цена на вкаран продукт?

Зависи какво точно се изисква.Но ако е нещо от сорта на кликни тука, копирай това, сложи го там, свали снимката и я качи, натисни submit нещо от сорта на 4-5 стотинки на продукт ? Не съм се занимавал с такъв тип услуга, но мисля, че е справедливо. Нека и някой друг колега от форума се изкаже.
 
И copy/paste да е , пак си е доста работа. На моя магазин част от продуктите съм взимал от страниците на производителите. Е, не е добър вариант директния copy/paste. Съмнявам се да стане за под 0,25лв на продукт
 
Последно редактирано:
От: Цена на вкаран продукт?

Ако има момент на творчество във описанията или нещо друго, мисля че цената, която е дал @sstankov е правилна.
П.С: Просто мисля, че ако в поставената задача, няма нещо което изисква специялни умения, работата си клони към категорията на добавяне в директории, прости data entry неща и т.н Но от друга страна предполагам работата е монотонна и изисква доста търпение, така че според количеството може да се говори за друг тип цена. Според мен докато не се види какво точно трябва да се прави не може да се прецени колко ще струва.
 
Последно редактирано:
От: Цена на вкаран продукт?

Общо взето колеги значи да се ориентирам на цена между 0.05 и 0.25 лв.
Благодаря ви и на двамата за съвета
 
От: Цена на вкаран продукт?

Добре е да се даде и представа за какъв брой продукти става въпрос. Както и каква е системата, ако има такава.
 
От: Цена на вкаран продукт?

Дори и да е само копи-пейст.
Средно ще е необходимо от 1-2 минути на продукт (копи описание, сваляне на снимки, добавяне на цена и т.н. )
При пълен работен ден имаме 480 минути (без почивка) - което средно по 1.5 мин за продукт прави 320 продукта на ден, при 8 часа без прекъсване.
От тук вече може да сметнеш:
320 Х 0,05 = 16 лв :D
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Цена на вкаран продукт?

Не ми се вярва да могат да се вкарват 320 продукта на ден това е малко като извънземна работа. Аз съм пробвал при вкарване на продуктите и след първия час вече всичко ти е писнало.
 
От: Цена на вкаран продукт?

Това е много зомбираща работа.
Аз също не бих взел по-малко от 1 лв на продукт.
 
От: Цена на вкаран продукт?

Авторът трбява да прецени на колко е склонен да плаща? 3лв, 4лв на час? Самият сяда и вкарва продукти в продължение на 60 мин. В зависимост от броя вкарани продукти за 1 час се определя цената за 1 продукт.
 
От: От: Цена на вкаран продукт?

Голяма глупост написа !

Авторът трбява да прецени на колко е склонен да плаща? 3лв, 4лв на час? Самият сяда и вкарва продукти в продължение на 60 мин. В зависимост от броя вкарани продукти за 1 час се определя цената за 1 продукт.
 
От: Цена на вкаран продукт?

Аз лично съм вкарвал продукти и максимума, който съм правил е бил 400-500 продукта на ден като ми плащаха 5 ст., което си е самоубийствено, но това беше преди 3-4 години като прохождах в интернет бизнеса. Сега съм вкарвал и минимума за който го правя е 0.75 ст и цената върви нагоре.
 
От: Цена на вкаран продукт?

Преди време бях пуснал една тема, точно за такъв вид услуга, имаше страшно много предложения от 0.05 до 0,25 стотинки, но всички след 30-40 публикувани оферти се отказват.

Много трудно е да намериш точният човек, за да ти свърши тази работа, повечето са много несериозни.
 
От: От: Цена на вкаран продукт?

Авторът трбява да прецени на колко е склонен да плаща? 3лв, 4лв на час? Самият сяда и вкарва продукти в продължение на 60 мин. В зависимост от броя вкарани продукти за 1 час се определя цената за 1 продукт.

Точно така НЕ се определя цена... Аз за един час мога да се напъна на 110% и да вкарам 1000 продукта примерно, ама следващите 7 часа какво правим? Нелепо е да се определя цена на база на проба за няколко минути или няколко вкарани продукта, както е в случая. При монотонна работа с всеки изминал час пада КПД-то - нещо, за което много работодатели не си дават сметка.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: От: Цена на вкаран продукт?

Точно така НЕ се определя цена... Аз за един час мога да се напъна на 110% и да вкарам 1000 продукта примерно, ама следващите 7 часа какво правим? Нелепо е да се определя цена на база на проба за няколко минути или няколко вкарани продукта, както е в случая. При монотонна работа с всеки изминал час пада КПД-то - нещо, за което много работодатели не си дават сметка.

Абсолютно съм съгласен с мнението на Firefly.
 
От: От: От: От: Цена на вкаран продукт?

Аз съм съгласен и с двама ви.
Преди време набивах недвижими имоти за един.... Те по принцип са крива работа защото имат много атрибути описание снимки видео и етц.
Та тои за половин час слагаше 1 обект а аз 10-12 + видео

Абсолютно съм съгласен с мнението на Firefly.
 
От: Цена на вкаран продукт?

За мен споменаването на дребни стотинки е несериозно и неуважително към труда на някой. Като му е толкова ценно времето на поръчителя, защо си мисли че на другия му е за пилеене?!

Не извършвам такива услуги, не ме разбирайте погрешно.
 

Горе