Цена на домейн

От: Цена на домейн

Първо цената се определя от самия теб, тоест колко искаш (тайно) да спечелиш от тази си постъпка. Второ, състоянието на това което продаваш в чисто техническа гледна точка - кратко и помнещо се име, висока търсеност, (бъдещи) тенденции, гарантирани приходи и така нататък. Трето са познанията за обективната реалност на самата публика, компетентност, както виждаш тук е на доста добро ниво. Четвърто е субективния фактор "обратна връзка", тоест ако те нахранят от рано в темата ти, ще се получи ефект на доминото и шанса да го продадеш на висока цена намалява, което пък е свързано с до това как си покрил предните три фактора. И пето разбира се е успешното водене на евентуален алъш-вериш.
 
От: Цена на домейн

Също се подготви за следните два сценария:
1. не може да го продадеш, дори не получаваш смешни оферти и оставяш домейна неподновен
2. не може да го продадеш за повече отколкото е регистрацията (50-70 лв.)
 
От: Цена на домейн

За момента няма чак такъв глад за домейни, че да се купува всеки хубав .bg домейн голяма сума. В бъдеще 3-5 години, мисля, че нещата ще се променят към по-добро :) Ako човек иска да изкара пари от домейни, трябва да е готов и да вложи много - такси за подновяване и търпение с години. Все пак да не разчита и само на това, особено ако има 1-2 домейна, трябва да мисли и други алтернативи, най-вероятно са единици хората в БГ, които се изхранват с препродажба на домейни, още повече .bg домейни.
 
От: Цена на домейн

Също така се приготви 90% от писалите в темата ти за продажаб да ти обясняват колко си зле ако искаш цена която устройва теб, но не и тях :)
 
От: Цена на домейн

Също така се приготви 90% от писалите в темата ти за продажаб да ти обясняват колко си зле ако искаш цена която устройва теб, но не и тях :)

В твоята тема ясно ти обяснихме колко си зле, защо не можеш дори посмъртно да вземеш 5000лв на твоя домейн :)
 
От: Цена на домейн

В твоята тема ясно ти обяснихме колко си зле, защо не можеш дори посмъртно да вземеш 5000лв на твоя домейн :)

Един домейн или продукт струва толкова за колкото се продаде. Бих приел мнение от хора продаващи и купуващи със стаж повече от моя 18 години а не от предприемичи занимваши се само с кликомания по реклами.

И не става дума само за моя домейн. Във всяка тема на колега пуснал домейн или сайт на цена над 120-150 лв се появявате "гранде предриемачи" дето нямате 2 лв да се усмихнете и храните човека
 
От: Цена на домейн

със стаж повече от моя 18 години

Я не говори глупости. Преди 18 години (96-та) в епохата на dial-up-ите и малко преди хиперинфлацията най-много да си купувал и продавал цървули на някой пазар... :)
 
От: Цена на домейн

Я не говори глупости. Преди 18 години (96-та) в епохата на dial-up-ите и малко преди хиперинфлацията най-много да си купувал и продавал цървули на някой пазар... :)

Преди 18 години работех в WS Teleshop и в епохата на dial-up-ите правехме по 600 пратки дневно.
 
От: Цена на домейн

Преди 18 години работех в WS Teleshop и в епохата на dial-up-ите правехме по 600 пратки дневно.

Ми да, ти някоя изкуфяла баба може и да подведеш, ама в днешно време по форумите хората са с интелигентност над средната :)

Няма да продължавам дискусията, че осрахме темата на човека... :)
 
От: Цена на домейн

Благодаря, определено ми се разясни! В случая става въпрос за домейн, който си купих на скоро - analog.bg. Направи ми впечатление, че думата е една и съща в повечето езици и това според мен е най-голямото предимство, защото въпреки че е .bg е разбираем не само за нас. В момента го ползвам, но нямам толкова пари да го поддържам, все пак цената му е доста висока годишно! За това най-добре ако реша някой ден, да изчакам наистина добро предложение от сериозен човек. Благодаря отново!
 
От: Цена на домейн

Благодаря, определено ми се разясни! В случая става въпрос за домейн, който си купих на скоро - analog.bg. Направи ми впечатление, че думата е една и съща в повечето езици и това според мен е най-голямото предимство, защото въпреки че е .bg е разбираем не само за нас. В момента го ползвам, но нямам толкова пари да го поддържам, все пак цената му е доста висока годишно! За това най-добре ако реша някой ден, да изчакам наистина добро предложение от сериозен човек. Благодаря отново!
След като публикува домейна и показа, че си притиснат, не очаквай повече от 5-10 лева.
Търговията - било на гумени цървули, било на бойни хеликоптери, е изкуство.
 
От: Цена на домейн

Един домейн или продукт струва толкова за колкото се продаде. Бих приел мнение от хора продаващи и купуващи със стаж повече от моя 18 години а не от предприемичи занимваши се само с кликомания по реклами.

И не става дума само за моя домейн. Във всяка тема на колега пуснал домейн или сайт на цена над 120-150 лв се появявате "гранде предриемачи" дето нямате 2 лв да се усмихнете и храните човека
Видях ти обявата. Цъкнах и на сайтовете в подписа ти.
В тоя форум и засега е по-добре да четеш и да осмисляш и по-малко да обясняваш. Колкото по-рано започнеш - толкова по-добре.
 
От: Цена на домейн

Мисля достъчно ясно се изразих "гранде предриемачи" да не хранят наляво и надясно, когато нямат знания и умения.
 
От: Цена на домейн

Благодаря, определено ми се разясни! В случая става въпрос за домейн, който си купих на скоро - analog.bg. Направи ми впечатление, че думата е една и съща в повечето езици и това според мен е най-голямото предимство, защото въпреки че е .bg е разбираем не само за нас. В момента го ползвам, но нямам толкова пари да го поддържам, все пак цената му е доста висока годишно! За това най-добре ако реша някой ден, да изчакам наистина добро предложение от сериозен човек. Благодаря отново!
Може да потърсиш компания на българския пазар с продуктова линия като на http://www.analog.com/ (или нещо подобно) и да им го предложиш директно.
В противен случай трябва да чакаш някой да те потърси, а това може да отнеме години.
Ако и двата варианта не те устройват, пусни го направо за продажба. Ама имай предвид че за тукашните уебмастъри едва ли ще има някаква очевидна стойност.
 
От: Цена на домейн

По темата,но малко встрани от въпроса:

Според Вас кое е най-доброто място за продажба на .com домейни? Auctions в Godaddy, на организираните търгове в Snapnames,чрез Afternic(http://www.afternic.com/) или чрез техния брокер? Имали някакви впечатления или опит от препродажба по такива места?
 
От: Цена на домейн

След като публикува домейна и показа, че си притиснат, не очаквай повече от 5-10 лева.
Търговията - било на гумени цървули, било на бойни хеликоптери, е изкуство.

Съгласен съм, но въпреки това ще дам 20лева
 
От: Цена на домейн

След като публикува домейна и показа, че си притиснат, не очаквай повече от 5-10 лева.
Търговията - било на гумени цървули, било на бойни хеликоптери, е изкуство.

Прочетох си мнението няколко пъти и така и не разбрах, че съм притиснат.
 

Горе