Цена на клик на реклама в fb?

eyankulov

New Member
Чудя се, ако имам някаква fan страница (различна от "ще събера 10000 българи...") с качествено съдъжание, колко ли ще струва един клик върху реклама пусната вътре?

И другия ми въпрос е, някой от вас рекламира ли във fan страници и ако "да" каква цена на клик плащате?
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

системата за реклама ти дава статистика на клик или на импресии. аз предпочитам цена на импресии. имаш препоръчителни цени като започнеш да конструираш рекламата - тами си пише от...до. избери долната граница. тулчето си е мн хубаво и много ясно те ориентира за цената на кампанията. има смисъл да се рекламира страница - с малък бюджет се докарват 20-50 до около 100 фена на ден (естествено страницата ти не трябва да е хипертъпа)
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

@BullBlogger идеята ми е да се договориш с някой рекламодател и той да поства на стената ти рекламни материали и след това в зависимосст от трафика да ти плаща.
Та някой използва ли този метод?
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

Точно де.. става въпрос ако пускаш линкове на стената на страницата си, как ще броиш кликовете. Не ставаше дума да си рекламираш страницата през Фейсбук :)
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

Точно тиксото ги изчислява с 2-3 дена закъснение референциите. Но и да не беше така не е работа да броиш всяка една като луд ...
 
От: От: Цена на клик на реклама в fb?

@BullBlogger идеята ми е да се договориш с някой рекламодател и той да поства на стената ти рекламни материали и след това в зависимосст от трафика да ти плаща.
Та някой използва ли този метод?

извинявай не съм те разбрал :roll:

Едит: ами според мен единствения вариант е да ползваш услуга за съкращаване на урл като bit.ly имаш моментална статистика като към адреса добавиш +
например bit.ly/tedi1978 (от спора ми с една девойка в друга тема) само добави един + към урл-то така bit.ly/tedi1978+ и дай ентер. Виждаш статистиката и хубавото е, че я виждате и двамата - и рекламодателя и ти.

статистиката е моментална и можеш да създаваш кратко урл за всяка кампания

надявам се, че този път съм те разбрал правилно
 
Последно редактирано:
От: Цена на клик на реклама в fb?

@BullBlogger :roll: (правилно си ме разбрал) Доста е хитро това с bit.ly (евала).
И сега остава да се разясни дали някой използва този метод и какви пари за клик взема :shock::)
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

Здравей ,

За да засечеш точните кликове има еин туул на google ето тук : http://www.google.com/support/googleanalytics/bin/answer.py?hl=en&answer=55578

Линка се засича точно .

Със Тиксо или Google Analytics могат да се видят кликове идващи от Facebook , но тъй като линковете от страницата излизат във homepage на facebook , повечето хора го кликат оттам и се показва source просто home.php .

Поздрави :)
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

0,02 долара на клик е добре за Facebook, според мен. В момента въртим рекламна кампания за белота и горе-долу толкова ни излиза цената на клик.
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

странно, един приятел пък викаше за няколко клила (не помня колко бяха) е бил удържан към 18$ нещо... Демек цената на клик е идвало на 0,68$ :D това е отвратително... Не му излизал рекламата при ниските цени за клик, от 0,02$ до 0,06$...

MacTeP ти пък викаш 0,02$ :)
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

странно, един приятел пък викаше за няколко клила (не помня колко бяха) е бил удържан към 18$ нещо... Демек цената на клик е идвало на 0,68$ :D това е отвратително... Не му излизал рекламата при ниските цени за клик, от 0,02$ до 0,06$...

MacTeP ти пък викаш 0,02$ :)

твоя приятел е пуснал скучна реклама на цена за импресии :)
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

Значи и аз искам да пускам реклама там... Ако избера 0,02$ за клик и пусна 100$ ... Ще работи ли? Или пак ще иска да вдигам цената за да ми излиза рекламата?
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

Зависи каква реклама въртите и какви са ключовите думи. Днес въртя бг реклама на 0.02, но когато рекламирах сайт за фитнес продукти (английски) излизаше към 0,58 на клик. Така че гледайте колко ви е на клик рекомендед и слагайте толкова.
 
От: Цена на клик на реклама в fb?

Редактирано
 
Последно редактирано:

Горе