Цигарите ПОМОЩ !!!

Twis7

Active Member
Здравейте, колеги.
От три дни се мъча да откажа цигарите. След 4 години активно пушене като последните месеци надвишавам кутия и половина. Надявам се администраторите да нямат нищо против да споделям с вас моя прогрес в тези тежки за мен дни. Имам чуството, че като споделя, набирам скорост и сили да се справя с това чудовище.
Първи ден : Ден след мощно препиване и много цигари. Сутринта въобще не мисля за цигари, а просто как да си поема въздух и да спра да кашлям. Денят продължава, не изминава минута без в главата ми да излиза мисълта да запаля. Разсейва ме в малки интервали работата.. залисвам се.
Ден втори : Пия кафе с кола рано сутрин. Борбата продължава, желанието е убийствено, но някакси търпя. Излизам на кафе, навикът да запаля не ме оставя. Главата ми ще се пръсне. Давам 3 лв за тиквени семки и си представям, че пуша докато чопля пакет след пакет. ЯМ УЖАСТНО МНОГО
ДЕН ТРЕТИ(ДНЕС) : Сценария се повтаря, но продължавам да търпя. Качвам се в колата ( обожавам да пуша докато шофирам) Напрегнат съм, гаста до долу - но издържах. Сега продължавам да работя и да се боря.
НЕ ПРАВЕТЕ МОЯТА ГРЕШКА, МНОГО АМА МНОГО Е ТРУДНО !!!!!!!!
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

как пропуши активно на 14 и ваште къде блеяха та не ти отпраха кожата
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Пушех Х 2 кутии Синьо Виктори около 12 години. Бивш пушач и бивш негър няма. Не пуша вече от пет години. Не мога да си позволя все още да мисля като непушач, припушва ми се ... стискай зъби ...
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Че и аз пуших от 8 клас до края на първата ми година в университета, сега не пуша активно от 7 март 2009 година.Паля,но рядко и предимно, когато съм на маса и пия.Оставянето стана от едната приказка.Решихме с брат ми вечерта да ги оставим и на другия ден спряхме да пушим.Около две седмици ми беше зора да не мисля много за цигари и се спасявах със семки и дъвки ( болеше ме ченето и зъбите от дъвкане ).Всичко е навик и на психическа основа, не се заблуждавайте с хапчета и лепенки...всичко е inside of your brain :>.Успех Twist и не се предавай.Един съвет : колкото по - малко мислиш за това колко ти се пуши толкова по - добре :]
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

как пропуши активно на 14 и ваште къде блеяха та не ти отпраха кожата
В чужбина, където все още са, за да има пари за мен да ходя на училище, да имам колело като другите деца. Сещаш се, български сценарий :)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Мога да ти кажа моята рецепта и как спрях цигарите след 7 години активно пушене (накрая по 2 кутии виктори силвър) - спорт му е майката. Ходи да бягаш и като си плюеш дробовете хич няма да ти е до пушене. Аз лично започнах да тренирам кикбокс и това много ми помогна. Няма да ти кажа какво ти се случва, ако си пушил и след това бягаш половин час за разгрявка + 1.5 ч. брутална тренировка. Накрая ти се иска да умреш, но действа безотказно :)

Бивш пушач и бивш негър няма. Не пуша вече от пет години. Не мога да си позволя все още да мисля като непушач, припушва ми се ... стискай зъби ...
Аз не изпитвам никаква нужда да пуша, дори ми е гадно, ако ходя на задимени места и се осмърдявам, като ромлянин.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Пропушил, пропушил, но защо продължаваш ?:)
ми ето защо -http://smokingsides.com/docs/whysmoke.html

Според мен всеки пушач иска в даден момент да спре цигарите, воден от негови си лични мотиви и само желание не стига. Първа стъпка е мисленето за това, но не колко много ми се пуши и как искам да запаля поредната цигара, а в друга посока. Не знам чий е примерно сайта nicofree.bg и дали ще помогне в случая, но на мен лично ми допада написаното там... действа някакси на психиката ...
 
Последно редактирано:
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Е-мейл Курс за Спиране на Цигарите!
За да разберете как:
Да се справите със страховете си от спиране на цигарите;
Да спрете цигарите, лесно и завинаги;
Да не качите и един килограм след като спрете;
Емейл куРс за спиране на цигарите, олеле майко какво доживях да видя. :D

Според мен най-мотивираща трябва да е мисълта, че после ще си свободен. Пушачите са наркомани и зависими, колкото и грубо да звучи. Няма по-тъпо нещо от това човек сам да си слага примки на шията, които да влачи цял живот. Да плаща пари, да пълни нечии джоб и с това да си копае гроба :)
 
От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Аз не изпитвам никаква нужда да пуша, дори ми е гадно, ако ходя на задимени места и се осмърдявам, като ромлянин.
Тука наистина си прав, че като не пушиш ти се изостря много обонянието от към цигарения дим и ти дразни много, а и можеш да си помиришеш дрехите, които със сигурност са напоени с дим, а бе с две думи като ходещ пепелник :)
 
От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Да бе, аз един ден си мислех точно как в Холандия са позволени леките наркотици за свободна продажба и употреба.Как в цял свят продават алкохол и цигари свободно на хората, та те са си чисти наркотици, но се продават легално и се наливат пари от акцизи в държавата.Не,че можеш да се предрогираш с цигари, но рано или късно ще си навредиш толкова с тях, че няма да има връщане назад.Все пак не съм чул да подменят бели дробове на пушачи.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Докато бях на кафе(90 % от приятелите ми пушат) можеш да ги подуша как смърдят на пепелник. Дима започва да ме отвращава, но същевременно ми се пуши ? Това добре ли е ? Имам ли поне малък напредък?
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

после ще си свободен. Пушачите са наркомани
Веднъж като си бил пушач, никога повече не може да мислиш като непушач. Колкото до спорта 100% вярно въпреки, че дори и като пушех спортувах сериозно (да не казвам професионално)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Мда като каза колегата 1.5 тренировка - наистина, запиши се на кикбокс и ще ти мине мерака да пушиш. Като ти залепне фланелката ще видиш след 20 мин интензивно движение, щото там не прощават. Ама пък мен най-ме кефи след тренировка да седна да изпия една бира....направо се размазвам... :)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Няма да казвам как съм се чувствал, като в събота отида махмурлия от 1 ч. на тренировка и е 30 градуса в залата :D После проклинам съдбата, че съм пил....:oops:

Колкото до спорта 100% вярно въпреки, че дори и като пушех спортувах сериозно (да не казвам професионално)
И такива хора ги има, но са рядкост :)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Е, да ама това е най-добрия начин да се пребориш с махмурлука. 1,5 час ад ама после си като нов след един душ. Иначе цял ден ти е лошо.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Твис7,ти на колко години си пропушил бе човек?Лично аз съм отказвал цигарите около 4-5 пъти,но в момента съм с цигара в уста и пия бира.....,ама активно ги пропуших,след 20-та ми година.Сега съм 190 сантиметрова подпийнала горила и още не съм тръгнал да мрем:lol:
 
От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Твис7,ти на колко години си пропушил бе човек?Лично аз съм отказвал цигарите около 4-5 пъти,но в момента съм с цигара в уста и пия бира.....,ама активно ги пропуших,след 20-та ми година.Сега съм 190 сантиметрова подпийнала горила и още не съм тръгнал да мрем:lol:
8 клас братле :(
 
От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

8 клас братле :(

Само ще ти кажа,че ако наистина искаш да ги спреш сега е момента.С течение на времето ще става все по-трудно и по-трудно да се отървеш от този навик.
 
От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Само ще ти кажа,че ако наистина искаш да ги спреш сега е момента.С течение на времето ще става все по-трудно и по-трудно да се отървеш от този навик.
Ако щеш вярвай и сега не е никак лесно, но стига съм се оплаквал. Ината ми е по-силен. Няма нещо, което съм си наумил и да не е станало. Ще пиша утре как стоят нещата.
 

Горе