Цкб въпрос

daniel997

New Member
Здравейте. Искам да попитам някой, който ползва ЦКБ дали има следния проблем: Имам пари в сметката, а в картата, която е вързана към нея не ги отразява. В онлайн банкирането като натисна "разполагаема сума в картата" пише 0.00. Това е вече 2-ри ден. Пробвах да платя едни неща онлайн и естествено неуспешно:mad::rolleyes:
 
А защо не звъннеш на самата банка или не посетиш техен клон?

Щом разполагаемата сума в картата е 0.00 значи е нула лева и нула стотинки.
 
Да не би да е от виртуалните . Ако е да , защото не си пояснил , трябва да прехвърлиш към нея , демек да я захраниш първо .
 
Картата е Виза дебитна , не е виртуална.
Без да съм клиент на ЦКБ - има банки, при които трябва да прехвърлиш от основната сметка към картовата. Виж някъде дали нямаш "превод между свои сметки" или нещо такова
 
Само да допълня, че намирам по-актуална тема за ЦКБ - от месец, два макс, таксата за обслужване на фирмена сметка от 10 стана 12 лева. :) Не, че нещо, но щеше да е добре да ни се беше казало по някакъв начин, освен това велико обявяване по непосещавания им сайт. :)
 
ЦКБ имат едни от най-ниските такси за почти всичко. След това са ПИБ. Общо взето банките на мафията са благосклонни към нас. Да живеят! <3
 
Възможно е да имаш някакъв неснижаем остатък по сметката, който не ти дава да похарчиш.
 
Можеш да хванеш Варна - София за 50 кинта ранния полет в 5 сутринта.
Струва си. :)
 
Последно редактирано:
Можеш да хванеш Варна - София за 50 кинта ранния полет в 5 сутринта.
Струва си. :)
Кое си струва? Липсата на сън, за нещо, което струваше наполовина само преди няколко месеца и то налично за ползване в нормалните часове на деня?
Около 400лв излизат самолетните билети ако искам да прескоча до София за уикенда да заведа жена ми и сина без значение дали е за връзка с друг полет или за разходка.
Затова вече отново (след поредното оттегляне на WizzAir полетите за София) се ходи до Букурещ с колата - по-близо, по-бързо се стига, далеч повече полети имат от летището им там.
 
Кое си струва? Липсата на сън, за нещо, което струваше наполовина само преди няколко месеца и то налично за ползване в нормалните часове на деня?
Около 400лв излизат самолетните билети ако искам да прескоча до София за уикенда да заведа жена ми и сина без значение дали е за връзка с друг полет или за разходка.
Затова вече отново (след поредното оттегляне на WizzAir полетите за София) се ходи до Букурещ с колата - по-близо, по-бързо се стига, далеч повече полети имат от летището им там.
С някакъв много голям късмет можеше да хванеш wizz полети за 25 лева в посока... ако планираш месец(и) напред, да, но на мен това не ми вършеше работа, моите ходения до София в повечето случаи са макс седмица напред планирани.
Wizz полетите бяха по 35-40-50 в посока, но да - за нормалните часове на деня си прав.
 
И като стана дума, явно при ЦКБ е изпреварило момента: https://money.bg/finance/bankite-gotvyat-masovo-vdigane-na-taksi-i-komisionni-prez-oktomvri.html

Явно всички банки ще вдигат таксите. Въпросът е вече коя с колко и коя как ще си организира нещата при това вдигане, за да може хем да има добро постъпление, хем да е пак атрактивна от към ниски такси. Това се дължало заради сървиса като една от причините:

Eднaтa чacт oт yвeличeниeтo нa тaĸcитe e cвъpзaнa c бaнĸoвитe пpeвoди в лeвa, ĸaтo цялo бaнĸитe ce cтapaят дa yвeличaт тaĸcитe, тaм ĸъдeтo ce изиcĸвa yчacтиeтo нa cлyжитeл нa бaнĸaтa. Идeятa e xopaтa мacoвo дa зaпoчнaт дa изпoлзвaт oнлaйн и мoбилнo бaнĸиpaнe.

То хубаво, ама на някои банки голяма греда е онлайна. :)
 
Върви се към пълна дигитализация на света, в който живеем. Въпроса е кога ще станем и ние роботи.
 
В Експресбанк - плащам "пакет" към разплащателна сметка с карта. Но за да ползвам безплатното онлайн банкиране, задължително имам такса СМС известяване - по 15стотинки СМС-а. Отделно имам такса плащане на ПОС, която средно е по около 50стотинки, но за някои преводи я пускат по два пъти.
Примерно за iCloud абонамента който ползвам, за да платя мижавата такса от 0,99€ = 1.94лв, като си сложи таксите, онлайн плащането накрая възлиза на сумата от 3.80лв. Същото е положението при покупка на музика през iTunes.
Да ама имам два iCloud абонамента и още ХХ онлайн плащания месечно. Таксите стават...абсурдни като ниво, пък уж и за човек плащащ "пакет" за да му е по-евтино.
Това ли им е политиката за поощряване на онлайн разплащанията?
 
Върви се към пълна дигитализация на света, в който живеем. Въпроса е кога ще станем и ние роботи.
Нека, нека. Аз като отида на гише на някоя банка (само да отбележа, че последно време съм доста доволен от обслужването, може би заради това кога ходя) ми става лошо. Особено, не дай си Боже, да е малко след работно и всички са се юрнали - едни за погасяване на кредит, други да си плащат сметки, трети да вкарат в картата си и кви ли не такива, което е яко нерви. А ти си отишъл (както при мен последните два случая) само да си вземеш пластиката.

Факт е, че таксите ще ги има и при онлайна, но според банките, ще са в пъти по-малко, поради простата причина, че няма реално персонал, които да "надуе" този сървъс. И има логика. Аз лично, ако зависи от мен, няма да ми стъпи крака в банков клон, но уви рано или късно някои неща се случват така, че се иска да си там.

За това и държавните институции драпат за това велико ел. правителство, което моето и следващото поколение едва ли ще доживеем. Идеята е цялата бумащина, чакане, нерви и излишни чиновници да отпаднат. Вече може да си уредиш среща с някой за по-малко от няколко минути през телефона, а тук за една декларация в (примерно) в общината те търкалят някой път и по 2-3 дни.
 
Нека, нека. Аз като отида на гише на някоя банка (само да отбележа, че последно време съм доста доволен от обслужването, може би заради това кога ходя) ми става лошо. Особено, не дай си Боже, да е малко след работно и всички са се юрнали - едни за погасяване на кредит, други да си плащат сметки, трети да вкарат в картата си и кви ли не такива, което е яко нерви. А ти си отишъл (както при мен последните два случая) само да си вземеш пластиката.

Факт е, че таксите ще ги има и при онлайна, но според банките, ще са в пъти по-малко, поради простата причина, че няма реално персонал, които да "надуе" този сървъс. И има логика. Аз лично, ако зависи от мен, няма да ми стъпи крака в банков клон, но уви рано или късно някои неща се случват така, че се иска да си там.
Про кредит от няколко години си махнаха всичките ~8 гишета в централния клон и сега имат само 2. И те са само за такива случаи. Всякакви елементарни услуги, като внасяне / теглене, преводи и прочее се извършват на машини. Има в една стая около 10-15 банкомата на които това им е работата. И като отидеш на място за нещо съществено, няма почти никакво чакане. Имат дори безплатен паркинг за клиенти (офиса им е в зона).
Но това не означава, че таксите им са ниски .. даже напротив. 10 лв е месечната такса (която включва неограничен брой онлайн преводи, никакви известия, без приложение само сайт).

@angelovarna Защо тогава продължаваш да си на тази банка? Такса за плащане на ПОС?!?!?! Сериозно ли? В кой век са тия?
 
В Експресбанк - плащам "пакет" към разплащателна сметка с карта. Но за да ползвам безплатното онлайн банкиране, задължително имам такса СМС известяване - по 15стотинки СМС-а. Отделно имам такса плащане на ПОС, която средно е по около 50стотинки, но за някои преводи я пускат по два пъти.
Примерно за iCloud абонамента който ползвам, за да платя мижавата такса от 0,99€ = 1.94лв, като си сложи таксите, онлайн плащането накрая възлиза на сумата от 3.80лв. Същото е положението при покупка на музика през iTunes.
Да ама имам два iCloud абонамента и още ХХ онлайн плащания месечно. Таксите стават...абсурдни като ниво, пък уж и за човек плащащ "пакет" за да му е по-евтино.
Това ли им е политиката за поощряване на онлайн разплащанията?
И аз имам фирмена сметка в Експрес и все се каня да им тегля майна.
Имал съм и фирмена сметка в ПИБ преди - такса 10 лева на месец (Експрес май са 12 или 15 не се сещам с или без картата какво беше), няма такса за карта (В Експрес ми вземат и месечна такса за карта), както и няма такса за трансакция на POS терминал в чужбина -плащам си основно ФБ и Гугъл рекламите (при Експресбанк ми вземат и на всяка такава трансакция пари). Направо са ужасни.
Взема да си върна фирмената сметка в ПИБ най-накрая.
 

Горе