ЧЕЗ vs. ЕВН

Maverick

Well-Known Member
Получих предложение от ЧЕЗ,

- да оптимизирате разхода си за електрическа енергия с 10-32%*;

Та ме интересува какви са + и - при преминаване от единия към другия доставчик. Говорим за ток за бизнеса.

Като им гледам цените в сайтовете чез имат най-ниски цени. Ама нали в сметките винаги има още 12-15 реда с разни други таксички и да не стане с тях цената накрая да е по-висока.

Енерго-про имат 2 цени: Цена за енергия и Цена за енергия и мрежови услуги. Тези цени с услугите са с включени всички малки таксички или?
 
От: ЧЕЗ vs. ЕВН

Пак, пак!

Забравих, че тука масата е над тия неща и едни 300-400 лв./м. са нищо за големи риби като вас.
 
От: ЧЕЗ vs. ЕВН

Лошото е, че няма да ги спестиш...преди си играх да търся, бях и на двата и нищо не излезе - цената е една и съща. В момента работя с ЧЕЗ и не съм доволен, но и при другите е същото. Сметките под 1,5к/месец не падат...
 
От: ЧЕЗ vs. ЕВН

Получих предложение от ЧЕЗ,



Та ме интересува какви са + и - при преминаване от единия към другия доставчик. Говорим за ток за бизнеса.

Като им гледам цените в сайтовете чез имат най-ниски цени. Ама нали в сметките винаги има още 12-15 реда с разни други таксички и да не стане с тях цената накрая да е по-висока.

Енерго-про имат 2 цени: Цена за енергия и Цена за енергия и мрежови услуги. Тези цени с услугите са с включени всички малки таксички или?

Няма абсолютно никакъв смисъл, ако не си на Високо или Средно напрежение. Ако си потребител на ниско напрежение, няма никаква разлика, даже ще имаш едни първоначални разходи, които няма да избиеш скоро, защото разликата, ще ти е стотинки... Ако си на средно или високо напрежение, ти предлагам ЧЕЗ ТРЕЙД.
 
От: ЧЕЗ vs. ЕВН

А защо не собствена електрическа мрежа? Произвеждай си сам тока.
 
От: ЧЕЗ vs. ЕВН

Пак, пак!

Забравих, че тука масата е над тия неща и едни 300-400 лв./м. са нищо за големи риби като вас.

ти ако плащаш 4000 лв. (от 10%-400 лв. месечно) за ток, трябва да имаш някакви познати колеги които да са при другия оператор
ясно ми е щом си закъсал до форума...

Коментара на @Странникът е в пълен тон с темата :lol:
 
От: ЧЕЗ vs. ЕВН

А защо не собствена електрическа мрежа? Произвеждай си сам тока.

Защото, ако плаща 400 лв на месец, това са към 2000 кв.ч. на месец, а една автономна фотоволтаична система 5000W от 13 310 лв., може да захрани за ден при оптимални условия с 1 компютър работещ 24 часа без да спираш компютъра... Един компютър средно харчи 200 Wh, за 24 часа са ти 4800 :D, така, че файдата е нулева, а парите няма да си избие никога, защото бизнеса му едва ли е само един компютър и ако навържеш още сумати неща, централата, ще работи не повече от 3-4 часа и пак трябва да се връзваш към контакта
 
От: ЧЕЗ vs. ЕВН

InvestSolution, не им се връзвай, опитват се да се ебават.
 
От: ЧЕЗ vs. ЕВН

информация имаше в една изтрита тема, прочети я!

Как се четат изтрити теми? Тук вече на свръхспособности ми намирисва.:-o

Към автора на темата: Никога, ама никога ЧЕЗ! Предполагам, че и другите не стават, ама при чехите гаврата е жестока. Начисляват такса мощност всеки месец при прекъснато електричество и плащаш пренос, превоз и югозападен вятър по източното крайбрежие, като поп.
 
От: От: ЧЕЗ vs. ЕВН

Как се четат изтрити теми? Тук вече на свръхспособности ми намирисва.:-o

Към автора на темата: Никога, ама никога ЧЕЗ! Предполагам, че и другите не стават, ама при чехите гаврата е жестока. Начисляват такса мощност всеки месец при прекъснато електричество и плащаш пренос, превоз и югозападен вятър по източното крайбрежие, като поп.

Ако си на високо или средно напрежение, няма такива глупости... там си плащаш за балансиране, както и при всичко останали, но ЧЕЗ Трейд имат най-голяма балансираща група и диверсифицират разхода м/у клиентите, което намалява твоите изключително много в сравнение с другите оператори
 
От: От: ЧЕЗ vs. ЕВН

името на темата е подвеждащо, не става дума за ЧЕЗ, а за ЧЕЗ Трейдинг, които са търговци на свободния пазар на електроенергия.

ъъъ, грешка, темата е потънала, не е изтрита - https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=66104




 

Горе