Черен Петък 2016 оферти - от къде ще пазарувате

BurnX

Well-Known Member
Промоциите почнаха още тази седмица из някой сайтове , но скоро идват дните с най-големи намаления.
Аз лично си търся нов мощен лаптоп. Ако някой намери примамлива оферта нека споделя. Знам че Sherifa e много добър в сравнения на намаленията/цените та дано и той се включи.
 
тия черни петъци са бедните ве, аз ферари на разпродажба не съм видел :D

Диневите дават ама малко изгорели :D
 
Този въпрос риторичен ли е? С кредит от Уникредит се пазарува в Емаг :D.
 
тия черни петъци са бедните ве,

Точно де и аз съм един от тия бедни, с нетърпение чакам петък, набелязал съм дрешките от 20 дни следя цените им. Да видим от намаленията ще успея ли да спестя едни 150 лв. за нов парфюм , че иначе трябва да го платя от джоба си.
 
Чудя се на търговците (да, и аз съм такъв), що мислят, че играят карти със слепци?! Не ми го побира главата!
Работя в ниша, която не е много петъчна, още по-малко черна ама го загледах един колега как елегатно бутна нагоре цените преди седмица. Рекох си "заради долара е". Смятам си последния внос, актуализиран с новия курс...бе при мен все +2лв до максимум 3лв горница излиза. Гледам го него +12-14 на продукт от 40лв, което сори, ама са си +27-32%.
И хоп преди 3 дни опъна плаката, че ще разпродава с -40 до -50%...жалка картинка. Ама пък взе, че ме амбицира. Ще го пусна и аз черен петък, отстъпки 14-18%, но реални. От реалните продажни. Да видим кой следи, кой брои карти и изобщо наистина ли става дума за такъв риболов в мътни води.
И да ви кажа - усещам, че ще се разочаровам в очакванията си баламурниците заслепени от лакомия да са намалели.
Айде от мен! До 26.11. :)
 
Последно редактирано:
Ляля, в едно съм сигурен, народа е прост и се връзва на тия изкуствени намаления и твоя колега ще избие рибата, нищо че няма да са му реални отстъпките. Важното е да пише -50%
 
Що да спират като печалбата им многократно надхвърля глобата.
Значи има нещо сбъркано:
-Търговеца е доволен
-Държавата е доволна
-Потребителя е преб@н. Затова ги прескачам тия, "оферти"
Да го направят първи път 5%, втори път 10% и така... да видим дали ще продължи тая практика.
 
Чудя се на търговците (да, и аз съм такъв), що мислят, че играят карти със слепци?! Не ми го побира главата!
Работя в ниша, която не е много петъчна, още по-малко черна ама го загледах един колега как елегатно бутна нагоре цените преди седмица. Рекох си "заради долара е". Смятам си последния внос, актуализиран с новия курс...бе при мен все +2лв до максимум 3лв горница излиза. Гледам го него +12-14 на продукт от 40лв, което сори, ама са си +27-32%.
И хоп преди 3 дни опъна плаката, че ще разпродава с -40 до -50%...жалка картинка. Ама пък взе, че ме амбицира. Ще го пусна и аз черен петък, отстъпки 14-18%, но реални. От реалните продажни. Да видим кой следи, кой брои карти и изобщо наистина ли става дума за такъв риболов в мътни води.
И да ви кажа - усещам, че ще се разочаровам в очакванията си баламурниците заслепени от лакомия да са намалели.
Айде от мен! До 26.11. :)

По закон промоционалните цени или цените преди намалението трябва да са били активни поне месец преди намалението. КЗП хващат продукта и връщат сайта през archive.org или в кеша на google, а такава експертиза трудно се бори в съда. Отделно като видят ордърите за същия продукт с 2 месеца назад ще им стане ясно кога е нарпавена промяната. Отдавна не са технически неграмотните и заблудени лелки, които бяха актуални през 2006-2007-ма
 
Проблема не е в хващането, а в размера на глобата. Ти ако от една далавера изкараш 100лв и платиш 5лв глоба пак ще я правиш.
Ама ако платиш 200 или 300 лв глоба, то тогава няма да посмееш.
 
Проблема не е в хващането, а в размера на глобата. Ти ако от една далавера изкараш 100лв и платиш 5лв глоба пак ще я правиш.
Ама ако платиш 200 или 300 лв глоба, то тогава няма да посмееш.
глобата е пропорционална на оборота.
 
Важното е да пише -50%
Мноостеизостанали. Вчера гледах реклама за 95% off.

А по темата - днес си напазарувах от Метро зеле. Много е вкусно.
 
започнаха офертите :)

телефона, който следя от няколко седмици е с 10лв. отгоре, но намален с 39лв. според новата и старата цена :):):):):)
 
Мноостеизостанали. Вчера гледах реклама за 95% off.

А по темата - днес си напазарувах от Метро зеле. Много е вкусно.

Явно и ти си изостанал. Преди години на един магазин за обувки пишеше 150% намаление. Взимаш си обувки за 20 лв. и ти дават 30 + обувките, разбира се. :) Вътре като влезеш обаче нещата стоят по друг начин.
 

Горе