Честита първа зима

alexer

Active Member
Щом се честити първа пролет, защо не и първа зима? :)
Макар, че аз не празнувам, да й се радвате и да карате внимателно.
Жалко, че цяло лято не остана време да сменя антифриза, та ще трябва да го правя в това хубаво време. :oops:
 
От: Честита първа зима

Като погледнах през прозореца днес и занемях - всичко бяло и невероятно красиво! Снегът още вали, надявам се да натрупа още, засега има към 15 см, но е имало случаи, когато е бил почти метър :)
 
От: Честита първа зима

Жалко, че цяло лято не остана време да сменя антифриза, та ще трябва да го правя в това хубаво време. :oops:

и аз :) пак и не ми се ходи на сервиз да чакам, но мисля че втора година с един си същ антифриз няма да има проблеми
 
От: Честита първа зима

Честита на всеки един тук. Аз станах днес в 7.00 и като видях на вън какво е, направо ми стана едно такова готино. :)

Все пак Коледните празници ще са в стария стик - много сняг, студ и добри концетрати за поддържане на телесната температура.

П.П: Като гледах по улиците, май някои все още не са сменили гумите, Доста паразлящи се коли видях. Знам, че е възможно да е от настилката, но все пак.
 
От: Честита първа зима

Честита :) .
Тука още няма сняг баси :( .
 
От: Честита първа зима

Ами по принцип органичните антифризи най-често им дават 2 години, а на синтетичните 4. Та втора година не е проблем дори и да си с органичен.
Важно е да не е разреждан с чешмяна вода, иначе на твое място бих го премерил. Става лесно със спринцовка и фризер.
и аз :) пак и не ми се ходи на сервиз да чакам, но мисля че втора година с един си същ антифриз няма да има проблеми
 
От: Честита първа зима

Важно е да не е разреждан с чешмяна вода, иначе на твое място бих го премерил. Става лесно със спринцовка и фризер.

С аерометър е по-удобно. 5-6 кинта струва и мери на минутата

18-anti_freeze_tester-l.jpg


И при нас не спира да вали, но не е сняг :(
 
От: Честита първа зима

Като погледнах през прозореца днес и занемях - всичко бяло и невероятно красиво! Снегът още вали, надявам се да натрупа още, засега има към 15 см, но е имало случаи, когато е бил почти метър :)

не съм виждал метър сняг, поне от 20 години...
 
От: Честита първа зима

Чак метър няма, но към 10-20 см. ги има. Ето какво се вижда от един офис:
sniag.jpg
Има какво да се чисти и според днес.бг: Близо 100 машини ринат сега снега в София

Предполагам ще е чистичко до няколко часа, ако не се засили снега. Най-после и ние в столицата да видим натрупал се сняг. Миналия беше ей така, за малко. :)
 
От: Честита първа зима

Вече натрупа повече от 20 см и продължава усилено да вали :)
 
От: Честита първа зима

В Пловдив си пере стабилно :)
От снощи заваля.. към 1 май беше..
http://news.plovdiv24.bg/314931.html

Най-накрая.. малко коледно настроение.. Взе да ми писва.. вчера навънка цял ден, пече някаво слънце.. Може ли слънце покрай Коледа бе..
А... се караме..

Да вали малко като хората и това е :)
 
От: Честита първа зима

Честит сняг колеги !
В Варна положението е само дъждовно, тук рядко има сняг. Когато има се задържа много малко време.
 
От: Честита първа зима

Във Варна още не го е обърнало на сняг, но не е късно.
 
От: Честита първа зима

Честит първи сняг (поне при нас). Пожелавам ви весели празници и по-малко да бачкате
Не ми казвай, че и в Ямбол вали сняг?! :shock:
 
От: Честита първа зима

Сутринта в 6 ч. валеше снежец бе Варненците. Много до късно спите, проспахте първия сняг, жалко че няма да е последния - много го мразим тоя сняг... То да беше сняг като сняг, то един ден сняг 10 дена после лай.... киша.
 
От: Честита първа зима

Сутринта в 6 ч. валеше снежец бе Варненците. Много до късно спите, проспахте първия сняг, жалко че няма да е последния - много го мразим тоя сняг... То да беше сняг като сняг, то един ден сняг 10 дена после лай.... киша.

Попринцип валеше от по-рано, но то си беше мокър сняг.
 

Горе