Чувствам умора в ръката си

tipin

Well-Known Member
Преди време работих 5 г. по едни cam/cad проекти и падаше голямо цъкане с мишката 8 часа на ден.
Оттогава нещо ме хвана нервата и ползвам средния пръст за цъкане за мишката.

В последните години съм по цял ден на компа и усещам някаква слабост в ръката.
Стигам дотам да ползвам лявата ръка за мишката.
Ама аз съм си виновен, от две години отпуска не съм ползвал.

Вероятно и други имат подобен проблем.
Интересно ми е как се справяте с това.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Епиконделит :) ползвай възглавничка на подложката за мишката :) Това май бяха две малки кости, който се намират в горната и долната част на лакътя и тнт . И-и-и сменяй ръцете от време на време.:)
 
От: Чувствам умора в ръката си

Вместо възглавничка на подложката за мишката си вземи това:
75157792_1_585x461_vertikalna-mishka-evoluent-verticalmouse-3-gr-pazardzhik.jpg


Вертикална мишка ;)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Чувствам умора в ръката си

Преди година и половина чувствах слабост в ръката, и рамото започна много да ме боли.
Проблема с постоянното седене на компа е че мускулатурата отслабва и регресира/ако мога така да се изразя/

Аз си реших проблема като почнах да ходя на фитнес, 3 пъти в седмицата по 1 час. Не вдигам някакви големи тежести, просто за раздвижване и за тонус.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Какво е предимството на тази вертикална мишка?
 
От: Чувствам умора в ръката си

Напиши в гугъл изображения: ергономична мишка
Виж там нещо дали ще ти хареса.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Какво е предимството на тази вертикална мишка?

Тази форма на мишката НЕ натоварва китката. Пробвай след много продължителна работа и ако усещаш напрежение или дори болка в ръката си върти китката ту във вертикално, ту в хоризонтално положение и сам ще усетиш разликата.

Аз съм работил с такава мишка и повярвай ми след като свикнеш после за друга няма и да си помислиш.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Тази форма на мишката НЕ натоварва китката. Пробвай след много продължителна работа и ако усещаш напрежение или дори болка в ръката си върти китката ту във вертикално, ту в хоризонтално положение и сам ще усетиш разликата.

Аз съм работил с такава мишка и повярвай ми след като свикнеш после за друга няма и да си помислиш.

Как се хваща това чудо?
 
От: Чувствам умора в ръката си

https://www.youtube.com/watch?v=ViH9sEhHecs

Иначе на мен тези ми добадат = http://www.ebay.de/itm/Logitech-M57...432214?hash=item567c969a96:g:kK4AAOSwx~JWE57l

при тях не трябва да си движиш ръката изобщо. Поставяш я върху мишката и с палеца управляваш това топче , коео движи курсора. Доста удобна е като и свикнеш.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Тази вертикалната на вид е като ютия, ама иначе предполагам не натоварва толкова китката, но при нея движиш цялата ръка много повече или така ми се струва, така, че разкатва фамилията на друга част от нея, изхода е упражнения от време на време и повече почивка, ако не е ръката ще са очите и това са само физически поражения от прекалената работа пред компа.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Вариант е да се ползва тъчпад и клавишни комбинации.

От години не ползвам мишка.
Преди това и аз бях заимал болки в дланта/китката.

Е, за някои видове софтуер не може да се избегне мишката.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Имах подобен проблем, когато чертаех едно време. Бях си взел специална подложка, която облекчава китката.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Аз пък работа с изпъната напред ръка, не я свивам в лакътя и нямам проблеми.
Мишката ми идва малко зад монитора.
Така за основа ползва цялата ръка а не дланта и не се натоарва толкова.
 
От: Чувствам умора в ръката си

Вземи си ергономична мишка или подложка и си готов. Другия вариант е така да направиш, че ръката и мишката до лакатя да са ти опряли в плота. Друг вариант е вертикалната мишка. В общи линии варианти много.
P.S.: Брат, заглавието на темата е такова, че все едно е изповед на тинейджър-онанист. :D Нищо лично.
 
От: Чувствам умора в ръката си

https://www.youtube.com/watch?v=ViH9sEhHecs

Иначе на мен тези ми добадат = http://www.ebay.de/itm/Logitech-M57...432214?hash=item567c969a96:g:kK4AAOSwx~JWE57l

при тях не трябва да си движиш ръката изобщо. Поставяш я върху мишката и с палеца управляваш това топче , коео движи курсора. Доста удобна е като и свикнеш.

Един глас и от мен за M570.

От година работя с нея и не чувствам никаква умора. Работата ми изисква прецизност (граф. дизайн), така че и за професионална работа става.

Нямах никакъв проблем със свикването, защото преди ползвах за около 3-4 години http://media.engadget.com/img/product/16/ctr/logitech-marble-mouse-r29.jpg
Липсата на скрол обаче ме накара да се откажа от нея...

Има и още ползи от нея - Не си зависим от повърхността в/у която я ползваш, реално мишката не се движи. Можеш да си я държиш в скута когато си си вдигнал краката на бюрото, както и да я ползваш в леглото/дивана :)
 
От: Чувствам умора в ръката си

Аз ако си взимам вертикална мишка ще е нещо с по-съвременен дизайн примерно тази ми харесва, за сега обаче нямам нужда от такава, може би защото ползвам и графичен таблет и работа която се изисква много цъкане я правя с него
 
От: Чувствам умора в ръката си

Аз да се повторя, но реално проблема няма да се реши с вертикални мишки и разни подложки. Така само ще го облекчиш и удължиш.
Проблема се решава само с упражнения и заздравяване общия тонус на тялото!!!
 

Горе