Шефовете и служителите могат ли да бъдат приятели във фейсбук

За и против приятелството със шефа във фейсбук

  • Да

    Votes: 2 22.2%
  • Не

    Votes: 5 55.6%
  • Няма значение, така или иначе ме боли фара за него

    Votes: 2 22.2%

  • Общо гласове
    9

Kortes

Active Member
Интересно ми е какво мислите по въпроса, защото дори и да сте приятели с вашият шеф или служител, нима искате наистина да знаете всичко, което той споделя в социалната мрежа?
 
И шефовете ли имат фейсбук, всичко в кюпа:)
 
Не. Рано или късно започвате да се следите и започва едно лъжливо опознаване. После намеци на живо в офиса и закачки или въпроси. Тъпооооооо

И на партитата на шефа не ходете. Следва:

- Ооо ма ти пиеш. Е не бе.........
 
Е ти още малко ще кажеш, че и лична карта нямаш:)
Фейсбука го сравняваш с документ за самоличност ли? Много ми е странно как всички се чудят като им кажа, че нямам фейсбук. Явно го приемат за задължителен и всеки, който не го ползва е странен. За мен това е най-обикновен сайт като всички останали и по никакъв начин не придава смисъл на живота ми.
 
Илиян :) и аз нямам - деактивирах го преди месеци - не помня точно колко. Безмислен е ............ а и както се оказа - един ден може доста хора да си теглят ножа - ако Фейсо изчезне.
 
Аз го разкарах преди 2 годни и съм много доволен. Даже не се усещат колко са пристрастени и не могат да живеят без смешния сайт. Чувствам много голяма свобода като не го ползвам - не ме интесерува кой къде почива, къде яде, кога става и кога ляга. Също така нищо не ме кара да споделям моите настроения с останалите или да се хваля къде съм бил.
 
Аз го разкарах преди 2 годни и съм много доволен. Даже не се усещат колко са пристрастени и не могат да живеят без смешния сайт. Чувствам много голяма свобода като не го ползвам - не ме интесерува кой къде почива, къде яде, кога става и кога ляга. Също така нищо не ме кара да споделям моите настроения с останалите или да се хваля къде съм бил.
Някой ползват фейса не да споделят къде почиват , какво ядат и тн , а да изкарват пари. В предприемачески форум да игнорираш най-голямата социална мрежа е странно. Тук не сме бг мама и ко да си споделяме просто инфо там.
 
Фейсбука го сравняваш с документ за самоличност ли? Много ми е странно как всички се чудят като им кажа, че нямам фейсбук. Явно го приемат за задължителен и всеки, който не го ползва е странен. За мен това е най-обикновен сайт като всички останали и по никакъв начин не придава смисъл на живота ми.
Това беше сърказъм, уви несполучлив. Аз също го изтрих перманентно лятото с цялата карантия вътре. Не че не се пазят в базата им де, всяка буква се пази:)
 
Аз нямам проблем с това. Имам създадени различни групи, които виждат определени неща в профила ми.

Дам групите са решение, но не бих казал. Преди може би пет или шест години бях мениджър на клон в една фирма, и нямах проблем да бъда приятел с когото и да било от екипа ми. Също и с една от касиерките, докато един ден, наш общ познат ме попита какво се е случило че патката се оплаква от колегите си. И аз разбира се учуден го попитах какво има в предвид.
Той ми вика, ами от два дена колежката ти споделя колко трудно се работи с идиоти и т. н. и то във фесбук.
Тцъкам аз, нищо подобно не е споделяла, и той ми показа на лаптопа си какво всъщност е споделила горката.
Не видя увеличение на заплата, не видя и бонуси, скоро се наложи да напусне, както и да е.
Та тогава разбрах за групите.
 

То има една друга сходна тема :) "За или против съпруг и съпруга в една фирма". :)

Някой да я пусне - темата :)
 
Не знам къде е. Сигурен си, че е от тук тази тема?

Аз имам познати, които са се загаджили във фирмата, я която са работили заедно. И после са си пак заедно. Според мен е супер нормално. Но е малко кофти, ако продължаваш да работиш на едно място с жена си след време. Малко е странно. Като изключим вечния класически сценарии бг фирма със собственици цялото семейство, или само съпруга и съпругата....и брачедите меренджей и да си такова дрънгела, ако работиш там и си под тях. :)
 

Горе