Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

lastsentinel

Active Member
Сутринта преди да си легна си пуснах предаването "Тази Сутрин" по БТВ и какво да видя. Дадоха една майка, на която детето и е болно незнам от какво беше и получава гърчове и може да умре по всяко време, но не го е дала в дом и се бори за него. След това каза, че може да се оправи като и се присадят нещо в Москва, което струвало 22 000 евро. Държава и помагала единствено с някаква социална програма 180 лв. месечно..... КАКВА Е ТАЗИ ДЪРЖАВА БЕ ? Детски живот струва 44 000 хиляди лева колкото 1/3 от шибаните им служебни коли и нищо не правят. Ако са толкова тъпи ето им конкретно предложение на тия дебили:

Увеличете шибаното ДДС с 1 % от който парите да ходят единствено и само за лечение на болни хора и за скъпоструващи животоспасяващи лекарства. Никой няма да усети 1 % ддс, а колко живота могат да се спасят. Ебати тъпата държава, ебати чудото ей! Не съм запознат как е положението в други държави, но все си мисля, че няма да оставят човек да умре и че ще му поемат лечението....
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Сутринта преди да си легна си пуснах предаването "Тази Сутрин" по БТВ и какво да видя. Дадоха една майка, на която детето и е болно незнам от какво беше и получава гърчове и може да умре по всяко време, но не го е дала в дом и се бори за него. След това каза, че може да се оправи като и се присадят нещо в Москва, което струвало 22 000 евро. Държава и помагала единствено с някаква социална програма 180 лв. месечно..... КАКВА Е ТАЗИ ДЪРЖАВА БЕ ? Детски живот струва 44 000 хиляди лева колкото 1/3 от шибаните им служебни коли и нищо не правят. Ако са толкова тъпи ето им конкретно предложение на тия дебили:

Увеличете шибаното ДДС с 1 % от който парите да ходят единствено и само за лечение на болни хора и за скъпоструващи животоспасяващи лекарства. Никой няма да усети 1 % ддс, а колко живота могат да се спасят. Ебати тъпата държава, ебати чудото ей! Не съм запознат как е положението в други държави, но все си мисля, че няма да оставят човек да умре и че ще му поемат лечението....

Ей лапещтия,стига сте пълнили форума с боклукчави теми.Малоумноци,смърт,бедност и оплаквания е имало винаги и ще продължи да го има.ДРЕМЕ МИ НА ХУИИИА,че некой е болен и тръгнал да мре,ебал съм ги..... сички ша мреме.В ТОЯ ФОРУМ САМО ОФТОПИК ЛАЙНА в последно време се .......
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Ей лапещтия,стига сте пълнили форума с боклукчави теми.Малоумноци,смърт,бедност и оплаквания е имало винаги и ще продължи да го има.ДРЕМЕ МИ НА ХУИИИА,че некой е болен и тръгнал да мре,ебал съм ги..... сички ша мреме.В ТОЯ ФОРУМ САМО ОФТОПИК ЛАЙНА в последно време се .......

Не си ти човека да ми казваш какво да пиша и какво не!
"ДРЕМЕ МИ НА ХУИИИА,че некой е болен и тръгнал да мре,ебал съм ги" - Дано имаш някакви психични проблеми, иначе незнам как да го коментирам. Ами ако ти си болния как би се почувствал при положение, че имаш шанс да оздравееш ? Просто наистина не знам какво да кажа не съм очаквал такова мнение. Единственото вярно в коментара ти е, че съм лапе, но ако представителите на големите батковци са като теб незнам какво да кажа. Какво е важното за теб в живота бе боклук? Да се наплюскаш и да лицемерничиш по цял ден и после да заебаваш всеки така ли ? :(:(:(
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Ласт пари има проблема е че не могат от тях да хващат комисионни и за това разтакават хората вероятно чакат подкупи. В началото на годината четох че бюджета за миналата година почти не е ползван и накрая на годината е върнат в общият кюп защото комисията която одобрява кой да ходи на лечение си е барала макарите и от няколко стотин подадени заявления май са пуснали само десетина
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Сутринта преди да си легна си пуснах предаването "Тази Сутрин" по БТВ и какво да видя. Дадоха една майка, на която детето и е болно незнам от какво беше и получава гърчове и може да умре по всяко време, но не го е дала в дом и се бори за него. След това каза, че може да се оправи като и се присадят нещо в Москва, което струвало 22 000 евро. Държава и помагала единствено с някаква социална програма 180 лв. месечно..... КАКВА Е ТАЗИ ДЪРЖАВА БЕ ? Детски живот струва 44 000 хиляди лева колкото 1/3 от шибаните им служебни коли и нищо не правят. Ако са толкова тъпи ето им конкретно предложение на тия дебили:

Увеличете шибаното ДДС с 1 % от който парите да ходят единствено и само за лечение на болни хора и за скъпоструващи животоспасяващи лекарства. Никой няма да усети 1 % ддс, а колко живота могат да се спасят. Ебати тъпата държава, ебати чудото ей! Не съм запознат как е положението в други държави, но все си мисля, че няма да оставят човек да умре и че ще му поемат лечението....

добре, ще го увеличат, ама като идеш в магазина се мъщиш на цените (ти или мака ти ако си на 10-15 години). И с 50% да увеличат ДДС-то пак няма да има пари за нищо! Просто такива са ни управниците!
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Няма да се промени нищо за теб, обикновеният човек, защото си парий. Можем ли да направим аналогия с древна Гърция?

Класическата древногръцка демокрация в града-държава Атина днес е смятана от мнозина за пряка демокрация, в действителност освен общото събрание на гражданите, което взима определени решения, в Атина има и правителствени и съдебни постове, които се заемат от граждани, първоначално избирани с жребий. Самото право на участие в политическия живот е ограничено - гражданството е наследствено и ограничено до мъжете, служили в армията. Смята се, че от 250 хиляди жители на града в класическия период, едва 30 хиляди са имали граждански права, а от тях около 5 хиляди редовно са участвали в общите събрания. Повечето държавни постове са определяни с жребий, като само военачалниците и няколко други служители са избирани с гласуване.

и древен Рим

Въпреки че Римската република допринася значително за някои аспекти на демокрацията, в Рим също само ограничено малцинство от жителите имат политически права. Често явление са и изборните манипулации чрез промяна в границите на избирателните райони, като на практика много често висшите постове, включително тези на членовете на Сената, се заемат от представители на няколко фамилии.
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Да, не става дума за пари - а за приоритети и дисциплина. Аз съм живял и с малко и с много, но съм си знаел възможностите и винаги съм знаел кое за кое отива и нямаше, както и сега де остана си ми, паразитни харове. Но тук говорим за нещо голямо, нещо като оня заделил за 3-ти апартамен, другия му е малък басейна в бояна и ей такива комплексарщини. И за да не ги гризе съвестта повечето си казват - винаги ще има добре като мен и винаги зле като еди кой си. Аз не мога да променя нищо, ще е така и с моята и без моята помощ. И се приключва. :) И следващата стъпка е в казана, там също са на този принцип. Жалко е как материалното взима връх над човечното. И ще е така до 2012 сигурно. :) Когато оня горе ще си ги вземе такива, за да разстартира планетата. Не може по този начин. ;)
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Ей лапещтия,стига сте пълнили форума с боклукчави теми.Малоумноци,смърт,бедност и оплаквания е имало винаги и ще продължи да го има.ДРЕМЕ МИ НА ХУИИИА,че некой е болен и тръгнал да мре,ебал съм ги..... сички ша мреме.В ТОЯ ФОРУМ САМО ОФТОПИК ЛАЙНА в последно време се .......
Имах друго мнение за теб. Не мислех, че си толкова коравосърдечен. :(
 
От: От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Имах друго мнение за теб. Не мислех, че си толкова коравосърдечен. :(
Даже му цъкнах плюсче.

Държавата и въобще никой не е длъжен никому. Това са е*ахти лаенята дето се изписват и коментират всеки божи ден от това просто българско племе. Държавата не й е виновна на пръдлата, че се е е*ала без да мисли и е родила дете, чиито нужди не може да посрещне. Като няма мозък, ще си носи последствията, ще тъне в мизерия и ще мре. Ама поне да не завлича и децата си дето с нищо не са виновни.

Всеки носи отговорност за деянията си. Като се надрискаш, трябва да имаш резервни гащи. Държавата няма да ти даде.

Айде на сентинелчето му е простено щото е малък още и отвсякъде го заливат с подобни олигофрении...
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Ами г-н Сентинел, в друга държава отново си умираш ако нямаш пари, прочети малко и ще видиш, не е голяма разликата. Явно си гледал много филми и си мислиш, че в "Америката" всичко се оправя от раз! Да, ама не е така! :evil:
 
От: От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Ами г-н Сентинел, в друга държава отново си умираш ако нямаш пари, прочети малко и ще видиш, не е голяма разликата. Явно си гледал много филми и си мислиш, че в "Америката" всичко се оправя от раз! Да, ама не е така! :evil:

Прав си, пробвай да отидеш на лекар в САЩ без здравна осигуровка. Или в Англия - до GP стигаш без никакъв проблем, дори и да си нелегален. Но GP стои на 2-3 метра от теб с маска на устата: "Кво ти има?", "Боли ме коремът!", "Ето ти бусколизин!".. това е... трябва ли ти преглед по специалист - или даваш няколко хиляди лири, или чакаш 6-7 месеца докато дойде твоят час, ако си жив дотогава. Никъде безплатно няма! За съжаление е това - който може да си плати лечението може и да живее, който не може да си го плати - много жалко. Новият "естествен" подбор!
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Именно milavel, просто момчето си мисли, че в другите страни ако си болен идват взимат те и докато не оздравееш не те пускат! Такава е реалността! Бъдете живи и здрави, че .....
 
От: От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Даже му цъкнах плюсче.

Държавата и въобще никой не е длъжен никому. Това са е*ахти лаенята дето се изписват и коментират всеки божи ден от това просто българско племе. Държавата не й е виновна на пръдлата, че се е е*ала без да мисли и е родила дете, чиито нужди не може да посрещне. Като няма мозък, ще си носи последствията, ще тъне в мизерия и ще мре. Ама поне да не завлича и децата си дето с нищо не са виновни.

Всеки носи отговорност за деянията си. Като се надрискаш, трябва да имаш резервни гащи. Държавата няма да ти даде.

Айде на сентинелчето му е простено щото е малък още и отвсякъде го заливат с подобни олигофрении...
Все пак става въпрос за дете. И с предния си пост не исках да кажа, че държавата е длъжна да помага на някой, а просто се възмутих от изказването на waldes - как може да кажеш, че те боли .... какво ще се случи с едно дете.
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Напротив Ноке - Държавата е длъжна на всички - Ако не беше длъжна никому какъв е смисълът да съществува. Държавата за това събира данъци за да може да даде един по висок стандарт и сигурност на живеещите в нея. Точно по това се различават белите от черните държави колкото една държава е по бяла толкова повече и пука за гражданите. А това че БГ не е бяла държава е отделен въпрос, но с мислене като твоето скоро няма и да стане за съжаление то е доста преобладаващо не случайно един бивш премиер каза че трябва да ни се смени чипа щото явно сегашният ни дава дефекти
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Нямаш си и на идея, колко много е увеличаването на ДДС с 1%. Винаги ще ги има тези случаи. В Бг живеят хиляди такива деца и възрастни. Какво? Заради тях трябва спираме икономиката? Може да звучи садистично, но това са хора, които никога няма да бъдат пълноценни, а и работоспособни. Друг е въпросът, че трябва да се подпомагат можещите, но и това не става...
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Нямаш си и на идея, колко много е увеличаването на ДДС с 1%. Винаги ще ги има тези случаи. В Бг живеят хиляди такива деца и възрастни. Какво? Заради тях трябва спираме икономиката? Може да звучи садистично, но това са хора, които никога няма да бъдат пълноценни, а и работоспособни. Друг е въпросът, че трябва да се подпомагат можещите, но и това не става...
Има го и другият момент: Като имаш 1 млн, примерно, за раздаване, как решаваш дали ще помогнеш на 1 дете, на което му трябва 1 млн или на 5 деца, на които им трябват по 200 хил. лв.... Така че е много лесно да се бълват злобни коментари, но реално нещата никак не са толкова прости. А това, че остават свободни средства по фондовете е съвсем отделен въпрос и наистина са за разстрел тези, които позволяват да се връщат парите, а не да се използват!
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Напротив Ноке - Държавата е длъжна на всички - Ако не беше длъжна никому какъв е смисълът да съществува. Държавата за това събира данъци за да може да даде един по висок стандарт и сигурност на живеещите в нея. Точно по това се различават белите от черните държави колкото една държава е по бяла толкова повече и пука за гражданите. А това че БГ не е бяла държава е отделен въпрос, но с мислене като твоето скоро няма и да стане за съжаление то е доста преобладаващо не случайно един бивш премиер каза че трябва да ни се смени чипа щото явно сегашният ни дава дефекти
Държавата не е длъжна на всички по подразбиране. Длъжна е на съвестните граждани, тези които работят, плащат данъци, не са престъпници и създават хора, на чиито рамене ще се крепи държавата в бъдеще. Не е длъжна на паразитите, лентяите, престъпниците и прочее сган. В България (а и не само) нещата стоят наопаки. Не може политиците да живеят в разкош, да карат скъпи коли, да ядат без пари, а обикновените хора да тънат в мизерия. Не може да се отделят над 1 милиард лева за социални помощи, а цяла една етническа прослойка от обществото да е превърнала размножаването си в бизнес, а да няма пари за такива болни дечица. Тоест може, но не е правилно и човешко.
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Аз лично всеки месец си "снасям" по едно левче за благотворителност, което също се облага с данък. Тоест - 1.10. От тях съм сигурен, че реално от тая крупна сума, до "крайния клиент" - нуждаещия се достигат най много 10 стинки. Всичко останало заминава в някой дълбок чиновнически джоб.
1% ДДС? Само ще се напълни бездънния бюджет, който никой не знае къде отива точно. И пак ще има болни, пак ще има неизлекувани, но за сметка на това ще има по-богати корумпирани чиновници. И ще предполага към по-голяма злоупотреба.
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Ромбец, реп от мен. Пари има, проблемът е в тяхното разпределение.
 
От: Шибана Държава! (Дано го прочете някой ПОЛИТИК!!!)

Редрум не си прав и ще ти кажа защо държавата е длъжна на всички, дори и на споменатите от теб групи - защото тези които плащат данъците искат да живеят в нормална държава тоест да не гледат по телевизията подобни сърцераздирателни саги които им вкисват целият ден - да не слушат по цял ден по радио станциите как н-наброй деца се нуждаят от трансплантация и трябва да пуснат смс - да не ги дърпат просяци по светофарите и гарите - да не гледат бездомни как спят по улиците и тн.
Точно заради това държавата е длъжна да свърши работата за която е прибрала данъците на тези които произвеждат полезен продукт - Това че в БГ не се случва по правилният начин е не защото няма пари а защото тези пари не се управляват правилно.
 

Горе