Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Бил Гейтс използва за чертаене върху хартия молив и линия!
Напълно го подкрепям - Майкрософт така и не създадоха читав софтуер, с който да може що-годе да се чертае с компютър. За лаптоп да не говорим.

[video=youtube;fcbE2kDAt50]https://www.youtube.com/watch?v=fcbE2kDAt50[/video]

Та така - в уебмастърството може да се ползват всякакви инструменти.
Но, както се вижда, според Бил Гейтс най-доброто си остава молива и белия лист.
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Браво на Гейст!

Вискярски, ако не знаеш всичко почва от молва и линийката на лист хартия - както сме в 21 в. - от концепции за филми, през визуални ефекти до всякакъв инжинерен и продуктов дизайн до сгради и коли :)
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Баси тъпата тема, честно. Какво като чертае с молив? Идеята е била такава, ако е искал, щял е да го начертае на компютър...
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Баси тъпата тема, честно. Какво като чертае с молив? Идеята е била такава, ако е искал, щял е да го начертае на компютър...

С Paint-а сигурно :)
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Нарочно е направено така :) Иначе кампанията с айс букета много ме радва ... и клипа с бил гейтс много добре е заснет
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Като цяло в заглавието няма смисъл, но цялата кампания на мен ми е интересна по заливане. До 24 часа Папата трябв да се самозалее, но не помня кой го предизвика :D
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

10609630_675420909240960_6590263088543279710_n.jpg
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Тия с тая кампания са такива лицемери... той чичо чарли им показа как се прави. Дават една кофа долари а не вода...
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Баси тъпата тема, честно. Какво като чертае с молив? Идеята е била такава, ако е искал, щял е да го начертае на компютър...

Опит за някаква пропаганда на червения зарзаватчия ще да е.
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Той да не е завършил ТУ, че и там в 21 век чертаем с моливи..

Моливчето и листчето няма се затрият скоро. Едно време американците похарчили сума ти милиони за разработка на химикалка, с която космонавтите им да пишат в космоса и не успели (няма гравитация). Та срам не срам попитали руснаците как се справят и те им отговорили: Ми ползваме молив!
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Как пихме студена вода от Ice Bucket Challenge

Мисля, че беше твърде хубаво за да бъде истина.

Подбуден от други публикации, реших да вляза в сайта на ALS и да прегледам годишните им отчети. Според докладът им за 2012 година, организацията е заделила едва 7,71% от бюджета си за “Научни изследвания” на Амиотрофична латерална склероза.
И не само това!
63,63% от бюджета им за същата година са били отклонени за “Други дейности”. Нямам представа какво значи в техния случай “Други дейности”, но това в едва ли има нещо общо с “Научни изследвания”.

Друго, което прави впечатление са “Административни разходи” – 10.54% и 18.11% за набиране на средства. Тоест, от дарените $100, едва $7,71 отиват директно за “Научни изследвания”.

Цифрите за 2013 година са доста сходни.

Не съм против кампанията и борбата с Амиотрофична латерална склероза. Тъй като имам повече доверие на цифрите и статистиките, от колкото на всичко друго, склонен съм да изпитвам известни съмнения към ALSA.ORG, Ice Bucket Challenge и изобщо цялата кампания.

Преди няколко дни последно видях информация, че кампанията е набрала около $44 милиона. Кампанията е все още в ход. Мога само да предполагам колко от средствата в края на кампанията ще отидат в графа “Други дейности” и колко ще отидат в графа “Научни изследвания”

icebucket-challenge.jpg


Posted on August 28, 2014 by Constantine Bachvarov
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Вискярски, завалията, който си цитирал е далеко от разчитането на финансов отчет, гледа съвсем различни неща ....
Така направих си труда да видя за 2012 колко е за R&D та 25% от разходите минават за там, 2013 същото, а явно за 2014 минават 28%

Графа други дейности включва:
- разходи по събиране на средства
- публично и професионално образование
- услуги за пациентите и общността

За 2013 последните две са представлявали 55% от разходите! А всички административни разходи заплати, разходи + транспортни и всякакви други правни консултации са едва 8%, 12% се дават за събиране на средства!

Виж какво очакват за тази година:
http://www.alsa.org/about-us/financial-information.html

Няма как да не отчетем гениалността на инициативата им ...
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Това с Африка малко не е на мястото си. По същата логика не трябва да имаме казанчета в тоалетната и не трябва да се къпем защото само заносваме водата.
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Вискярски, завалията, който си цитирал е далеко от разчитането на финансов отчет, гледа съвсем различни неща ....

Затова е Мрежата - да се изправят кривиците.

Това с Африка малко не е на мястото си. По същата логика не трябва да имаме казанчета в тоалетната и не трябва да се къпем защото само заносваме водата.
Питейната вода в световен мащаб е оскъдна. Кампанията не възпитава в разумна насока използването на природните ресурси.
В София възникна нова улична игра - хлапетата мъкнат легени и кофи с вода, дебнат се край входовете и по стълбищата, и се заливат. Резултат - мокри асансьори, мокри стълбища...
 
От: От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Затова е Мрежата - да се изправят кривиците.


Питейната вода в световен мащаб е оскъдна. Кампанията не възпитава в разумна насока използването на природните ресурси.
В София възникна нова улична игра - хлапетата мъкнат легени и кофи с вода, дебнат се край входовете и по стълбищата, и се заливат. Резултат - мокри асансьори, мокри стълбища...
Въйййй, на никой не пожелавам мокро стълбище.

И това какво общо има в темата?
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

Смятай Homer колко гледания докара за 3 дни ...
[video=youtube;kYNPtDbykp0]https://www.youtube.com/watch?v=kYNPtDbykp0[/video]
 
От: Шок! Бил Гейтс чертае с молив и линия върху хартия!

10401350_10152395617712879_6060295794749045548_n.jpg
 

Горе