Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Привет,
Незнам това ли е мястото и вие ли сте хората, но определено ще опитам да Ви обясня какво имам и Вие ще прецените дали може да ми помогнете. Благодаря на предварително, за всеки отговор!
Проблема ми е следния, нямам представа какво да направя :)
Аз и още двама приятели поръчахме да ни направят сайт. Правят го от известно време и до седмица казаха че ще е готов. Мисля, че не е редно да споменавам името на сайта, но в общи линии става дума за рекламно-информационен сайт на областен град. Имаме нужните рекламодатели, в смисъл че има фирми които искат да рекламират вътре, да слагат банери и т.н.
Може ли да ни дадете съвет какво трябва да правим с популяризирането на сайта в интенет? Какви са стъпките и къде въобще да го направим?
Искрено се надявам, че съм попаднал на точното място и ще получа нужните отговори.
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Имаме нужните рекламодатели, в смисъл че има фирми които искат да рекламират вътре, да слагат банери и т.н.

Ехааа, това се казва подход. Нямате продукта все още (сайта), обаче вече има кой да рекламира в него. А аз се скъсвам да показвам какво мога и пак нищо.
Поздравления и успех!
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Ехааа, това се казва подход. Нямате продукта все още (сайта), обаче вече има кой да рекламира в него. А аз се скъсвам да показвам какво мога и пак нищо.
Поздравления и успех!
Предполагам е странно, да така е! И въпреки всичко, някакъв съвет по това което питам ?
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Таргетирайте рекламата на сайта във въпросният град. Извадете 100-200-300 флаерчета/визитки със сайта и ги раздавайте насам-натам ...
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

На точното място си попаднал, използвай търсачката с ключови думи
SEO
социални мрежи
линк билдинг
начинаещи

ето и един линк http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=11927

Успех!
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Таргетирайте рекламата на сайта във въпросният град. Извадете 100-200-300 флаерчета/визитки със сайта и ги раздавайте насам-натам ...
О това е поръчано. Заявили сме също 2 билборда. Правим и рекламни артикули с логото, но Ви питам как да го направим това нещо в интернет?
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Фейсбук. Това ми е съвета. Просто не подценявайте силата на тази социална мрежа, на доста сносна цена можете да получите доста трафик и популярност. Освен това обаче не забравяйте и SEO-то тъй като при по-големи събития хората веднага се втурват да търсят в гугъл, следователно трябва да излизате на челно място за да бъдете видяни. AdWords също е добър вариант, има изгодни ваучери, а за фейсбук като говоря става въпрос реклама във фен страници и групи мисля че тя е по-ефективна от тази с ваучерите (лично мнение). Разбира се можете да направите едно проучване на сайтове който се посещават от евентуалната ви аудитория и да пуснете там банер реклама, или извеждане на информация чрез RSS може би.

Това общо взето е което се сетих аз, а ако може само напълно информативно да споменеш какъв ви е бюджета за този проект, в смисъл изработка, хостинг/сървър, реклама, заплащане на хора който да бачкат и др. ? Напълно информативно питам така че спокойно :)
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

На точното място си попаднал, използвай търсачката с ключови думи
SEO
социални мрежи
линк билдинг
начинаещи

ето и един линк ...

Успех!
Благодаря, сега ще ги прочета
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Фейсбук. Това ми е съвета. Просто не подценявайте силата на тази социална мрежа, на доста сносна цена можете да получите доста трафик и популярност. Освен това обаче не забравяйте и SEO-то тъй като при по-големи събития хората веднага се втурват да търсят в гугъл, следователно трябва да излизате на челно място за да бъдете видяни. AdWords също е добър вариант, има изгодни ваучери, а за фейсбук като говоря става въпрос реклама във фен страници и групи мисля че тя е по-ефективна от тази с ваучерите (лично мнение). Разбира се можете да направите едно проучване на сайтове който се посещават от евентуалната ви аудитория и да пуснете там банер реклама, или извеждане на информация чрез RSS може би.

Това общо взето е което се сетих аз, а ако може само напълно информативно да споменеш какъв ви е бюджета за този проект, в смисъл изработка, хостинг/сървър, реклама, заплащане на хора който да бачкат и др. ? Напълно информативно питам така че спокойно :)
Благодаря за съвета и на теб!
Искам да кажа, че във Facebook направихме една страница ... никой не се занимава с нея на този етап. Там има само снимки на града, и има около 2300 човека. В Twitter също има около 3100 последователи. Но мислим, че е прекалено малко за град с над 160 000 хил. жители. Като имаме впредвид, че за да има посещаемост в тези социални мрежи, трябва някой да се занимава със страниците там, а ние на този етап не се занимаваме поради простата причина, че продукта не ни е готов.
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Ти направо си каза града :)
Чети из форума и питай нещо конкретно, за да получиш и конкретни отговори.
 
Рекламирайте освен по "стандартните" начини, така и на локално ниво. Направи всичко, което реално се изисква от една такава локална медия. Създай максимално повече медия акаунти и ги развий максимално добре, защото всеки един ще ти носи освен трафик, така и новина, от някой потребител, който реално ще е в центъра на някоя новина или събитие. Добрите медии отразяват всичко, което се случва и е интересно за хората (в твоя случай на локално ниво) без да се бавят. Адекватната реакция ще ви гарантира и добра и лоялна аудитория. Гарантирам за това.

Набери си един добър екип от журналисти или завършващи такива, даже като стажанти при теб да трупат опит. Повярвай ми, не може да огрееш сам навсякъде. Знам го от опит. Гледай всяка категория да има по 1 писец или поне 1 да отговаря за 1-2, макс 3 категории. Примерно за Спорт един, за Новости (за града) - друг, за Бизнес и финанси, за Лайфстайл и т.н. Направи професионално изглеждащ дизайн, който да има вина да истинска медия. Аз бих ти препоръчал изгледа на:

http://www.cnn.com/
http://www.bbc.co.uk/

Важно е да си интерактивен и да предлагаш винаги хубава информация, да може да я споделят и всичко, което една уважаваща медия може да направи. Сигурен съм, че ще съумеете на си направите нещата добре. :) И е похвално, че почваш по този начин, и обратния не е грешен, но този е повече "игра на сигурно."
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Е за какво са ти съвети , бате ? Без да имаш готов сайт вече имаш рекламодатели, страница с 2000+ почитатели и 3000+ в туитър.

Вземи ти дай някой съвет. :)
 
От: Re: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Рекламирайте освен по "стандартните" начини, така и на локално ниво. Направи всичко, което реално се изисква от една такава локална медия. Създай максимално повече медия акаунти и ги развий максимално добре, защото всеки един ще ти носи освен трафик, така и новина, от някой потребител, който реално ще е в центъра на някоя новина или събитие. Добрите медии отразяват всичко, което се случва и е интересно за хората (в твоя случай на локално ниво) без да се бавят. Адекватната реакция ще ви гарантира и добра и лоялна аудитория. Гарантирам за това.

Набери си един добър екип от журналисти или завършващи такива, даже като стажанти при теб да трупат опит. Повярвай ми, не може да огрееш сам навсякъде. Знам го от опит. Гледай всяка категория да има по 1 писец или поне 1 да отговаря за 1-2, макс 3 категории. Примерно за Спорт един, за Новости (за града) - друг, за Бизнес и финанси, за Лайфстайл и т.н. Направи професионално изглеждащ дизайн, който да има вина да истинска медия. Аз бих ти препоръчал изгледа на:



Важно е да си интерактивен и да предлагаш винаги хубава информация, да може да я споделят и всичко, което една уважаваща медия може да направи. Сигурен съм, че ще съумеете на си направите нещата добре. :) И е похвално, че почваш по този начин, и обратния не е грешен, но този е повече "игра на сигурно."

Благодаря и за твоя отговор! Относно екипа, собственика на един от двата регионални вестника съм се договорил за новините му. Те нямат сайт и всичко идва при мен, в това число ми дава и една журналистка, която е на мое разположение по всяко време. Имам фотограф, който отразява събитията, както денем така и нощем по клубовете. Мисля, че това е достатъчно на първо време. А ти ?
Относно дизайна, там работата куца или поне на мен не ми харесва. Човека, който пише сайта е софтуерен програмист, а не уебдизайнер. Относно кода, нямам забележки и смятам че е изпипан добре( като се има впредвид, че аз не съм спец.), но дизайна има какво да се желае. Тук с нещо да ми помогнете ? Вие не се ли занимавате с такива работи, или да ми препоръчате някой/нещо ?
"И е похвално, че почваш по този начин, и обратния не е грешен, но този е повече "игра на сигурно." " - Не разбрах, точно за какво говориш ?
 
От: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Е за какво са ти съвети , бате ? Без да имаш готов сайт вече имаш рекламодатели, страница с 2000+ почитатели и 3000+ в туитър.

Вземи ти дай някой съвет. :)
Благодаря, но според мен е нужно и чрез търсачки да се намира сайта.А там нищо не съм направил по въпроса. А аз смятам, че тези фенове и последователи са малко, при положение че града над 160хил. Ти как мислиш ? Е може би на първо време е нещо, но ще са нужну много повече.
Рекламодателите ги имам защото те са на местно ниво и са ми познати или имат бизнес в града. Идеята да поръчам този сайт дойде оттам, че имаме тези познати и биха дали парите си... а не да ги търся след като направя сайта. Оттам реших че имам и нужния екип репортери и фотограф ... и нещата се навързаха.
Но пак казвам, аз нямам и понятие от нещата с които Вие тук се занимавате или се интересувате. За което Ви поздравявам , и Ви благодаря за отговорите и напътствията ,разбира се :)
Ако мога да Ви бъда полезен с нещо и аз, няма да е излишно да питате.
 
Re: От: Re: Ще дадете ли съвет ? Благодаря Ви !

Благодаря и за твоя отговор! Относно екипа, собственика на един от двата регионални вестника съм се договорил за новините му. Те нямат сайт и всичко идва при мен, в това число ми дава и една журналистка, която е на мое разположение по всяко време. Имам фотограф, който отразява събитията, както денем така и нощем по клубовете. Мисля, че това е достатъчно на първо време. А ти ?
Относно дизайна, там работата куца или поне на мен не ми харесва. Човека, който пише сайта е софтуерен програмист, а не уебдизайнер. Относно кода, нямам забележки и смятам че е изпипан добре( като се има впредвид, че аз не съм спец.), но дизайна има какво да се желае. Тук с нещо да ми помогнете ? Вие не се ли занимавате с такива работи, или да ми препоръчате някой/нещо ?
"И е похвално, че почваш по този начин, и обратния не е грешен, но този е повече "игра на сигурно." " - Не разбрах, точно за какво говориш ?
Това, че всичко идва при теб е супер добре и реално, хем няма да се дублираш с никой в мрежата, хем ще успееш да популяризиращ вестника им, като дадеш малко лого във футъра на сайта. Хубаво е защото имаш вече всичко изградено и е въпрос на време да се почне при теб. И само да ти кажа,че програмирането и дизайна са 2 различни неща, за това все още има шансове да не изгледа кой знае колко зле, както ти си го представяш. Пиши ми на лични, ако не намериш добри дизайнери, но реално тук е пълно с тях. :) Цели да си №1 и ще видиш, че това ще се върне в пъти. Виж какво лого ще си измислиш, и всичко, което да подскаже не потребителя, че ти си лидера тук - в твоя регион.

"И е похвално, че почваш по този начин, и обратния не е грешен, но този е повече "игра на сигурно." " - Не разбрах, точно за какво говориш ?
Говоря за 2та модела:

клиенти -> бизнес
бизнес -> клиенти

И в двата случая имаш система, но единия е обратна на другата. Играта на сигурно се изразява в това, че почваш от набрана вече реклама, което да гарантира приходите на сайта, а не да се изгради сайта и после да се търсят приходи от реклама за неговото съществуване и развитие. Та това имах в предвид. :)
 

Горе