Ще има ли ефект от платени директории?

helf_php

Active Member
Седя и се чудя ако сложа сайта ми в 5 платени директории PR5 да кажем ще има ли голям ефект някой ако е правил подобен опит да сподели.
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

Бяхме правили опит с една голяма директория и имаше малък ефект. Хубавото беше, че парите си заслужаваха. Мисля, че бяха около $75 за година и за ефекта, който получихме (а може да е и от други линкове, но факт бе това, че се класирахме добре) бе задоволителен. И точно говоря за една от най-големите - BOTW.

Но за да не дрънкам празни приказки, нека направим едно малко анализче, а? :)

Ето го списъка с най- най-, говоря за платени.

paiddirectories.info

Сумата за всички ще е $847,75

Експериментът не е много скъп, но въпроса е дали е успешен. Това са продажбите за един добре вървяш афф. сайт.

И аз искам да чуя, яко някой е набивал пари, за да си вдигне сайта с тези директории. Определено казвам още от сега, че ще има силен ефект. Един такъв линк се равнява на много други малки неначителни. ;)
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

Наскоро попаднах на статия в един блог. Там се твърдеше, че постването на линкове в платени директории е една много често срещна грешка. Гугъл никак не обичал подобни линкове и имал алгоритъм за откриване им.
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

Директориите са създадени за откриване на сайтове - от хора и търсачки
и да, Гугъл имат такъв алгоритъм заоткриването им, и слава богу...
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

Директориите са създадени за откриване на сайтове - от хора и търсачки
и да, Гугъл имат такъв алгоритъм заоткриването им, и слава богу...
Значи няма смисъл???
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

helf_php Защо да няма? Радев точно това искаше да каже, че google ги открива и тях което от своя страна служи за класирането на сайта ти.
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

Глупости нямало ефект и резултат, има ефект разбира се, че дори и трафик ти идва от тях.
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

За трафика и аз мога да потвърдя. Има смисъл, въпроса е да не си само там. Така Google ще се осети, че теракатееш и няма да ти даде максималния ефект от тях. Друг е въпроса в какви категории и страници си листнат там. Ако с забиеш на вътре пак ще се трази или те листнат на нова станица. Не, че няма да се индеквира и ти ще си минат от бота там, но е идея малко по-нежелателно да ти се случва. Мисля, че има ефект, а това, че ги намира като акива линкове не значи, че е минус за сайта. Въпроса е да не намира само такива линкове. ;)
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

Друг е въпроса в какви категории и страници си листнат там. Ако с забиеш на вътре пак ще се трази или те листнат на нова станица. Не, че няма да се индеквира и ти ще си минат от бота там, но е идея малко по-нежелателно да ти се случва. Мисля, че има ефект, а това, че ги намира като акива линкове не значи, че е минус за сайта. Въпроса е да не намира само такива линкове. ;)
Не вярвам аз в такива работи, това са глупости. Този, който инвестира в 100-200 директори линка, щом е дал тия пари за инвест в директории, представи си колко пари ще е дал за други линкове. А пък още по несериозно ми се вижда гугъл да "засича" такива линкове и да те наказва, защото си си платил премиум листинг.

www.abc-directory.com - това е истината за premium listing
 
Последно редактирано:
От: Ще има ли ефект от платени директории?

То е повече от ясно , че ще има ефект. Въпроса според мен би трябвало да е друг, кое ще има по голям ефект, да дам парите за платени линкове , или да платя на някои да ми съмбитне сайта из директории и социалки . Според вас кое от 2 те би ви било по полезно?
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

Ефект винаги има, а ако парите са солидни ефекта е 100% сигурен (стига да попаднеш на правилните хора или да знаеш в какъв софт да ги инвестнеш')
 
От: Ще има ли ефект от платени директории?

Ами аз съм събмитнал сайта в социалки и в бг директириите затова мисля да зема малко платени директории.
 

Горе