Ще има ли някога почва за E бизнес в България

yovo

New Member
Така на някои места във форумът се споменава за нищожният БГ пазар , но ми е интересно какво мислите за близкото бъдеще и дали си заслужават инвестиците трудът и нервите да се прави нет бизнес в бг , а ето и една интересна статия на която попаднах http://www.dnes.bg/article.php?id=46822 :wink:
 
yovo каза:
Така на някои места във форумът се споменава за нищожният БГ пазар , но ми е интересно какво мислите за близкото бъдеще и дали си заслужават инвестиците трудът и нервите да се прави нет бизнес в бг , а ето и една интересна статия на която попаднах http://www.dnes.bg/article.php?id=46822 :wink:
Тепърва ще се развива и разраства и-нет бизнеса в БГ.
 
Дали той още е нищожен и лесно може да се пробие но дали ще е печеливш
 
yovo каза:
Дали той още е нищожен и лесно може да се пробие но дали ще е печеливш
НЕ бих казал, че лесно може да се пробие. И да нищожен е поне според мен. Но, ако се пробие ще бъде 100% печеливш. Това е моето мнение нека видим и другите от форума. Кажи и своето мнение, ако имаш такова.
 
Ами тои реклмният пазар от големите рекламни агенции и портали те продават реклама на импресии на доста високи цени 10 - 20 лв от 1000 импресии на големите рекламодатели....

Ако намерите някои готов да плаща 10 лв за 1000 имресии на сайта ви извън големите фирми ще ви прзная. А това е така защото те не се интересуват колко ефективна е реклмата а просто имат бюджет които да бъде изхарчен в различни направления 2% за онлаин реклама например...

А бизес ще има и тук за независимите убмастъри някои ден но засега чуждия пазар е много по доходоносен
 
само едно ще кажа "БАЛКАНСКИ МАНТАЛИТЕТ" , това е нещото което аз съм сигурен че никога няма да позволи да се развива ебизнес в България
 
Лично моето мнение е , че ако сега някои започне сериозно то когато този пазар се разрастне и българинът мине в 21 век и разбере , че е хубаво да се пазари от и-нет и не е нещо опасно ще друпне напред като отвърден в бранша с натрупан опит и бъхтането може и да си е струвало.Но естествено не се знае кога българите ще дораснат за да стане това.Ако не гледаме оптимистично то можеби никога няма се оправим.
 
колкото по-малък е един пазар, толкова по-бързо расте, в случая е така, разбира се че ще се развива. Въпроса е да избереш правилната ниша на време :wink:
 
Аз съм на мнение че има още хляб да се яде в тази насока.:) Имам даже една прясна история точно по тематиката. Звънна ми една позната и ме попита къде може да разпита за цени за на направата на фирмен сайт - информационен с всичките му щуротий на него. Препоръчах една фирма, която знам че ще се справи със задачата повече от добре.

След като тя звънна и провери как са цените, ме среща наскоро и ми разправя че това което са искали като цени били много пари. Попитах я колко са ти казали, и тя ми спомена една нормална сума за такъв проект. И затова щефовете й се спряли на варианта сайта им да бъде написан от техен човек - програмист, който ще оплеска яко ситуацията сперед мен. Длъжностните му характеристика се простирали само да администратор на въпросната фирмена мрежа.

Аз и пожелах успех с сайта и си казах, че тази фирма или не си обича всъщността или грам неразбира за какво става дума.

Друго за косето се сещам са фирмените сайтове на hi.bg. Това каква гавра с трупе - не е истина.

Та изводът ми е че слабата информираност и некомпетентност ще са много голяма пречка в това отнопение. Все пак това в нета пак си ти, но виртуално. Няма нищо сложно за разбиране. А и нетрябва да си ядрен физик за да разбереш че такъв вид инвестиране ще се върне и то в рамките на няколко доволни клиента дошли от чувъркане в нета и търсене на решение.

Иначе скоро - поне до 1-2 години това ще се промени и тези, които са неограмутени и не им се дават рари за ограмотяване по въпроса ще претърпят доста големи загуби. Защото някой ще се ориентират, нали знаете фразата - конкуренцията не спи.
 
yovo каза:
Лично моето мнение е , че ако сега някои започне сериозно то когато този пазар се разрастне и българинът мине в 21 век и разбере , че е хубаво да се пазари от и-нет и не е нещо опасно ще друпне напред като отвърден в бранша с натрупан опит и бъхтането може и да си е струвало.Но естествено не се знае кога българите ще дораснат за да стане това.Ако не гледаме оптимистично то можеби никога няма се оправим.

Съгласен. Според мен ако нещата следват логическия си път скоро и тук ебизнесът ще се развие като печеливш. Трябва да гледаме от добрата страна на монетата - отдава ни се възможност да приложим за първи път някои идеи в БГ докато това се случи. Конкуренцията в някои ниши е все още доста слаба и трябва да се използва момента.
 
Така е оптизмът ще спаси света и нещата не са чак толкова черни както ги описва georgimateev не сме дива индия все пак и има някаква светлина в тонела :wink: не е голяма но от нас зависи
 
Ще има ли някога почва за E бизнес в България? - то има и сега но не за всеки :) Според мен който се потруди сега повечко след време ще бере плодовете 8)
 
xu

Лично според мен Е-бизнеса ще има почва в BG ,но това ще стане постепенно :?
 
nik0la каза:
lyust каза:
Вижте колко секс шопа се навъдиха в последно време.

Какво искаш да кажеш с това?

Искам да кажа, че явно за такива онлайн магазини има почва и печелят доста, макар и в бг.
 
Според мен почвата я има, но е трудна за обработка. А и тези, които са се хванали да я обработват са едни...Имам опит с два е- магазина и не мисля дори да ги отварям вече. Едните при обаждането да потвърдя поръчката ми казаха, че ще се забавят с доставката 10 дни щото си местели склада :shock: Каквоооо, мен не ме интересува това :!: Другите (най- големия за БГ бебе магазин :twisted: ) вместо до 2 дни за потвърждение ми се обадиха след 5, така и не потвърдих...
Та идеята ми беше за да има качествени доходи, трябва да се предлагат качествени услуги :!:
 

Горе