Ще сложите ли декларация за поверителност?

Ще сложите ли декларация за поверителност?

  • Да

    Votes: 7 35.0%
  • Не

    Votes: 9 45.0%
  • Вече имам

    Votes: 4 20.0%

  • Общо гласове
    20

AdSenser

Member
Тъй като крайният срок наближава... ще сложите ли декларация за поверителност, както от Гугъл искат, да/не? Дали тя е необходима, за да си чист пред властите (Гугъл казват, че не могат да препоръчат конкретен текст - нормите в различните страни били различни) или пред Гугъл?

Защото ако е първото - аз лично не бих сложил, а ако е второто.. ще се замисля... :)
 
От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

Трябва да декларираш, че Google записва информация за това кой потребител в кой сайт е влизал и я използва за да доставя подходящи реклами за всеки. Например, ако ти влезеш в сайт, в който става въпрос за хапчета за уголемяване на инструмента и после влезеш в сайт за философия, във втория сайт ще продължи да ти показва реклами за хапчета за уголемяване на инструмента, защото на твоя компютър е запаметена бисквитката DART, и защото рекламодателите плащат повече за рекламиране на хапчета, отколкото за книги по философия.

Между другото, прехвалената система на Google за реклама въз основа на интереси се държи странно в един от сайтовете ми:


В сайт за Форекс показва реклами свързани с печатни платки (PCB). Вероятно защото в сайтовете ми за печатни платки има връзка към тази страница (ползвам една и съща страница с декларация за поверителност за много сайтове) и някой е дошъл от сайт за печатни платки в тази страница да прочете декларацията за (не)поверителност, и системата на Google е решила, че тази страница се посещава от хора, интересуващи се от печатни платки...

Тази декларация използвам за няколко от сайтовете ми (гледам, че и други сайтове линкват директно към нея): http://my-privacy-policy.blogspot.com/
 
Последно редактирано:
От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

Например, ако ти влезеш в сайт, в който става въпрос за хапчета за уголемяване на инструмента и после влезеш в сайт за философия, във втория сайт ще продължи да ти показва реклами за хапчета за уголемяване на инструмента, защото на твоя компютър е запаметена бисквитката DART, и защото рекламодателите плащат повече за рекламиране на хапчета, отколкото за книги по философия.

Гугълска работа не ми харесва
 
От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

Аз няма да сложа пък нека видим дали ще ме баннат
 
От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

Аз няма да сложа пък нека видим дали ще ме баннат

това си е хубав експеримент ама на мене с ... приходи от адсенс не ми стиска да го направя.

Sammy, айде дръж ни в течение ако наистина решиш да не слагаш декларация и има някакво развитие от Г. М.др. по принцип не ти го препоръчвам. :)
 
Последно редактирано:
От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

До колкото разбрах тази декларацията не е задължителна така че не би трябвало да има последствия за тези дето не я искат.
 
От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

За ползващите Адсенс е задължителна.Срока е 8-ми април.:(
 
От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

Абе свиркайте си, това сигурно ще го забранят в ЕС така или иначе.
Миглена Кунева ги е взела на мушка за неправомерно събиране на лични данни от потребителите.
 
От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

Между другото в момента в България дори и МВР няма достъп до такава информация без разрешение от съда (или поне с такова впечатление останах от гледане на новините), но информацията се събира и пази от доставчиците на Интернет.
 
От: От: Ще сложите ли декларация за поверителност?

За ползващите Адсенс е задължителна.Срока е 8-ми април.:(

и това го има ........трябва човек да е успореден на Гугъл че да печели от програмите им :(
 

Горе