Юридически въпрос

LikeTheWind

New Member
Здравейте, въпросът ми е върху една интересна ситуация за която не съм сигурен дали виждам всички детайли, така че защо да не я огледаме заедно, значи имаме голяма чуждестранна фирма(поне така се представя) която търси служител в България, за да му прехвърля пари (от продажби или покупки от други фирми в България) които той от своя страна да прехвърля на крайния получател(сумите са в евро над 2000), и от това служителя да печели % 5-6, наемането става без физическа среща, ами чрез кандидатстване за обява за работа през интернет, и след това подписване и изпращане на договор отново по интернет, и първия въпрос който ми изниква е каква полза допринася това прехвърляне на парите през посредник за изпращащия
 
От: Юридически въпрос

Без допълнително информация, няма как да ти кажем точната причина, но tovidebne, вероятно е прав. Или парите, които ще получаваш са от незаконна дейност или не особено легална ( сещам се за примера с една жена наскоро, която я бяха дръпнали за продажба на някакви лекарства в чужбина ) или нещо свързано с данъчни облекчения :) :) :)

При всички положения, няма да е толкова чиста работата. Едва ли аз ще съм голяма компания и ще оставя толкова големи потоци от пари(говорим за чисти пари, чрез легален бизнес и без каквато и да е измама) да минават през човек, който никога не съм срещал ( мое мнение ).

Между другото, не съм много на ти с темата, но ако се не лъжа се плаща годишен данък от около 10% на суми, които си получил или иначе казано ще трябва да платиш дори 5-6% отгоре и ще си на минус. Може би тук се крие разковничето..., но нека по-запознатите с тематиката да разгледат теорията ми ;)
 
От: Юридически въпрос

смърди на пране на пари

тия как те намериха - по интернет? и така решиха че си пич и могат да ти издрусат няколко хиляди евро и дори няма да сакат да ти фърлят едно очо?

ако не е пране на пари е лов на шарани - като подпишеш "договора" ще ти искат няква скромна сума за такси, верификация, документи или няква друга глупост

КатВятъра ти руса едрогърда блондинка ли си? някой иска яко да те изклати като такава
 
От: Юридически въпрос

спокойно не съм подписвал никакъв договор, поради причината че както казах може да пропускам някой детайл и затова питам, защо трябва да реагирате толкова остро при всеки въпрос в който виждате проблем, аз не мога да знам всичко, или поне преди това трябва да мина през дългия път на изучаването му, на който съм още в началото, и пране на пари определено ми беше в списъка с възможни причини но какво може да помогне прекарването през още една банковата сметка за прането на пари, те пак могат да бъдат проследени без проблем ?
 
Последно редактирано:
От: Юридически въпрос

какво може да помогне прекарването през още една банковата сметка за прането на пари, те пак могат да бъдат проследени без проблем ?


виж ся - има си различни техники за пране на пари и повечето включват мулета дето трябва да изнесат парите от страната дето се генерират към страна с свободно законодателство или където могат по лесно да се заметат следите. (

ако някой събира кинтити от дилърите си тука му трябва муле дето да ги изнесе към кипър в офшорка оттам на кой от столипиново се води тая офшорка, после де ще отидат парите и с какви документи никой н езнае.

номерът е че мулето освен муле е и бушон - първия който гори е то

защо трябва да реагирате толкова остро при всеки въпрос в който виждате проблем

реагираме остро? ми ок ве пич - действай пък после ще ни разправяш как нежно реагират бопаджиите

и още нещо - има куп лапета дето ще минат ще прочетат темата и ако не им се набият на очи разни "остри" забележки са следващите готови мулета. примери бол като почнеш от "да си кликаме по адсенса" и после "що ми блокираха акаунта"
 
От: Юридически въпрос

Не знам за теб, но аз още по подобно зададен въпрос, бих разбрал че човека не е от редовните глупаци, които се вързват на подобни схеми, всъщност член от семейството ми, ми каза че е пред предложение за такава работа, но не смятам това за нужно да ви го разяснявам, и може би въпроса ми е глупав за теб но сигурно и ти няма да знаеш неща в други области които ще са елементарни за мен. И не на последно място благодаря за краткото разяснение, полезно ми беше
 
От: Юридически въпрос

Не знам за теб, но аз още по подобно зададен въпрос, бих разбрал че човека не е от редовните глупаци, които се вързват на подобни схеми, всъщност член от семейството ми, ми каза че е пред предложение за такава работа, но не смятам това за нужно да ви го разяснявам, и може би въпроса ми е глупав за теб но сигурно и ти няма да знаеш неща в други области които ще са елементарни за мен. И не на последно място благодаря за краткото разяснение, полезно ми беше

моля.

като ти пише министъра на финансите на Нигерия нсъ притиснявай пак да питаш
 
От: Юридически въпрос

А дали темата не е точно с тази цел, да накълват рибоците и да питат пусналия я за повече индормация
 
От: Юридически въпрос

А дали темата не е точно с тази цел, да накълват рибоците и да питат пусналия я за повече индормация
Ти разкри гениалния ми план, всъщност не... ще трябва да те разочаровам и рибоците също, защото даже и да се измъкнете от закона, което няма да стане в ситуации като тази където си на дъното на пирамидата, пари спечелени чрез правене на лошо на други, няма да донесат нищо по-различно, това е нещото което много хора пропускат, хайде сега заключвайте темата.
 
От: Юридически въпрос

Без да прочитам цялата тема ще кажа, че това е от по-новите Скамове. Първото писмо е на български и добре написано, но после искат на руски да продължава комуникацията ....

И в един момент трябва да направиш транзакция с твои пари, за да им покажеш, че можеш и после с пръс' в гъ* :)
 
От: Юридически въпрос

Без да прочитам цялата тема ще кажа, че това е от по-новите Скамове. Първото писмо е на български и добре написано, но после искат на руски да продължава комуникацията ....

И в един момент трябва да направиш транзакция с твои пари, за да им покажеш, че можеш и после с пръс' в гъ* :)
Не му давай напразни надежди, че ако му пратят пари всичко е OK.
Вече дадох линкове към материали за подобни случаи. 99% става въпрос за изпиране на пари през мулета след кражби от банкови сметки през мрежата.
 
От: Юридически въпрос

Тия с прането на пари не си търсят хора/не оперират по този начин.
Ще си спестя самоцитирането, макар да е нужно. Изгледай посочените видео материали. Нашите ченгета може и да не са на нужното компютърно ниво, но и схемата, която са хванали не е кой знае колко сложна, макар да е ефективна. Винаги се намират будали, които срещу процент да препращат пари от незнайно кого за незнайно кого. Мулетата нямат голяма изгода да изпържат шефовете си, защото едно такова изпържване ще им даде само еднократна дребна печалба, а в другия случай ще спечелят повече пари. По-интересното е, че за да те наемат крадците ти искат снимка на лична карта, с което им става известно къде живееш, за да те посетят при нужда.
 
От: Юридически въпрос

Според мен това е типичен скам на африканските банди. Нигерийците са много силни във скама. До сега работеха в Америка, но напоследък все повече подобни съобщения започват да се получават и в Европа.
Набелязват си серия от мейли на реални потребители и им пращат някаква глупост, преведена с гугъл-транслатор. Обикновено се опитват да се домогнат до банкова сметка или те карат да дадеш $50, като ще спечелиш 5% от $200 000. В америка вървяха много и скам-съобщенията, че няой твой близък е пострадал и трябва да приведеш еди-каква си сума, за да могат да го оперират веднага. Подобно на нашенските телефонни измамници. Всъщност вариантите за измама са доста. Нигерийска му работа.
 

Горе