Ютюб канал

Aleksandroff

New Member
Имам Ютюб канал който започнах като хоби но, от скоро вече е монетизиран а днес взех и първият превод от уестърн юниън! Искам да си декларирам доходите като се регистрирам като свободна професия. Като какъв трябва да се регистрирам в агенцията по вписванията?
 
Честито за успеха!
Разбирам, че искате без фирма - като свободна професия. В общия случай се регистрирате в регистър БУЛСТАТ за извършване на свободна професия (трябва Ви диплома, сертификат, договор, друго). След това, когато започнете дейност се подава декларация ОКд5 в 7-дневен срок в НАП. Всеки месец се подава Декл. обр. 1 за осигуровките. Всеки месец се плащат осигуровките. На 3 месеца се подава Декл. по чл. 55 за данъка. На края на годината има няколко декларации. Изкарайте си ПИК от НАП за подаване на декларациите - безплатно е.
Допълнително:
- купувате/продавате услуги от/на ЕС - регистрация по ЗДДС
- работите по трудов договор може и да не се наложи да внасяте осигуровки зависи на колко Ви осигуряват
- може да минете веднъж годишно с Декл.обр. 1 в НАП
 
На този етап съм решил да е без фирма тъй като адсенса е личен като начало, трудовия ми договор е доста далеч от това да не внасям осигуровки поне на този етап!
 
На този етап съм решил да е без фирма тъй като адсенса е личен като начало, трудовия ми договор е доста далеч от това да не внасям осигуровки поне на този етап!

За малки суми, май не си струва. Бачкай си така.
 
Какво имаш предвид под малки суми? Навсякъде пише че адсенс подават виес справка и се опасявам че може да стане фал, принципно в момента сумите са наистина колкото да покрият разходите и реално трябва да работя за държавата!
 

Горе