въпросче за сео и страни такива работи

antique

Member
има ли значение в хеадъра как ще си подредя мета таговете примерно тайтала да е първи или последен и имате ли си наидея защо гоогле индексира сайта ми с малко по различен тайтал от този който съм написал
 
От: въпросче за сео и страни такива работи

Честно казано - нямам си на идея, не знам дали мястото на тайтъла има значение, само знам, че трябва да е в хедъра. Случвало се е да го поставям на различни места - и най-отгоре, и по средата или в края - целта ми е постигната и досега не съм се оплаквал. И това, моя опит ме кара да мисля, че мястото му няма значение. Все пак според мен за предпочитане е тайтъла, дескрпипшъна и кейуордса да са поставени най-отгоре, и то в реда в който ги изброих.
А колкото до теб и твоя случай - защо Гугъл индексира различен тайтъл от това, което си написал - не знам, трябва да видя конкретния сайт за да мога да кажа мнение.
 
От: въпросче за сео и страни такива работи

Аз винаги го слагам най-горе в <head></head> в хедъра принципно си поставям логото менюто и нещо си друго. :)
 
От: От: въпросче за сео и страни такива работи

Аз винаги го слагам най-горе в <head></head> в хедъра принципно си поставям логото менюто и нещо си друго. :)

аз мисля че със сигорност менюто не трябва да ти е в хеадъра
 
От: От: въпросче за сео и страни такива работи

аз мисля че със сигорност менюто не трябва да ти е в хеадъра

Нали правиш разлика между head и хедър? Едното не се вижда, а другото ти е част от видимия документ който показваш на потребителя както и футъра.
Това, че и двете са с хед, не значи, че са едно и също нещо.
 
От: въпросче за сео и страни такива работи

Или по-скоро въпроса ти трябваше да звучи така:

има ли значение в <head> как ще си подредя мета таговете примерно тайтала да е първи или последен и имате ли си наидея защо гоогле индексира сайта ми с малко по различен тайтал от този който съм написал

А за отговор според мен има.
 
От: въпросче за сео и страни такива работи

Когато Г прецени, че може да даде по-релевантни снипети, игнорира каквото сте писали. Защо и кога, нямам представа.
 
От: въпросче за сео и страни такива работи

Когато Г прецени, че може да даде по-релевантни снипети, игнорира каквото сте писали. Защо и кога, нямам представа.

Имал съм такъв случай. :)
 
От: въпросче за сео и страни такива работи

Когато Г прецени, че може да даде по-релевантни снипети, игнорира каквото сте писали. Защо и кога, нямам представа.

Имал съм такъв случай. :)

Това редовно ми се случва и на мен, за което трябва да съм благодарен на Гугъл, че така печеля допълнително трафик. Има случаи, когато Гугъл слага друг тайтъл и дескрпишпън - това в случай, че търсенето на конкретната информация е някъде из статията, а аз не съм я посочил нито в тайтъл нито в декскрипшън. И тогава Гугъл решава, че статията и съответно сайта предоставя полезна информация и я посочва.
 

Горе