детски клуб, детски кът?!

orhideq

Active Member
Здравейте!
Извинявам се ако вече има започната подобна тема, не я открих. Ще се радвам да си дадете мнението по въпроса.
От едно известно време ми влезе мухата да открия детски клуб с малко заведение към него. Намерих подходящо помещение- закрито, мястото също е подходящо- наоколо няма подобно развлекателно място.... но:

1. Нямам ни най-малка представа как се върти подобно нещо / което не ми пречи да науча при достатъчен ентусиазъм/.
2. Какви са изискванията за откриване на такъв център / чета по разни наредби и сайтове, но искам от запознат да чуя/.
3. Искам да си направя някаква груба сметка за инвестициите, месечните разходи ...

Та ако има в този форум човек, който се е занимавал с подобно занимание ще бъда благодарна да разясни някои неща.
 
Здравей и на теб. :)

Лошото на тези детски кътове е, че вървят към друг тип заведение - бар, ресторант, кръчма, нещо, където възрастните правят софрата. То като индивидуална единица може и да има, но аз не съм срещал. В момента се срещам за 2 заведения, в които има детски кътове, но са към заведение. Едното е заведение в Манастирски ливади, а другото като се катериш към семинарията от Хемус, в дясно, след междинния светофар. Като цяло идеята е добра, но трябва да намериш какво да правят мамите и таковците, докато децата си играят или занимават с нещо в тези кътове / клубове.

Добър модел за печелене е организирането на детски партита, РД, и други такива детски мероприятия. И от там се почва торти, клоуни, програми, някоя друга фирма спонсор, ако е с някаква кауза и естествено родителите - настаняваш в съседното помещение, за да се забавляват и те по някакъв начин. За изисквания, нормално заведение, което ако ще приготвяш хвана, реално ще са нужни съответните разрешителни и сертификати.

За разходи - всичко, което има едно заведение - наем, продукти, заплати, в зависимост от големината му. Тук вече е малко според зависи.
 
От: детски клуб, детски кът?!

Да, точно към това съм насочена- детските рожденни дни, те са главния източник на приходи. Моите наблюдения са , че вече никой не му се занимава вкъщи да приготвя, а и често ти излиза по скъпо от на заведение. Другото , което е , че човек за детето си винаги ще даде... аз моя си рожден ден не празнувах, но годинката на бебето ми с огромно желание организирах.
Пиене и ядене ще се добави със сигурност, дали собствена кухня или кетъринг. Вече доста детски клубове не се занимават с готвене, а направо си вземат готовите неща, разчита се на приходите от клуба. Анимацията и тя ще се организира допълнително.
Преди година-две във Варна имаше неприятен инцидент с детенце, което изскочи от детски кът и хукна по ескалатора, та все си мисля , че позатегнаха изискванията към подобни заведения.
 
От: детски клуб, детски кът?!

В кой град си?
 
Re: От: детски клуб, детски кът?!

Да, точно РД са от най-печелившите и колкото по пълна програма има един такъв детски клуб, толкова по-добре ще върви. Няма спор, дори може да се мисли и за нещо като разширяване на бизнеса. Но ако трябва да съм честен ако успееш да уредиш някакви мероприятия по програми, това ще е доста добре. Има такива, защитаващи някакви каузи или в борба срещу...

И си много права, че никой не се занимава. То не излизат сметките, защото освен за децата (ако са над 10) трябва да приготвиш и за родителите, които ще ги доведат, и отделно къде ще имаш толкова място да ги събереш, ако не живееш в къща с голям двор. Просто няма начин в градски условия. Правил съм си веднъж РД като малък и бяхме в заведение, на вън, няма как. ;)
 
От: детски клуб, детски кът?!

Не са малко пари за старт:
1. Провери за лицензирани доставчици на обзавеждане. Нещата за забавление трябва да са по стандарти, а до колкото знам са няколко фирмите продаващи подобни.
2. Виж какви са разрешителните
3. Подготви се за доста проверки за обезопасяване на уредите (пързалки, катерушки и тн)
4. Виж изискванията за персонала (аниматори)

От тук следват екстрите:
1. Дали ще слагаш портални бариери, а на децата чипове за да пищи ако някое напусне загражденията
2. Помисли дали ще имаш камери и всичко изведено към монитор, на който родителите да гледат какво правят малките изродчета
3. Ще имаш ли система за консумацията - в много центрове родителя казва до колко пари може да се дава на детето да консумира (солети, сокове и тн)

И чак тогава ти идва и цялата бумащина за заведение...
 
От: детски клуб, детски кът?!

... и прецени дали наистина мястото е подходящо. Преди няколко дни посетих един такъв център и докато чакахме диването(не е мое :rolleyes: ) седнах в пицарията, дето е към него. Не е много оборотно мястото, но пък е по спокойно и за деца които все още не са много общителни е ОК, обаче всичко беше под всякаква критика. Ниската посещаемост, нормално води до по малко обслужващ персонал, което обаче е нож с две остриета. Малоумна сервитьорка(а смея да твърдя, че не съм никак придирчив) и една женица за всичко в кухнята, гадни и стари продукти заради ниската посещаемост... иии то става един омагьосан кръг. Едното повлича другото и накрая става едно голямо нищо. Та идеята е преди всичко да си направиш много добре сметката, а щом казваш, че не си се занимавала с това и преди претегляй внимателно.

Успех!!!
 
От: детски клуб, детски кът?!

Не са малко пари за старт:
1. Провери за лицензирани доставчици на обзавеждане. Нещата за забавление трябва да са по стандарти, а до колкото знам са няколко фирмите продаващи подобни.
2. Виж какви са разрешителните
3. Подготви се за доста проверки за обезопасяване на уредите (пързалки, катерушки и тн)
4. Виж изискванията за персонала (аниматори)

От тук следват екстрите:
1. Дали ще слагаш портални бариери, а на децата чипове за да пищи ако някое напусне загражденията
2. Помисли дали ще имаш камери и всичко изведено към монитор, на който родителите да гледат какво правят малките изродчета
3. Ще имаш ли система за консумацията - в много центрове родителя казва до колко пари може да се дава на детето да консумира (солети, сокове и тн)

И чак тогава ти идва и цялата бумащина за заведение...

Много полезно, а имаш ли представа в кой нормативен акт са уредени тези изисквания?
 
От: детски клуб, детски кът?!

около 100 квадрата
 
От: детски клуб, детски кът?!

100 квадрата само за детския кът, нали така? Защото ако отговора е не, просто забрави, как ще направиш заведение, че и детски кът на тази квадратура?
 
От: детски клуб, детски кът?!

100 кв. е безумно малко, дори да е само частта за децата. По-горе питаха в кой град си, защото има значение.
В София, Пловдив и Варна големите клубове вдигнаха много летвата, с качество на уредите и пространството.
С инфото тук може да си направиш някакъв извод за пазара ,както и за конкуренцията
 
От: детски клуб, детски кът?!

само за децата е това,, но защо да е малко , на мен ми се струва нормално за детски кът, аз не искам да правя големи неща като в моловете, просто от всичко по малко. Аз не съм и в района на моловете, че да се мъча да съм им конкуренция, Варна е града
 
От: детски клуб, детски кът?!

Ами само за децата имаш шанс, ако се насочиш в сегмента 1-5 год.
Имай предвид, че на рожден ден често 1 дете се придружава от 2-ма родители, тоест частта за родители трябва да е достатъчно голяма също.
Извън рожденните дни трудно ще печелиш, особено ако поддържаш постоянни аниматори. Ако не поддържаш обаче, ще загубиш и малкото инцидентни клиенти.
 
От: детски клуб, детски кът?!

На мен ми се струва малко. В това помещение задължително ти е нужна някаква административна част - приемна, където ще влизат и плащат, тоалетни, служебни помещения за служителите - поне едно, коридори... Това ще ти отнеме поне 30 кв, т.е., за клубчето ще ти остане площ от рода на двустайно жилище, а в двустайно жилище не можеш да побереш много деца.
Основните приходи ще са ти от рождени дни, което предполага събиране на много малчугани. Ако пред него има достатъчно свободно празно място, което да можеш да използваш в топлите дни би било добре, иначе считам, че ти е малко.

Правила ли си сметка? Според мен, на рожден ден в това помещение ще можеш да събереш максимум 20 деца, гледам, цените са по около 10лв на дете, значи ще запишеш като приход 200 лв за два часа. Имаш ли идея на каква запълняемост можеш да разчиташ, и колко персонал очакваш да обслужва клуба? Според мен - трима човека са ти нужни.
 
От: детски клуб, детски кът?!

да, поне трима за да се въртят на смени, на рожденните дни поне по двама да са на смяна- това за аниматорите
отделно човек, който да отговаря за бара и сервирането- предполагам пак трима.... това е , че докато не разбереш каква посещаемост ще има заведението, няма как да си направиш точните сметки, най-вероятно ще излязат криви.
 
От: детски клуб, детски кът?!

Здравейте! Виждам, че темата е стара, но все пак да си предложа услугите като фотограф. :) Снимки от рождени дни показвам лично, защото за публикуване на снимки в Интернет се изисква писмено разрешение, особено за деца. Ще се радвам да работим заедно, ако наистина възнамерявате да отворите детски кът.
 
Re: От: детски клуб, детски кът?!

Аз лично като видях списъка с изисквания за такова нещо - направо се отказах..........

То беше ясно, че няма да е никак малък, но поне вярвам, че е изпълним. То честно казано идеята е към голямо заведение да сложиш такъв кът, отколкото към кът заведение за възрастни. Преди седмица ходех е едно заведение и в последствие разбрах, че има детски кът. Намира се в св. Троица до парка, срещу електрото. ;) То реално целия му втори етаж беше детски кът и много добре направен. С хора, които ги занимават. Изкарахме РД на племенника ми. Наистина беше хубаво. ;)
 

Горе