домейнът ми е откраднат, какво правим?

leonssss

Well-Known Member
Вчера пуснах тема за новите цени на домейни.
Прочетох всички постове и имаше толкова много знайни и незнайни регистратори , дори имаше един в китай.Замислих се ,ами ако съм регнал домейн в един такъв регистратор и след време този домейн струва към 100 000 долара.Възможно ли е регистратора да си го прехвърли на себе си или свой познат с цел препродажбата му.Всъшност ,как са защитени домейните ни от самите регистратори?
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

Вчера пуснах тема за новите цени на домейни.
Прочетох всички постове и имаше толкова много знайни и незнайни регистратори , дори имаше един в китай.Замислих се ,ами ако съм регнал домейн в един такъв регистратор и след време този домейн струва към 100 000 долара.Възможно ли е регистратора да си го прехвърли на себе си или свой познат с цел препродажбата му.Всъшност ,как са защитени домейните ни от самите регистратори?

Ако тае страх си правиш застраховка
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

За .bg например пишеше, че претенции за домейна може да има от търговска марка, регистрирана преди ти да си регистрирал домейна. След 5 години притежание обаче, домейнът вече не може да бъде оспорван и отнет. Предполагам за различните разширения важат различни правила. Що се отнася до това дали може регистратора да ти го отнеме, чети много внимателно условията.
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

Поредната тъпа тема с олигофренско заглавие. Ти баце по-добре се цани в ПИЦ или БЛИК да им мислиш хедлайнърите.

И разбира се как може да се мине без другия спамер, който явно си мисли, че неграмотното писане и диалекта са някакъв особен шик.

Вие двамцата защо не си направите едно форумче и да си се размножавате там.
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

Поредната тъпа тема с олигофренско заглавие. Ти баце по-добре се цани в ПИЦ или БЛИК да им мислиш хедлайнърите.

И разбира се как може да се мине без другия спамер, който явно си мисли, че неграмотното писане и диалекта са някакъв особен шик.

Вие двамцата защо не си направите едно форумче и да си се размножавате там.

Не мой тъй Торбалане с рогата напред ней куртулно па се имаш за важен
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

Не мой тъй Торбалане с рогата напред ней куртулно па се имаш за важен

колега от му се връзваш.Не видиш ли, че ората почнаха да ни завиждат ,че ти със твоя странен диалек , аз с това, че темите са едни от най-посещаемите, не затова, че ще научат нещо ново, а за да поооорчетат кой се ебава с нами.

Интересен ник има торбалан със сигурност му е останал след, като са му направили мечка у казармата и кое му е тъпото на темата,щом с подправени документи ти взимат апартамента при домейните що не може.
вчера колега постна регистратор в китай, предлагащ за 6.60.Ами ко правим, ако torbalan.com ти го гепят.Те си свиииркат, а ти търсиш някой пак да ти направи мечка от си тъп да си се регистрирал при такива регистратори
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

в сравнение с това да си се родил без мозък, възможността да ти откраднат домейна изглежда толкова пренебрежително маааааааалка :( и може да не "мислиш" за нея
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

Сам са испълнил с куртултрегери тука и затуй тъй поскачам на турбалани, ко да му кажим, оно от дома и лобут неразвира
Сака умуто си мерим ама и пишки да мерим па съм отгоре с еднъ главъ,,, развира се гое ядец и гъзо го сърви ама язе несам виноват
За здравето на простата пийте, просто пийте
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

За здравето на простата пийте, просто пийте

дано вдянат написаното:lol:
а за умните


Domain stolen while hosted at GoDaddy: Help!

Short version: My locked domain name of ten years was, without my knowledge or permission, unlocked and transferred to someone in China.

Long version:

7/7/2003 - I registered a domain name (like 5BG.com) that has been parked at Go Daddy for ten years. Along with several other domains. Some have web sites, some don't.

My domain was set to automatically renew and I had checked the "locked" box.

Early 2013 - I was contacted by a company "5th Bride Games" that asked if I wanted to sell the domain. I responded once to say I'd think about it and how to set a price.

Is this related to what happened next? I don't know, but may be pertinent.



5/7/13 - The domain was set to automatically renew in July and Go Daddy sent me an offer to "renew now and save 15%" or something like that.

5/12/13 6AM - Go Daddy sent me an email that I had requested the status of 5BG.com be changed to "unlocked" -
"You do not need to respond to this email. If, however, you think this change may have been made in error or fraudulently, please contact us within 15 days."

5/12/13 4PM - I sent a notice to Go Daddy -

"When I look at my list of domains I do NOT see 5BG.com
I never gave permission for it to lapse or be transferred
Network Solutions lists another owner (Chinese, "owned since 7/7/2002" which is one day after I registered it)
Please fix the problem and notify me."



5/17/13 - Go Daddy responded -
"Although we requested that the current registrar reinstate you as the registrant, they have indicated that they will not assist with the return of the domain name(s). As the losing registrar, we no longer have control over the domain name(s). Likewise, any ICANN transfer is the responsibility of the gaining registrar. Therefore, you will need to contact the current registrar if you feel the transfer was handled improperly.
Any dispute over the registration of the domain name(s) will need to be sent to the registrant, current registrar, through an ICANN-approved arbitration provider (http://www.icann.org/en/dndr/udrp/ap...-providers.htm) or the local court system.
Regards,Alex H, Transfer Disputes, Go Daddy"

HELP!

What can I do? What is my recourse?
Can any third party unlock any domain and transfer it away from the original owner?
Would another hosting company be safer? I selected Go Daddy many years ago because they were inexpensive and they had direct phone calls for tech support. I have not had any other problems with them but this obviously upsets me.



======================
For anyone interested in more details on the domain name -

I am keeping the actual domain name private because I am nervous this post might trigger complexities in resolving this
The "like 5BG" was an abbreviation for another domain "like 5 Bright Girls" that failed to get funded, but I've held onto the domain names just in case
I am willing to report the actual domain name in a PM

ето линк
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

Май шиси плюя на петите и ши бегам от Годяди-то
Ама толкоз домейна имам там, де да ходя, като пак можи са прецакам
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

Аз имах интересен случай преди няколко месеца, с един регистратор, при който съм регнал само 2 или 3 домейна, и то заради "Location/Residence requirements" на .US на на още една държава, където ти попълват контактите с техните. Та, регистратора е Above- сериозна фирма, ако не ме лъже паметта-австралийска. Случи се така, че се логвам в моя акаунт и като цъкна на "my domains" автоматично ме прехвърляше в акаунта на друг човек, който имаше поне 50-60, а може би и над 100 домейна там, и даже тъкмо си беше продал някакъв. Голям шах беше, но писах веднага на съпорта и след 2-3 дни успяха да отстранят проблема. Мисълта ми е, че винаги стават технически грешки, но не ми е ясно как са взели въпросния 5бг.ком, нещо не ми се връзва историята.
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

За трансфер на домейн нали се иска код за потвърждение, който собственика на домейнаа взема от профила си в GoDaddy? И аз не разбирам как може да го прехвърлят иначе.
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

този код може да го вземе всеки, който работи във фирмара регистратор.

Това ясно, ама в такъв случай отговорността се прехвърля на фирмата регистратор, която трябва да обясни как така е прехвърлен домейн на чуждо лице, без собственикът му да е използвал въпросния код.
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

5/7/13 - The domain was set to automatically renew in July and Go Daddy sent me an offer to "renew now and save 15%" or something like that.

5/12/13 6AM - Go Daddy sent me an email that I had requested the status of 5BG.com be changed to "unlocked" -
"You do not need to respond to this email. If, however, you think this change may have been made in error or fraudulently, please contact us within 15 days."

5/12/13 4PM - I sent a notice to Go Daddy -

В този случай на 99,99% съм убеден, че проблемът на човека е в картата му- или е изтекла, или не е имал баланс по нея, и като е минал срока на изчакване, са го дропнали. Кражбите стават по класическия начин, за който преди време писах тук.
 
От: домейнът ми е откраднат, какво правим?

godaddy проблема е с телефонните верификации и неграмотния съпорт, от там се правят и схеми. Иначе имаше инциденти с бази данни от други фирми, но като цяло не мисля че трябва да се притесняваш, ако си следиш емейла не би трябвало да имаш никакви проблеми.
 
Преди няколко години недобросъвестно админче ми открадна .com домейн в момент на трансфер към друга хостинг компания. Сега гледам, че или го е отървал, или просто го е зарязал. Домейнът е сравнително стар и може би ще свърши работа поне за редирект. Нишата е специфична и е малко вероятно да има желаещи преди да изтекат всички периоди и да го освободят за купуване. Чудя се дали просто да проверявам по-често. Чувал съм, че има скриптове за следене. Ако някой е наясно и е сигурно, че може да се купи домейна, можем да коментираме ако въобще има тарифи за подобни услуги.
 

Горе