електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

naskobg

Well-Known Member
за електронен магазин кой е най-добрия вариант за плащане с дебитни/кредитни карти?
трябва ли да правя някакъв договор с банка?
epay добър вариант ли е ?
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Според мен, най-добрият вариант е наложеният платеж - клиента няма да се притеснява, че е платил предварително, а може да не си получи стоката, пък и за теб по-лесно - няма да се занимаваш с банки и други подобни. Както казват хората "И вълкът сит, и агнето цяло."
Това е лично мнение де, ти си знаеш.
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Най-добрия вариант е виртуален POS терминал към банката която те обслужва. В краен случай epay.bg и eBG.bg (имат модул за OpenCart) също предлагат такива. Таксите варират от броя на транзакциите, ама са нещо от сорта на 60 лв месечно + 2% от транзакциите.
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

на мен ми трябва само скрипта за плашане към банката..не целия open cart
Georgi - този пос терминал как става ?някакъв скрипт ли ти дават от банката или?
сега видях в Глобул (проверка на сметка)като се опитам да платя с дебитна карта ми дава това:


на title пише борика e-payment
има ли начин и аз да имам такива разплащания на мой сайт?
 
Последно редактирано:
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

трябва да се знае че при наложен платеж, e-pay, ваучери е задължително да се издава касова бележка - така че това наистина е най-удобният начин за клиента, но за търговецът е още един разход за касов апарат
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Кажете за тези, които ги мързи да четат колко процента взима банката (за виртуален POS терминал, за реален POS терминал - от онези в супермаркетите, където се пъха картата). Да не стане така, че банката да взима повече пари от куриера за наложен платеж (или даже повече пари от цената на цялата куриерска услуга - транспорт и наложен платеж).
 
От: От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Всяка банка различно не ти трябва да четеш, тя мацката на гишето в банката ти го рецитира.
Кажете за тези, които ги мързи да четат колко процента взима банката (за виртуален POS терминал, за реален POS терминал - от онези в супермаркетите, където се пъха картата). Да не стане така, че банката да взима повече пари от куриера за наложен платеж (или даже повече пари от цената на цялата куриерска услуга - транспорт и наложен платеж).
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Този процент е по договаряне (така видях на сайта на ДСК). Питам колко един дребен тръговец плаща за ПОС терминал в действителност (или това е търговска тайна?).
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Сега заради теб ровнах из чекмеджето от началото на лятото са ми останали някакви бумаги на ОББ, та...
Национални и международни карти Maestro, Visa Electron, V Pay издадени от Българска банка или БОРИКА - Валутна транзакция BGN - 1,50% от стойността на транзакциите.
Международни карти Maestro, Visa Electron, V Pay ,JCB издадени от банка в чужбина, международни карти Visa Mastercard - Валутна транзакция BGN - 2,90% от стойността на транзакциите.
Това е такса обслужване на търговеца.
Както казах това са цени от началото на Юни сега може да са други
Аи на различните банки са различни
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Значи затова издателите на български кредитни (не дебитни!) карти дават 1% на потребителите - от 1,5% такса остават 0,5% за банката, останалия 1% се дава на картодържателя като стимул да пазарува. Допълнително банката печели от годишната такса на кредитната карта, която е горе-долу колкото единия процент, който дава на клиента (или малко по-малко - зависи колко се харчи с картата).

защо ползвате кредитни карти (вместо дебитни)?
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

А незнам анализите някой друг да ги прави. Аз само споделям през какво минах.
Незнам дали е важно но шефа не хареса тази оферта / за това е изпаднала в чекмеджето ми/
Тогава офертата на раифаизен бше наи-добра.
Но това си е доста динамична среда и към момента и за в бъдеще може да се променят нещата.
Трябва да си направиш собствено проучване
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Аз предлагам да ползваш ПОС терминал към Райфайзен, там може да подадеш документи за разглеждане и ако те одобрят да си отвориш сметка. За ПИБ мисля, че първо трябва да си направиш сметка и след това да подадеш документи за разглеждане.
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Аз предлагам да ползваш ПОС терминал към Райфайзен, там може да подадеш документи за разглеждане и ако те одобрят да си отвориш сметка. За ПИБ мисля, че първо трябва да си направиш сметка и след това да подадеш документи за разглеждане.

Точно така е !
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Когато пазаруваш от друга държава няма ли опасност да те излъжат с парите. Примерно да дам повече? Мен това ме притеснява много. :(
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Как да дадеш повече?
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Как става системата на плащане? Ако имам в картата 50 лева, а трябва да дам 20 има ли опасност да те излъжат по някакъв начин?
 
От: електронен магазин - плащане с дебитни/кредитни карти в България

Ако купуваш от истински магазин е малко вероятно да имаш проблем. Ако обаче купиш от фалшив магазин (сайт, който е направен да прилича на магазин, но в същност е нещо като маскирана касичка за дарения) е сигурно, че няма да получиш нищо срещу парите, които ще ти дръпнат.

Също така е възможно да се сбогуваш с парите си, ако имаш троянец на компютъра, който следи за номера на кредитни/дебитни карти, които въвеждаш.

Ако пазаруваш от сериозен магазин онлайн (и имаш добра антивирусна програма на компютъра) няма голям риск. Но все пак е добре да ползваш отделна дебитна карта за пазаруване онлайн и в нея да държиш толкова пари, колкото ще харчиш (ако те гони параноята). Може даже да ползваш виртуални дебитни карти (за еднократна употреба)- ще дадеш малко повече пари на банката, обаче ще си сигурен, че няма да ти дръпнат повече пари, отколкото имаш по картата. След покупката забравяш за тази карта, взимаш следващ номер и с нея правиш следващата покупка.

Разбира се вместо виртуална карта може да ползваш обикновена пластмасова, в която си заредил точно толкова пари, колкото ще харчиш. Обаче ако искаш да я ползваш за още покупки ще трябва да заредиш още пари и не се знае в този момент (след зареждане и преди следващата транзакция) дали няма някой да ти дръпне тези пари (защото ти е откраднал номера от компютрите на търговеца).
 

Горе