идеи за английския раздел на форума

happyslacker

New Member
1. Интерфейсът да е на английски. Сега половината интерфейс е на български.

Разглеждания: 446

Важна: How to use the iTrader in the Marketplace
Started by Blinky, 17-08-13 18:11

dopeboy
dopeboy Не е онлайн
Member

Регистрация
Jul 2013
Мнения
55

Rep Power
9


2. Подписите за английската секция да са други. Няма логика да се пише на английски, а подписите да са на български.
 
Бате, ето нещо за целта:

[video=youtube;aSZlLXV7BOw]https://www.youtube.com/watch?v=aSZlLXV7BOw[/video]

Просто като се суичне езика се получава. :) Аз дори не съм го сменял на БГ никога. Кула може да потвърди, мисля, че и в неговия профил е така. :)

За жалост това с подписите си е кодене вече. Но обещаваме след време, ако се развие силно секцията да го кодна лично, предполагам ще съм стигнал това ниво. :)

Друго, което сме замислили да се прави:

1. При смяна на езика да се смени и логото - ето го и него:

7664153C.png


2. При "кацане" на потребител тук с чуждо IP автоматично да му се отваря на ЕН - това ще се случи ако не с плъгин на форума, то с малко настройки.

3. Да раздуем секциите в ЕН частта, но след още малко съдържание - да не пък изглеждат празни.

Очаквам и предложения....имаме интерес голям, а дори и вече си пишат хората. Днес имаше 2 регистрации от УК и Швейцария. :)
 
От: идеи за английския раздел на форума

По подразбиране езикът е български и така го индексира Google. Добре е да се сменя автоматично при посещение на английската секция.

Тези от UK и Швейцария вероятно влизат от проксита (а в действителност са от бедните държави). Или повечето от тях.
 
Re: От: идеи за английския раздел на форума

По подразбиране езикът е български и така го индексира Google. Добре е да се сменя автоматично при посещение на английската секция.

Тези от UK и Швейцария вероятно влизат от проксита (а в действителност са от бедните държави). Или повечето от тях.

Да, така е. Не знаем за сега дали е печеливша стратегия да е ЕН, тъй все още по-големият трафик и потребители са именно БГ. Но и реално ако се направи суитчване на езика по IP, реално на бота ще му се поддава ЕН версията, като всеки друг с различно IP от БГ. ;)

Еми не знам дали са от бедни държави, но някой си носега типичките имена за държавата. Иначе ми е ясно, че ще попривлечем и някой друг фрик и спамър. :)
 
От: идеи за английския раздел на форума

Аз с който съм говорил ... само се оплакват от " Какъв е този език " и почва обясняване от къде да сменят .. но някой си успяват и сами.

Ще имаме повече успех и ако има повече теми...
Предлагам каквото пускаме в БГ раздела да пускаме огледало и в ЕН секцията както аз направих с кодовете а подновяване :)
 
Re: От: идеи за английския раздел на форума

Аз с който съм говорил ... само се оплакват от " Какъв е този език " и почва обясняване от къде да сменят .. но някой си успяват и сами.

Да, знам, неприятно е. И ЕН версията изглежда малко завряна долу, но няма как - все пак е още зародиш, както се вика. Като се раздуе с контент и съдържание, ще е друго. Като DP - на няколко скрола. ;)

Ще имаме повече успех и ако има повече теми...
Предлагам каквото пускаме в БГ раздела да пускаме огледало и в ЕН секцията както аз направих с кодовете а подновяване :)

Това е доста работа. Имах един човек, които ми помагаше на една не лоша сума с превода, но ако се освободи, ще се радвам пак да продължим. Но си има работа и там. Най ще е добре да се пълни натурално от чужденците. ;)
 
От: Re: От: идеи за английския раздел на форума

Да е да стане и като WF ;) Но и аз се старая да помагам с нещо каквото мога но трябва да сме повече от 10 човека там ...

Ти и с мен беше говорил за превеждане още март месец като се видяхме ... тогава даже още я нямаше играта с хоста ;)


Да, знам, неприятно е. И ЕН версията изглежда малко завряна долу, но няма как - все пак е още зародиш, както се вика. Като се раздуе с контент и съдържание, ще е друго. Като DP - на няколко скрола. ;)



Това е доста работа. Имах един човек, които ми помагаше на една не лоша сума с превода, но ако се освободи, ще се радвам пак да продължим. Но си има работа и там. Най ще е добре да се пълни натурално от чужденците. ;)
 
От: Re: От: идеи за английския раздел на форума

Но и реално ако се направи суитчване на езика по IP, реално на бота ще му се поддава ЕН версията, като всеки друг с различно IP от БГ. ;)

Има по-добро решение - езикът в английската секция да е винаги английски, а в българската секция да може да се настройва (и да е по подразбиране на български).

Който познава кода на този тип форум вероятно ще го направи без много усилия.

"Multilingual vbulletin"
About 209 results (0.34 seconds)

Може да има готови решения.
 
Да, на такива се надяваме. Но и идеята е да си е долу ен секцията, за да изглежда обемен форума + да използва силата на домейна. ;) НО това с дефулт настройката да е ЕН може да е добро решение, защото всеки задържал се, може да си го смени или остави. ;)
 
От: Re: идеи за английския раздел на форума

Да, на такива се надяваме. Но и идеята е да си е долу ен секцията, за да изглежда обемен форума + да използва силата на домейна. ;) НО това с дефулт настройката да е ЕН може да е добро решение, защото всеки задържал се, може да си го смени или остави. ;)

Точно като се направи така ще се избегне стряскането с Българският, защото хората от азия го гледат както ние гледаме техният език.

Тази идея така за подреждането е много хубава но в долните кутийки за съжаление много малко хора пишат ... и така ще отнеме много повече време за да стане екривалентно на БГ разздела ...
 
Re: От: Re: идеи за английския раздел на форума

Точно като се направи така ще се избегне стряскането с Българският, защото хората от азия го гледат както ние гледаме техният език.

Тази идея така за подреждането е много хубава но в долните кутийки за съжаление много малко хора пишат ... и така ще отнеме много повече време за да стане екривалентно на БГ разздела ...

Еми не съвсем, защото половин Азия е Русия. :) Но изключвайки това си прав - за това и ще поработим. Аз лично силно се надявам като се задвижи тази ЕН част да пооптимизираме и като визабилити всичко - за по-лесно и удобно намира на Ен съдържанието. ;)

Пишат малко хора, защото реално си взимат участие е Бг версията. Но определено като се задвижи долу, няма начин да не са част от процеса там, може да си сигурен. Вместо да търсиш нещо да купиш през WF, просто теглиш един скрол и си там....в малко по-международния пазар или информация. ;)

Ооо, ще мине доста време преди да стигне БГ версията, но скоро се надявам да стане. :) По мои наблюдения след 10-15К поста нещата се завъртат от самосебе си... ;) Но сме на почти 1/3 от това, дори и малко под. :)
 

Горе