идея за бизнес - щамповани тениски от профи сайтове за дизайн

Здравейте :)

Реших да споделя една стара идея , която нямам намерение да реализирам ( не е лоша, просто имам по добри )

идеята е следната

ако имате 50-100 хиляди лева капитал ( слагам повече пари защото винаги излиза нещо допълнително за харчене )

можете да платите примерно 100 долара за копирайт на тениската, да щамповате да речем 500 тениски по 15 долара всяка и да ги докарате в българия в магазин ( ваш, под наем или закупен )

да речем че купите 500 тениски ( доста наистина :) )
500 по 100 долара - 50 000 долара дизайн
500 оригинални копирайт тениски
500х20 тениски 10 000 долара

активи

после наем за магазин, служителка ток вода етс

към 65 000 долара ще излезе

сега дотук добре, звучи печелившо :)

сега ще ви кажа защо ЩЕ е печелившо
- никои неможе без тениски ( лято , плаж , етс )

ако са оригинални .. тва е

от вас инвестицията от мен идеята :))

поздрави

Очаквам мнения :))
 
сега ще ви кажа защо ЩЕ е печелившо
- никои неможе без тениски ( лято , плаж , етс )
Да бе, то само аз/ти/колегите продаваме тениски. Надявам се това е да някаква шега и да не го мислиш сериозно. А пък и ако имах 100к капитал едва ли щях да инвестирам в точно това.
 
идеята е в разнообразието и оригиналноста.. :)
всеки може да си купи тениски от всеки магазин
 
Последно редактирано:
:) :rolleyes:
 
Последно редактирано:
Братле ти да не би да си предозил или да си се напил? Нещо неадекватен ми изглеждаш, не се обиждай. Също така не изключвам варианта в който се опитваш да тролиш.
 
Купуваш си китайска термопреса с принтер за 2 000лв
500 тениски Х средно 10лв за хубава материя = 5 000лв.
500 листа печат (ако са с 1 обикновена щампа а4) = (около) 200лв.
500 листа печат мастило = (около) 100лв.
Предполагам никой няма да направи 500 различни дизайна. Да кажем дизайните ще са 50 Х да кажем 20лв дизайн на бройка що горе читав дизайн (ако не можеш сам да си направиш) = 1000лв. Макар че може и доста по евтино да си намериш читави дизайни като за количество!

До тук = 8 300лв.

8 300лв. / 500бр тениски = 16.60лв средна цена за изработена тениска.
Това е възможно най-изгодния ( евтин ) вариант.

Да кажем дизайна ти е мега добрия продаваш на 25лв бройката
500 бройки Х 25лв = 12 500лв.

Тоест на вложение 10 000лв да кажем имаш печалба около 4000лв.

Тук не включваме брак стока, помещения, сметки, работници, разход по реклама и т.н..

Та или аз не ти схванах идеята за перфектното вложение на 50-100к или ти нещо не си в час.

Нищо лично, просто за да споделяш някаква идея с хора които биха могли да набутат средства по нея - първо я обмисли добре, или представяй работещ метод, особено като говориш за числа които повечето тук не са виждали дори на картинка :)


За това хората отиват в Турция и купуват кажи речи същите тениски които ти ще предложиш на цена средно 5лв броя (на едро)

500 тениски = 2 500лв.

дори на 10лв да се продават за бройка което е 2 пъти и отгоре по евтино от най-евтиния вариант ти да си произвеждаш дизайните (без значение кой ще ги печата) си на 100% печалба
Тоест продаваш на двойна цена.
Тоест врътката с тениските отдавна са измислени на много по изгодни инвестиции!


И разбира се това е лично моето виждане на нещата и моя опит!
Поне говоря от опит :)

Нищо лично! УСПЕХ!
 
Колега защо пък принтиране чак в Америка и после доставка до тук ,ако не искаш да е в България както казаха вече можеш от Турция.Разбира се всички разбрахме че е просто идея .
По само аз ли не схванах защо по 100 долара на тениска за дизайн :?
 
Ако някой има желание да пробва идеята, бихме могли да му предложим български тениски с високо качество: 100% памук, удобна кройка, здрави шевове (имаме страхотен quality control), два цвята - черен и бял.

Ако разполагате със свои етикети, бихме могли дори да ви ги зашием, така че да предлагате тениските под ваша марка. При определени условия бихме могли дори да ви разработим дизайна и на тениските, и на етикетите и да ви го отпечатаме.
 
Ако някой има желание да пробва идеята, бихме могли да му предложим български тениски с високо качество: 100% памук, удобна кройка, здрави шевове (имаме страхотен quality control), два цвята - черен и бял.

Ако разполагате със свои етикети, бихме могли дори да ви ги зашием, така че да предлагате тениските под ваша марка. При определени условия бихме могли дори да ви разработим дизайна и на тениските, и на етикетите и да ви го отпечатаме.

Колко би струвала 1 тениска с наш дизайн? От Вас тениската, печата и етикета и т.н.
 
Колко би струвала 1 тениска с наш дизайн? От Вас тениската, печата и етикета и т.н.

Зависи от количествата и доколко биха ни позволили да оптимизираме процеса. Производството ни е бутиково и рядко шием тениски, така че ще се наложи да направим актуални калкулации. Мога още утре да го поставя като задача на нашия технолог.

За какви бройки става дума от цвят и размер?

В какъв формат ще са изображенията, които ще искате да се отпечатат? Тук може би ще се наложи предпечатна подготовка.

За да не разводняваме темата, би могъл да ми пишеш на ЛС.
 
Зависи от количествата и доколко биха ни позволили да оптимизираме процеса. Производството ни е бутиково и рядко шием тениски, така че ще се наложи да направим актуални калкулации. Мога още утре да го поставя като задача на нашия технолог.

За какви бройки става дума от цвят и размер?

В какъв формат ще са изображенията, които ще искате да се отпечатат? Тук може би ще се наложи предпечатна подготовка.

За да не разводняваме темата, би могъл да ми пишеш на ЛС.


Пращам ЛС.
 

Горе