има ли такава камера?

Maverick

Well-Known Member
Има ли камера за видео наблюдение която да може да се свърже безжично по интернет и в същото време да предава сигнала пак по интернет? Искам да сложа камера в гараж, в който логично няма интернет, но искам да имам и отдалечен видео достъп.
 
От: има ли такава камера?

Има ли камера за видео наблюдение която да може да се свърже безжично по интернет и в същото време да предава сигнала пак по интернет? Искам да сложа камера в гараж, в който логично няма интернет, но искам да имам и отдалечен видео достъп.

Гледах наскоро по китайските магазини подобни за стотина долара. А за малко под $200 имаше една (повече бе подходяща за квартира, тъй като използваше шпионката на входната врата като първа камера), която само дето не слагаше белезници. Прегледай ги, а ако не намериш подходяща, ще поразровя допълнително.

P.S. Виж тази, ако съм те разбрал правилно какво търсиш - http://www.tinydeal.com/ipcc-kit-13nw-10mp4chnvr-wireless-alarm-p2p-onvif-ip-camera-p-154954.html
 
Последно редактирано:
От: има ли такава камера?

Има ли камера за видео наблюдение която да може да се свърже безжично по интернет и в същото време да предава сигнала пак по интернет? Искам да сложа камера в гараж, в който логично няма интернет, но искам да имам и отдалечен видео достъп.
На камерата не е необходим интернет, освен ако. Е искаш да я гледаш от друг град примерно.
Ако гаража ти е 100,200,500 метра от теб, без проблем може да и направиш безжична връзка и да гледаш камерата...
Въпроса е дали има как да я захраниш. Даже и да няма пак има решвния със слънчеви панели, но бюджета доста ще скочи...
Кажи ми какво е разстоянието от вас до камерата и има ли пряка видимост към гаража. Също и дали има как да се захрани и ще ти предложа това което ти е необходимо
(Най-добре пиши на лични)
 
От: има ли такава камера?

Гаража е в същата кооперация, аз съм няколко етажа по-нагоре, но от другата страна на сградата. Мога да захраня камерата с ток (в гаража има) и с интернет, но през рутер в стая намираща се точно над гаража. Не живея в този апартамент, но няма да е проблем. За дупчене на дупки и прокарване на кабели по стълбището/фасадата НЕ е вариант. Искам да имам 24/7 отдалечен видео достъп (според мен най-лесно по интернет).

strana, това което ми предлагаш е цяла система за видео наблюдение. По принцип и такива търся (търсих), при подобни условия, но на друго място. Но не съм взел защото цената за изграждането на такава система ми е повече от колкото искам да дам. Целта не оправдава средствата.
 
От: има ли такава камера?

Има такива камери, нещото което търсиш е p2p ip камера - вързваш я по уай фай към рутера си и после камерата става достъпна през мобилното приложение на камерата - може да се гледа, да се управлява дистанционно, може да ти пищи като засече движение и всякакви такива функции.
 
От: има ли такава камера?

Интересна тема, определено. Принципно проблема се решава лесно WL IP camera. Зависи пак от екранировката (арматура и бетон) между гаража и рутера от горе. Но ако рутера се намира точно в помещението отгоре камерата, връзката няма да е проблем. Много зависи и от сигнала на рутера.

Ако изключим варианта за WL камера, който аз лично не харесвам, наблюдението може да се направи например с 2-ри рутер, access point, или по интересното - powerline ethernet adapter.

Не препоръчвам безжичните варианти, освен ако не са абсолютно наложителни. В зависимост от натоварването на съществуващата мрежа, може да се наблюдава силен лаг, и разпадане на връзката. Имал съм проблеми, дори да намаля стрийма от 6 Mbps на 512 Kbps. Всичко е въпрос на тестове на място, което важи в пълна сила и при варианта WL камера.

По мое мнение powerline ethernet adapter - ите са най-надеждни в подобни ситуации. Настройва се мрежата, слагат се в контактите - единият до рутера, другият до камерата и всички заспива. Щом са на толкова близко разстояние, не би трябвало да има проблеми. Отново трябва да се тества, но в повечето случаи нещата са ОК.

Моят съвет към автора на темата е: Намерете фирма, която да се заеме с монтажа и настройката, но се договорете да заплатите цялата сума, само след като видите наблюдението да работи коректно поне в продължение на два дни. Направете и договорка, ако нещо не ви хареса, да може да се сменя техниката.
 

Горе