какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиарда

testkiwi

Well-Known Member
https://www.indiegogo.com/projects/meet-the-pilot-smart-earpiece-language-translator--2#/

Не си представям как работи, ама требва да го видя наживо да превежда докато някой ми говори, за да го повярвам :shock:

Ако баца, тоя е следващия милиардер, щото нема начин фацебука или гугъла да не го купят за някой милиард като окулуса и т.н.:)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Много готино :) И ако го направят на приятна цена...
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Нищо не разбрах ама няма начин превода да е точен, ако е машинен
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Напомня ми на онази рибка от пътеводител на галактическия стопаджия :D
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

А на мен ми напомня за машинните преводи в ЕС и нашите лингвисти
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Да се направи такъв превод не е нищо сложно, то вече си е измислено. Има си google translate, има и гласово изговаряне, има и разпознаване на говор. Просто тези неща трябва да се сглобят и се получава. Друг е въпроса колко точен ще е превода и доколко ще се разберат общуващите.
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Прави се трудно - трябва да се каже всяка фраза на съобтветния език и да и се зададе превод, трябва да се вмъкне говор в тази система, който да търси в БД за всяка дума или фрза и още други работи....чак милиард не струва
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Според показаното във видеото превода няма нищо общо с гугъл транслейт, интересно ми е как точно ще превежда
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Е то 2017 ще го пуснат в продажба май
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Нищо не разбрах ама няма начин превода да е точен, ако е машинен


Is the translation perfect?

No, machine translation is not perfect and it will make mistakes sometimes, but the more people use it the better the translation engine becomes.
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Според показаното във видеото превода няма нищо общо с гугъл транслейт, интересно ми е как точно ще превежда

Защо да няма общо?
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Е, Гугъл транслейт всъщност превежда адски смислено, просто не и от български. Пробвай английски-немски или френски и ще видиш. Между другото, има текстове, които превежда чудесно и на български - най-вече договори и юридически текстове - наредби, закони. Което говори адски зле за преводаческите ни агенции и държавната администрация, но това си го знаем...
 
От: какво мислите за това? не е ли гениално? фацебук сигурно ще го купят за 2-3 милиа

Тестче, що за 2-3 милиарда и да го купи фацето?
 

Горе