какъв език бихте седнали да научите?

testkiwi

Well-Known Member
Мисля, че имам време да науча някой друг език и си мисля за испански или китайски. Вие в какъв език бихте инвестирали време?
Испанския е лесен и предполагам, че за 2-3 месеца ще съм ок с него. Горе долу толкова ми трябваше за немски, макар че бях ученик де, сега съм по-дърт ама все пак :D

А китайски, смятам, че ще ми потрябва супер много след 5-10 г като китайците дойдат :lol:

Кажте са, има ли полиглоти тука
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Научи английски, немски, френски, италиянски, испански, португалски, руски, китайски, полски, румънски, сръбски, индийски, турски, арабски и още няколко и мисля ще си ОК. :D
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

JS advanced, някоя js template system, после angular , в бъдеще JAVA, CSharp advanced, структури от данни , и така нататък
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

А китайски, смятам, че ще ми потрябва супер много след 5-10 г като китайците дойдат

Това няма да стане никога. Китайците са изгодни само за производство на боклуци. След десет год, голяма част от тази работа ще се върши от роботи. Както адидас ще се местят в германия където ще правят обувките с роботи. Сега произвеждат в тайлан или някъде наоколо
Учи китайски ако смяташ да лижеш китайски задници.
Новината е от преди няколко месеца http://fortune.com/2016/05/25/adidas-robot-speedfactories
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Английски език - отваря врати към доста широк пазар почти няма държава в която Английският език да не е говорим от голяма част от населението.
Нидерландски език - според мен също е изключително полезен защото можеш да го ползваш в Холандия, Белгия, Аруба а това от гледна точка на пазарна ниша е доста добър избор защото в първите две държави икономиката е на доста добро ниво което според мен би ти било полезно напред във времето ако решиш да се насочиш точно към техните пазари.

всеки един друг език според мен е добре дошъл но горните два би трябвало да са задължителни във всяко едно учебно заведение (за момента единствено английския език е задължителен в нашите учебни заведения)
 
От: какъв език бихте седнали да научите?


Как ли пък няма да почна да уча нидерландски, холандски или там както е, след като за първи път чувам аруба
може би сега го учите в основното и бързаш да се похвалиш, че си чул заучени реплики като "холандия е имала силна икономика" - белгия пък още по-голям смях"
кой ще ти ходи в аруба да прави бизнес?

като драскате нещо - давайте и малко обосновка (може да използвате и чужда)
 
От: От: какъв език бихте седнали да научите?

Как ли пък няма да почна да уча нидерландски, холандски или там както е, след като за първи път чувам аруба
може би сега го учите в основното и бързаш да се похвалиш, че си чул заучени реплики като "холандия е имала силна икономика" - белгия пък още по-голям смях"
кой ще ти ходи в аруба да прави бизнес?

като драскате нещо - давайте и малко обосновка (може да използвате и чужда)

Не мисля че твоето мнение е уместно поне в рамките на моето мнение защото темата е публикувана с цел всеки един съфорумник да изкаже своите възгледи. Относно ученето в основното училище е много далеч в миналото но пък относно кралството Белгия според това което виждам всеки ден е доста добра и развиваща се страна в която всяка една нова технология или бизнес идея би имала бъдеще независимо дали е ИТ или друга сфера. Точно за това смятам че Белгия е страхотна страна в която можеш да изградиш един нормален и развиващ се бизнес защото качеството на живот е изключително добро, минималната заплата е напълно достатъчна за да се живее един изклютичелно нормален живот в 21 век но пък много малко хора вземат минималната работна заплата която е 1200 евро и то я вземат ако работят при емигранти. Можем много да говорим на тази тема но мисля че не е тук мястото и времето.
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Колеги, имаше една снимка от тип programming humour - мъж и жена на среща - жената пита колко езици знаеш , защото аз говоря 3, а мъжа " ..... и изброява php, csharp, java, etc" . Търсих я но не успях да я намеря
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Арабски, защото арабите са примитивни и лесно им се продава продукт.
 
От: От: какъв език бихте седнали да научите?

относно кралството Белгия според това което виждам всеки ден

:D знаех си, че това което си писал е основано на лични пристрастия и впечатления
ето защо мнението ти според мен няма тежест - цитирай авторитетен източник чрез който да решим какъв език да учим
А не всеки емигрант да ми казва да уча неговия език... несериозно е :) всички страни на запад имат г/д еднакъв стандарт. Няма никоя с извънземен стандарт - иначе одсега всички маймуни да са отишли на нейния клон и стандарта да се е изравнил.
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

imrs.php



Аз лично, като 3ти език в момента изучавам Френски (Карта по-долу къде се ползва). Виждам огромен потенциал в следващите десетилетия в Африка и възможностите за бизнес там.

Nl3qWZe.png
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Ако знаеш английски, тогава учи или испански или китайски.
В момента китайския е доста перспективен, а и си мисля че в бъдеще тепърва ще се налага
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Виждам огромен потенциал в следващите десетилетия в Африка и възможностите за бизнес там.
Това което си чел е за възможностите за ЕДЪР ниско платен труд.
Ако мислите, че тепърва започвайки да учите език това ви помогне осезаемо... :D дори бих казал, че колкото повече време минава, толкова по-малко по-малко възможности ще има от типа каквито очаквате.
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Цигански, предимствата са безгранични :)
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

Китайският е много много сложен! За прилична грамотност , трябва да си овладял поне 3500-4000 йероглифа. Освен това като фонетика и граматика няма нищо общо с нищо, което познаваш. Ако си решил да го учиш - отдели си поне 2 години - за начало (ако го учиш от тук).Ако си в страната - и по-бързо може да стане. Примерно , можеш да отидеш да преподаваш немски в Китай :))))
Иначе китайците перфектно си търгуват на английски, няма проблем с това.
 
От: какъв език бихте седнали да научите?

ми не мисля да е по-сложен от финландския, който беше споменат, и който аз бях решил да понауча, понеже братовчед ми се ожени за финландка, ама бахти и а-тата с точки и думи по 20 букви ама от най-завъртяните - прочетете това примерно :

ебахти, то дори не може да го напишеш във форума без да бъгне:

примерно - добър ден е : https://en.wiktionary.org/wiki/hyvää_päivää и тва са супер къси думи, абе лудница
 

Горе