как да продавам в ebay.com

От: как да продавам в ebay.com

Принципно преди някой да надава или да реши да купи нещо гледа отзивите за тебе! Пробвай да продаваш дребни неща на ниска цена за да натрупаш положителни отзиви след това пробвай с лични продукти!

Един съвет слагай ниска цена на стоката си, а по-висока такса за пощенска доставка.
И за да не каже някой че така е не честно, в ebay.com се показва и цената за доставка.
Но най-важното е да натрупаш положителни отзиви
 
От: От: как да продавам в ebay.com

Един съвет слагай ниска цена на стоката си, а по-висока такса за пощенска доставка.
И за да не каже някой че така е не честно, в ebay.com се показва и цената за доставка.
Но най-важното е да натрупаш положителни отзиви

Това не го препоръчвам на никого. Защото трупайки положителни отзиви, когато в един момент станат достатъчно като брой (100) за да станеш пък топселър, (което пък дава още повече предимства) се получава така че няма да ти е добър процента на Shipping and handling charges в Detailed Seller Ratings. А ниския процент може да ти дойде дори и да си на 100% Positive Feedback. И много ще те е яд. вярвай ми. За да се успее в Ebey трябва да мислиш доста стъпки напред. И най важното да не хитруваш на дребно.
 
От: как да продавам в ebay.com

Смисъл как да не хитрувам

ами както те посъветва колегата : "ниска цена на стоката си, а по-висока такса за пощенска доставка" верно много хора го правят ама никой не е прокопсал от това ми се струва
 
От: как да продавам в ebay.com

Имам проблем с ebay, почнах да продавам там и след като осъщестих първата си продажба получих email, в който пише "your account has been suspended pending additional account verification". Поискаха да им пратя копие от лична карта и копие от извлечение подебитна карта, пратих им ги, но след няколко дни ми поискаха и снимка на която да съм с продукта "image of you with the item". Някой имал ли е такъв проблем, да се надявам ли да ми пуснат акаунта отново или да не се занимавам повече?
Благодаря предварително.
 
От: От: как да продавам в ebay.com

По тази логика на всички селъри шипинга ще им е фрее,като доставката ще е включена в цената.Така като разгледах офертите повечето са с такса за доставка.
Това не го препоръчвам на никого. Защото трупайки положителни отзиви, когато в един момент станат достатъчно като брой (100) за да станеш пък топселър, (което пък дава още повече предимства) се получава така че няма да ти е добър процента на Shipping and handling charges в Detailed Seller Ratings. А ниския процент може да ти дойде дори и да си на 100% Positive Feedback. И много ще те е яд. вярвай ми. За да се успее в Ebey трябва да мислиш доста стъпки напред. И най важното да не хитруваш на дребно.
 
От: как да продавам в ebay.com

ми домейни , регистрирам в годедй и продавам , някои на печалба други на загуба трети да си върна парите и така
въртят се нещата
но имам планове занапред да пробвам и с нещо друго стига да има далавера но ще видим
много са им високи таксите , декември бяха пуслали търгове без такси до 100 на месец или нещо такова и беше доста добре но сега гадно ако не продадеш от първия път
също така мисля да се насочвам към англииския ибей защото има алтернативи за транспорта (поща , куриери) все пак сме в Европа
 
Последно редактирано:
От: как да продавам в ebay.com

ами като пускаш обявата просто цъкни на worldwide в графата shipping
 
От: как да продавам в ebay.com

Да питам тук, че търсачката на форума ми показва само тази тема за ebay.
Има ли проблем на митница, ако си купя семена от ebay? Доставчика е от САЩ, има десетки позиции със семена. Доставя и за България. От доставките е изключена Италия, което ми е странно. Както и Тайван и Австралия.
Обща стойност на поръчката е десет долара, ако това има някакво значение.
 
Поръчка + доставката трябва да е е евтина за да не минава митница вече не помня дали беше 15 или 19 долара

А италия може да я изключат ако са на принципа излъжат ли ме веднъж режа цялата държава политика на продавача например...
 
От: как да продавам в ebay.com

Значи, ако поръчвам повече неща, да не се лакомя за обща доставка.
Благодаря! :beer:
 
От: как да продавам в ebay.com

Аз съм поръчвал чушки и домати от САЩ и ми ги доставиха без проблеми ( по едно пакетче за 1.75$ )
Та да попитам : Има ли някой, който е продавал семена в ebay, има ли някакви ограничения за изпращане на семена извън България.

Да питам тук, че търсачката на форума ми показва само тази тема за ebay.
Има ли проблем на митница, ако си купя семена от ebay? Доставчика е от САЩ, има десетки позиции със семена. Доставя и за България. От доставките е изключена Италия, което ми е странно. Както и Тайван и Австралия.
Обща стойност на поръчката е десет долара, ако това има някакво значение.
 
От: как да продавам в ebay.com

Здравейте, Някой може ли да ми каже как да кача снимки на ebay на страницата с описанието на продукта. Прочетох указание, че трябвало снимката да бъде в HTML формата. Как да го направя?
 
От: От: как да продавам в ebay.com

Здравейте, не знам дали тук е подходящо да питам но интересува ме ако продавам в ebay, например тениски , и всякакви авторски артикули , какъв е реда по закон и въош6те има ли такъв при изнасянето на голям брой стока през граница като например на седмица по 100 броя тениски да речем ? Това не е малка борйка за една седмица което значи 1 4ас разписване пратки само в по6тата на 100 индивидуални клиенти което ми се стръва много селективно и не наред , после това минава през митница и няма как да не бъде забелязано като търговска стока от един автор и би подлежало предолагам на проверка. При такива продажби нужно ли е да бъда регистриран като фирма за да продавам спокойно големи бройки артикули без да бъда претисняван и към каква институция или човек с професия ми е нужен да се обърна за помощ като информация?
 

Горе