ключ за забрана за обхождане на страници?Как ставаше?

Asen Popivanov

Active Member
Привет!
Извинявам се,че повдигам въпрос, който е коментиран, но не можах да намеря темата, та..
Въпроса ми е следният: на мят сайт имам директория в кято съм инсталирал wordpress и си правя там някои неща, но не искам директорията с wordpress-а да се обхожда и индексира от търсачките. Как ставаше туй нещо, колеги? Благодаря предварително! :)
 
От: ключ за забрана за обхождане на страници?Как ставаше?

Ако съм те разбрал правилно ти трябва robots.txt файл, в който слагаш
User-agent: *
Disallow: /wordpressDir/
 
От: ключ за забрана за обхождане на страници?Как ставаше?

В основната директория на сайта.
 
От: ключ за забрана за обхождане на страници?Как ставаше?

noindex,nofollow
 
От: ключ за забрана за обхождане на страници?Как ставаше?

Привет!
Извинявам се,че повдигам въпрос, който е коментиран, но не можах да намеря темата, та..
Въпроса ми е следният: на мят сайт имам директория в кято съм инсталирал wordpress и си правя там някои неща, но не искам директорията с wordpress-а да се обхожда и индексира от търсачките. Как ставаше туй нещо, колеги? Благодаря предварително! :)

След като не разбираш, не ти трябва да се занимаваш с robots.txt, има и много по-лесен начин, който колегите са ти спестили и не са ти казали, било то от незнание или от нежелание от тяхна страна:

Влизаш в настройките на Уордпреса който си инсталирал и после в раздел "Четене" слагаш отметка на "Не позволявайте на търсещите машини да индексират този сайт".
 
От: От: ключ за забрана за обхождане на страници?Как ставаше?

След като не разбираш, не ти трябва да се занимаваш с robots.txt, има и много по-лесен начин, който колегите са ти спестили и не са ти казали, било то от незнание или от нежелание от тяхна страна:

Влизаш в настройките на Уордпреса който си инсталирал и после в раздел "Четене" слагаш отметка на "Не позволявайте на търсещите машини да индексират този сайт".

Благодаря! Точно тази опция на уордпрес бях ползвал по-рано, но забравих! Ох, че е кофти като отдавна не съм се занимавал с тази материя... :)
 
От: ключ за забрана за обхождане на страници?Как ставаше?

не искам директорията с wordpress-а да се обхожда и индексира от търсачките.

Има много голяма разлика дали да се обхожда или индексира.
Роботс са препоръчителни. Много роботи не незаконни, но досадни си обхождат без да им пука за роботс.текст
Уърдпреса ти решава проблема с индексирането, пък ти си реши за обхождането ако искаш.
 

Горе