купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

dalasweb

Well-Known Member
Значи купувам един таблет за 100 долара как да го пусне продавача от Китай
като подарък и под 30 долара ли?
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Чувал съм, че има някаква врътка - праща се от Китай до Англия и след това от там до БГ, като по този начин се избягва митницата. Трябва обаче съответния продавач да предлага тази услуга и ще трябва да доплатиш за това.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

обикновенно като пишеш на китаеца да ти у пише 30 долара няма проблем, но въпреки това има случаи когато е по обемисто да ги отварят и да платиш после мито, но обикновенно самите те си пишат некви ниски цени
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Или го пише под 30$ или даваш още 2-3$ да мине през Европа. Мен през Холандия ми прекараха един телефон последният път. На пакета си пише, че идва от Холандия.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Спокойно, мито няма да плащаш щом е 100 долара.
Само ДДС :)

До 15 евра трябва да е стойността за да не плаща ДДС.
До 150 евра не се плаща мито.

Тия 30 долара отде ги измъкнахте ми е интересно?
 
Ако го поръчаш с Freeshipping през BG Post, а не през DHL може и ДДС да ти се размине. Аз така си поръчах от Minideal 5-6 телефона (не наведнъж разбира се ) и Китаеца ми го пишеше като Gift или до към 30$ и даже и ДДС не съм плащал (говорим за преди 1 година )
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Е на мен телефона ми като пристигна от холандия пак го задържаха и му платих ддс-то.
Така че си е на късмет дали ще ти спрат пратката или не.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

От 20юли има някаква нова вътрешна политика в митниците (явно искат да понапълнят бюджета) и почти всяка подобна техника дори и писана 17$ се задържа в митницата и искат да докажеш реалната и стойност с платежно и снимки от сайта .... Най - добре изчакай да отмине тая акция или се приготви и за тази възможност.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

От 20юли има някаква нова вътрешна политика в митниците (явно искат да понапълнят бюджета) и почти всяка подобна техника дори и писана 17$ се задържа в митницата и искат да докажеш реалната и стойност с платежно и снимки от сайта .... Най - добре изчакай да отмине тая акция или се приготви и за тази възможност.
Така и трябва ;) Като почнете да си плащате, като попове на митница, няма да задавате въпроса - ама що това струва еди си колко в алиекспрес-а, а при вас е по-скъпо.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Колега и аз препродавам стоки , но сам се сещаш че това ще вдигне още повече цените на техните стоки за бг потребител .
Аз си плащам мито и ддс, като внасям нещо. Ако ти не го правиш, тогава подбиваш цените на тези, които действат според законите на тая държава. ;)
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Нека китаеца го пусне като Gift и отбележи стойност 18 $ примерно. И задължително през пощите, а не през DHL, т.като там отварят всяка пратка, независимо от стойността.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

@Miracle точно така ми ги пращат и на мен , но всичко на митница ...

@redrum ако намеря легален начин да внасям телефони с марката "xiaomi" не ми е проблем да си плащам ддс ...но все още не съм намерил :))
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Доколкото знам митничарите разпознават техниката и много трудно нещо такова да мине без да го усетят, особено ако пише някаква ниска цена на пакета.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

@redrum ако намеря легален начин да внасям телефони с марката "xiaomi" не ми е проблем да си плащам ддс ...но все още не съм намерил :))

И що да не можеш?! Не са европейска марка, а китайска. Стоката ти е с произход Китай. Интересно ми стана какъв пък ще да е проблема да внасяш легално? Аз като гледам се опитваш да намериш начин точно за обратното с тая тема...

А, да! И за БГ потребителя - от кога пък толкова се загрижихте за него? Няма да умре ако даде повече от 5лв, нали? Аз си внасям техника, плащам си всичко дължимо и продавам на повече от нормални цени. Не липсват такива, които смятат HD камера за видеонаблюдение за скъпа при цена от 30лв, което са под разхода им за цигари седмично. Е, и? На 5лв ли да им продавам? Ако 30лв за такава техника са им много, то значи че нямат нужда от тях.
С всичко останало е същото. Ако не може да си позволи телефон за 150лв да си купи за 10лв с преподписване от оператор. Има читави Nokia дори с фенерче. Ако му се ще да си чеше с пръст дисплея обаче ще трябва да е готов да плати цената.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Проблема с тази марка е че няма официален внос извън Китай и Индия заради патентни проблеми и нзн дали няма да е проблем да се внасят легално тук .
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Проблема с тази марка е че няма официален внос извън Китай и Индия заради патентни проблеми и нзн дали няма да е проблем да се внасят легално тук .

Ами бъди първия вносител. Колегата lqllqlq ти е го е написал марката е китайска и телефона се произвежда в Китай. Внасям други модели телефони от там и никога не е имало проблеми на митница.

Забравих да кажа телефоните мито нямат само ДДС
 
Последно редактирано:
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Прекарай ги с посредник през Англия. Да е гифт с цена до 18 долара. От там рядко им слагат ДДС, а и да го сложат не ходиш по митници. Джи джи би джи ползвам аз. Поздрави
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Проблема с тази марка е че няма официален внос извън Китай и Индия заради патентни проблеми и нзн дали няма да е проблем да се внасят легално тук .
Ами проучи и ги внасяй легално, като си пич. Като се правиш на луд и мамиш, не очаквай някой да ти съчувства.
 

Горе