мнение отностно нает сървър от icn.bg

gshopov

Well-Known Member
Здравейте в момента ползвам шаред от хостаготор но мисля че няма издържи още дълго и ще си имам проблем :) правя само по 500 -600 уникални на ден :( но пък имам по 60-70 качвания на снимки ( сайта е за запознанства) на ден.
и се увеличават всеки ден, и може да изреват че товари я cpu я нещо друго
та си мисля да си платя за нает сървър от една страна машина само за мен :) от друга страна чиста работа правиш каквото си искаш ( е вярно до толкова до колкото tos позволява)
варианта на който съм се спрял е
AMD Athlon 64 X2 3400+, DualCore 64 Bit процесор
2048 MB DDR2-RAM памет
1x230GB SATA Твърд диск
Неограничен месечен трафик
99.999% Network Uptime
Linux операционна система
Пълен Root достъп
Confixx / Plesk 8.2 контрол панел

хостван в германия за 160лв на месец
проблема е че никъде не виждам какви скорости са пуснати към машината не че е голям проблем но знам ли мисля да питам и тях
но все пак потребителите са хората който могат да кажат най-добре доволни ли са от тяхната услуга :)

също ще се радвам и на други предложения за нает сървър сайта е насочен за бг аудитория но за сега ми се струват доста скъпи предложенията от бг и хоствани в бг
затова си търся в чужбина
та ако ползвате някоя компания на вън и сте доволни ще се радвам да ми предложите фирма мога да си позволя до 50-100$ на месец тъй като за сега съм спрял всички платени услуги и само давам :)
така че :) след изписването на толкова реда може би ненужна информация за вас :)

обобщението е следното

търся си добър нает сървър до 100$ по възможност с контрол панел :)
 
От: мнение отностно нает сървър от icn.bg

С тоя трафик нямаш нужда от нает сървър. Даже от виртуален няма нужда.
P.s. Мини си превода на скрипта през спелчекер. На 20тата секунда от престоя в сайта забелязах грешки. "профИсионални изяви" -> професионални; "Прочетох ги и ги приемам Условия за ползване"
Обърни внимание и на големи/малки букви.
 
От: мнение отностно нает сървър от icn.bg

Качването на картинки не би трябвало да товари CPU-то много
Само ще имаш повечко трафик, но в днешни дни хостинг пакетите се продават с доста трафик. За кода бих казал - едно преглейдане на sql-ите може да спести доста CPU time.
 
Чакаи да изревът и после прави разлика с български доставчик... (мисля чев си далеч от изреваването) (другото което симисля е че бг хостинг фирмите го правят за да щавят повече пари)

аи винаги можеш да ъпгреиднеш до реселър ако все пак се наложи

a ако искаш на тези ВПСа съм го ползвал някога

http://www.spry.com/
 
Последно редактирано от модератор:
От: мнение отностно нает сървър от icn.bg

да де то качването не товари но знам ли :) те засега не са изревали :)
но имам намерение да пусна и видео чат и той на шаред няма да стане
трафика се вдига с всеки изминал ден
превода подлежи на корекции и то големи :) в момента съм решил да правя изцяло нов превод тъй като този не е направен от специалист и действително има много грешки
 

Горе