начисляване на такси в банка и изненада след години ?

AMOUN

Well-Known Member
Един познат сега ми каза ходил днес в банка да си отваря сметка
и от там му казали че преди години сметката му в която няма пари и не я ползвана са се начислявали месечни такси и сега дължи 250 лева
които е длъжен да плати ?
абе това не е ли измам аз ако съм ще им тегля майните?
ма това не е ли глупост
те нарочно си мълчат и не ти се обаждат ти откъде да знаеш и оп след няколко години честитка?
това законно л ие да те карат да платиш ?
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Не знам дали е законно, но имам опит от подобна ситуация в друга държава. В Америка имах сметка в една локална банка. После се преместих на доста далечно разстояние където въпросната банка нямаше клонове и си изтеглих всички пари с чек. После се оказа, че три месеца са ми начислявали такса за поддръжка и след това автоматично са ми затворили акаунта да не се трупат нови такси. Та дължах някакви $15-16 накрая. Така правят в белите страни.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

То и аз имам една дебитна в незнам къде беше, дето е изтекла от 5-6 години вече. И все се каня да отида да видя дали не дължа някакви луди суми, ама забравям.

Иначе на скоро един приятел ми разправя за случай, дето някаква мацка отива да си закрива сметката и и казват че дължи еди колко си. Плаща там каквото трябва обаче 1 стотинка не достига и тя тръгва да се бърка. При което служителката и казва - не, не, няма проблеми, обаче в системата остава 1 стотинка по-малко :) И след там незнам колко години и пращат че дължи кам 5-600 лв от лихвите върху тая стотинка.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Преди време SG ми изпратиха някакво странно писмо, че им дължа такси поради липса на пари в сметката (спрях да работя с тях, но не бях закрил сметката). Скъсах го и в коша - повече не са нахалствали, предполагам, че са закрили акаунта.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Майка ми имаше абсолютно същия случай. Разправя се с банката една седмица. Поиска им договора за сметката, а от банката казаха, че го нямат и им трябват няколко дни за да го извадят от архива, а на всичкото отгоре се плаща и такса за това. В крайна сметка се оказа, че всеки месец се натрупват някакви измислени такси и лихви, а банката не била длъжна изобщо да уведоми собственика на сметката, че има задължения, а може когато си иска да му връчи призовката за съда.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Иначе на скоро един приятел ми разправя за случай, дето някаква мацка отива да си закрива сметката и и казват че дължи еди колко си. Плаща там каквото трябва обаче 1 стотинка не достига и тя тръгва да се бърка. При което служителката и казва - не, не, няма проблеми, обаче в системата остава 1 стотинка по-малко :) И след там незнам колко години и пращат че дължи кам 5-600 лв от лихвите върху тая стотинка.
Тома е измислица и простотия. Поне да я бяха съчинили по-правдоподобна...
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Един познат сега ми каза ходил днес в банка да си отваря сметка
и от там му казали че преди години сметката му в която няма пари и не я ползвана са се начислявали месечни такси и сега дължи 250 лева
които е длъжен да плати ?
абе това не е ли измам аз ако съм ще им тегля майните?
ма това не е ли глупост
те нарочно си мълчат и не ти се обаждат ти откъде да знаеш и оп след няколко години честитка?
това законно л ие да те карат да платиш ?
Подаваш в банката молба (задължително с входящ номер), като молиш да ти се опростят задълженията, поради неизползване на сметката. Много е вероятно да ти удовлетворят молбата. Виждал съм го.
Законно е да те накарат да платиш. Това става ясно от договора, който си подписал.
Не си мълчат нарочно. Просто не им се занимава с уведомления и не са длъжни в този случай.
Глупост е да им теглиш майната.
 
Последно редактирано:
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

То и аз имам една дебитна в незнам къде беше, дето е изтекла от 5-6 години вече. И все се каня да отида да видя дали не дължа някакви луди суми, ама забравям.

Иначе на скоро един приятел ми разправя за случай, дето някаква мацка отива да си закрива сметката и и казват че дължи еди колко си. Плаща там каквото трябва обаче 1 стотинка не достига и тя тръгва да се бърка. При което служителката и казва - не, не, няма проблеми, обаче в системата остава 1 стотинка по-малко :) И след там незнам колко години и пращат че дължи кам 5-600 лв от лихвите върху тая стотинка.

Тази да не е жената на учителя Йода или лихвата е 800 милиярда %. И на мен ми се струва малко легенда.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

то не е ли около 20 -тина лв. на година тази такса за сметка ... какви са тези 250 лв.
от такива такси им идват заплатите ама чак пък толкова ....
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Да, вие двамцата понеже знаете по-добре какъв е случая ;) Е даже човека отгоре казва че имал абсолютно същия случай.

Банките са най-големите боклуци и това им е редовен номер. И естествено, че е законно и ти го пише в договора - тоя договор не случайно е 50 страници, написан на адвокатски език, така че 99% от хората да не го четат. Известни мръсни трикчета са това.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

НЕ вярвам да ми кажат ок няма да плащаш?
а и аз като ми кажат някъде да п;иша молба директно псувам и си заминавам
аз не съм цървул да се моля
НИКОГА .. ГОВОРЯ ПОД НИКОГА ЗА ДЕСЕТИНА ГОДИНИ КОИТО ПОМНЯ
НЕ СЪМ ПИСАЛ МОЛБА
НЯМА И ДА ГО НАПРАВЯ
АЗ НЕ СЕ МОЛЯ НА НИКОГО АЗ ИСКАМ !
АЗ НЕ СЕ МОЛЯ ЗА УСЛУГИ А СИ ТЪРСЯ ТОВА КОЕТО СИ Е МОЕ
МОЛБА НЕ БИХ НАПИСАЛ ДОРИ И ДО ПРЕЗИДЕНТА !
приемам като обида няко йда ми иска молба ... псувам още повече случвало се е да късам и замярвам с документи като видя че пише мнна тях молба
!
мисля последният път в дскаса беше не съм сигурен нои в общината ли беше .. немога се сетя абе нещо държавено бепше и там съм късал пред тях и в коша
с усмивка на уста намеквайки им какво си мисля за тях и роднините им в директно заобиколен текст !
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Ебати якото...коя е тази красива банка. :)

Аз не виждам къде е драмата, врътваш се и казваш майната им. Какво ще те съдят за 250 лева ли. На мен ако ми го кажат, ще им спомена, че не съм измал известия и не виждам смисъл да продължавам сметката си там. Не знам как им оперира системите, но единственото което могат да направят е да те прибавят в система, в която да нерентабилните клиенти. Но това беше само за кредитите, не знам дали има за такива такси (неизплатени). Ебаси терикатското е станало на всякъде. И тук е редно КЗП да им плеснат една глоба, хахахаха. Абе само циркаджийски истории днес. :)
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Амоун, ти на колене никога ли не си падал? :D
Молбата е просто форма. Никой не те кара да се молиш.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Ебати якото...коя е тази красива банка. :)

Аз не виждам къде е драмата, врътваш се и казваш майната им. Какво ще те съдят за 250 лева ли. На мен ако ми го кажат, ще им спомена, че не съм измал известия и не виждам смисъл да продължавам сметката си там. Не знам как им оперира системите, но единственото което могат да направят е да те прибавят в система, в която да нерентабилните клиенти. Но това беше само за кредитите, не знам дали има за такива такси (неизплатени). Ебаси терикатското е станало на всякъде. И тук е редно КЗП да им плеснат една глоба, хахахаха. Абе само циркаджийски истории днес. :)
Има начин да ти приберат парите. Цял отдел си имат банките за това, но не биха се занимавали с дребни суми.
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Абе банките са голeми боклуци и винаги ще се изкарат прави накрая, не е толкова лесно да им теглиш майна. Сега за 250 може да не се занимават, ама 100% са сложили някакви лихви и след 10ина години ще се присетят :)
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Казах му да ходи в банката да подаде искане с номер утре и оттам директно при КЗП
да види какво ще му кажат това за мен е дебилщина
немога да го проиумея
как може такава наглост да е законна баси света в който живеем мака му й свят
само да стана милионер щи спонсорирам някоя бобмбаджийница!
бахти изрудите тия бахти света смотан бахти капитализма изхакан !
аз за 20 лева ще направя панаитр не е за парите разберете а кака може така? ебати измамта
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Абе банките са голeми боклуци и винаги ще се изкарат прави накрая, не е толкова лесно да им теглиш майна. Сега за 250 може да не се занимават, ама 100% са сложили някакви лихви и след 10 години ще се присетят :)
А бе ти фантастика ли четеш, като мен, малък ли си, езика ли те сърби или просто се изказваш неподготвен?
 
От: От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

Амоун, ти на колене никога ли не си падал? :D
Молбата е просто форма. Никой не те кара да се молиш.

абе кака молба бре човек аз не се моля да ми дадат нещо ?

как така ще пиша молба?
не забраниха ли преди няколко години молбите?

самото име е обидно - молба?
Молба може да се подадеза работа!
ак оси несретник - моля ви да ма земити на работа щото умирам от глад
или молба за кредит - моля ви дайте ми пари че умирам от глад
молба за помощи
нензма за ко за далак за бъбрек
ама защо да дам молба аз?
аз не се моля ? за какво да се моля?
рабери това е принципно няма да попълня молба ако ме накарат
немога да привема подобно нещо
може би ако съм заставен и нямам изход да
тогава ще емомолба щото няма как ама при положение че съм прав за какво да се моля?
моялд а ми закриете сметката? ХАХАХАХАХ да им се моля
АЗ ИСКАМ ДА МИ ЗАКРИЯТ СМЕТКАТА! не ги моля
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

МНОГО БЪРЗО СЕ ПАЛЯ В ПОСЛЕДНИТЕ НЯКОЛКО ГОДИНИ ТРЯБВА СИ ПОТЪРСЯ ХАПЧЕТА ЧЕ НЕМА ДА МИНА 40 ...
 
От: начисляване на такси в банка и изненада след години ?

А бе ти фантастика ли четеш, като мен, малък ли си, езика ли те сърби или просто се изказваш неподготвен?

Виж сега, разбирам, че като (бивш?) служител в банка приемаш тия неща лично, ама ако имаш нещо да казваш - давай с реални аргументи. Това тука са напълно нормални неща като за една банка, затова казвам, че са боклуци. И това даже е малко - пусни едно търсене за Транскард и виж там за какво става въпрос. Да видим тогава кой от нас чете фантастика :)
 

Горе