относно индексиране на изображения

billigg

New Member
имaм следния проблем, ...нито една снимка не излиза в "Гугъл изображения", има Alt i Title на всяко изображение
http://dazling-daniel.com (нямам никакви беклинкове) ако започна да линквам сайта, ...ще излезнат ли (платформа Wordpress, плъгин за изображенията Jqery Colorbox)

същото се отнася и за www.fulmaks-bg.com

не съм забранил директории с robots.txt
...сайтовете са пуснати доста отдавна
 
Последно редактирано:
От: относно индексиране на изображения

Снимките ти излизат. При мен при търсене в google.bg на думата "сусамка" твоята снимка си излиза и е на 17 страница. Реших да потърся по име един от продуктите ти: сусамка "вълшебен дар" - отново излиза и показва цели 5 снимки.
Така, че това твърдение:
имaм следния проблем, ...нито една снимка не излиза в "Гугъл изображения"
не е вярно!
 
От: относно индексиране на изображения

Проблемът за мен е, че не са кодирани кавичките в алт тага - трябва да е alt=""Сусамки" Друг текст"
Като цяло препоръчвам - да не се ползват въобще символи из таговете
 
От: От: относно индексиране на изображения

да предположим че си прав, а за другия сайт също не излизат, а няма кавички в ALT и ТITLE, значи проблема не са кавичките в този случай
 
От: относно индексиране на изображения

Абе човеко - ти нарочно ли го правиш това или какво... ? Ето ти принт скрийн от линка който даде - посочил съм със стрелка снимката от твоя сайт. Не мога да повярвам, че при теб не излиза, при положение, че аз я виждам?
susamka-3.jpg
 
От: относно индексиране на изображения

Абе човеко - ти нарочно ли го правиш това или какво... ? Ето ти принт скрийн от линка който даде - посочил съм със стрелка снимката от твоя сайт. Не мога да повярвам, че при теб не излиза, при положение, че аз я виждам?
Виж файлът 3366

Той е изял сусамката, а при теб се пази в кеша на браузъра.
 
От: относно индексиране на изображения

пример site:fulmaks-bg.com
случайно да знаете тази опция, ..чрез която ви излиза какво ви е индексирано в сайта, ...?!
..в случая показва че никакви изображения не са индексирани
 
От: От: относно индексиране на изображения

В интерес на истината и яз не ги виждам :(
да предположим че си прав, а за другия сайт също не излизат, а няма кавички в ALT и ТITLE, значи проблема не са кавичките в този случай
кой е другия сайт?
 
От: относно индексиране на изображения

именно, преди малко изключих плъгина Jquery Colorbox

...но ясно не е и от Плъгина, ...в гугъл.ком илизат а в гугъл.бг няма индексирани изображения
но за кратко време ще махна плъгина /и ше чакам да видя/, ...нямам си и на идея защо в google.com излизат а в .bg не

сложих един robots.txt

User-agent: *
Disallow:
 
Последно редактирано:
От: относно индексиране на изображения

Намирисва ми на следното - имаш еднакви изображения (по размер) с еднакви имена (с малка разлика en накрая). По всяка вероятност не са влезли в индекса заради дублирането. А е индексирало гледам английската версия и го е ръгнало в гугъл.ком
 
От: относно индексиране на изображения

Бях се отказал да го правя, но вече почваш да прекаляваш. Това твоето на нищо не прилича. Заповядай снимката, нарочно съм ти я отворил да се види адреса на сайта ти, забележи долу адресното поле - търсел съм в google.bg. В момента даже е на 13 страница, а не както преди няколко часа - на 17... Вземай заедно със снимката и червена репутация...

susamka.jpg
 
От: относно индексиране на изображения

Намирисва ми на следното - имаш еднакви изображения (по размер) с еднакви имена (с малка разлика en накрая). По всяка вероятност не са влезли в индекса заради дублирането. А е индексирало гледам английската версия и го е ръгнало в гугъл.ком

тео => това, че той не може да си намери снимката или не знае как или нарочно го прави това, не означава, че снимките му не са индексирани!
 
От: относно индексиране на изображения

колега, ясно е че я виждаш ти, ...но не е ясно защо аз не я виждам. изчистил съм кеша на браузъра
и както виждаш на предишния пост и аз съм ти приложил изображение че не я виждам. ще те помоля да не се заяждаш
 
От: относно индексиране на изображения

да, в интерес на истината и аз ги потърсих в диапазона 15-18 страница, но се отказах ....
За този първия сайт - проблемът е в кавичките - то се затваря алт тага още преди да е помирисало текст там:

alt="Сусамка " "Вълшебен дар" - микс

нали си сещаш - стига до сусамката само :)
 
От: относно индексиране на изображения

....по скоро ще е това, ..ще преименувам снимките, ще махна кавичките, ...а на другия сайт ще поправя имената на снимките за да не отчита дублирано съдържание
...ще пробвам и ще видя резултата, ...интересно ми е само защо някои съфорумници виждат индексирано изображение
 
От: относно индексиране на изображения

колега "Странникът"
моля, нека не раздаваме наляво-надясно червени репутации
..явно има нещо което не мога да хвана, ...изчистил съм ккеша на браузъра и не виждам изображение
 
От: относно индексиране на изображения

колега "Странникът"
моля, нека не раздаваме наляво-надясно червени репутации
..явно има нещо което не мога да хвана, ...изчистил съм ккеша на браузъра и не виждам изображение


За да ти докажа, че грешиш, и че не се заяждам напразно, и че всъщност още не съм почнал да се заяждам с теб :), ти показвам друга снимка, от друго търсене, което правя за първи път. Реших да потърся "Сусамка "Еликсир" - с мед и орехи" и виждаш резултата - седма страница, последна снимка, при търсене на google.bg. Така, че проблемът е в "твоя телевизор". Не те знам как и какво търсиш, но резултатите са си налице, както се вижда.
А още повече - не знам дали е грешно да се слагат кавички в алт и тайтъла на снимките, но конкретно на снимката се вижда как Гугъл безпогрешно е разпознал кавичките които си сложил. А според мен това е така, понеже сайта ти е на Уордпрес, който променя кода и го прави достъпен за Гугъл при използване на кавичките.

susamka-eliksir.jpg
 

Горе