помощ при работа с магенто

Petko Voivoda

Well-Known Member
Здравейте от скоро започнах да работя с Magento и ми трябва вашата помощ.

Искам да попитам кои са слабите страни на системата ?

Забелязах, че системата е доста бавна и искам да попитам какви стъпки за оптимизация бихте ми препоръчали ?

Благодаря предварително.
 
От: помощ при работа с магенто

Магентото по принцип е доста мощна система с отворен код, едно от предимствата е че е доста добре оптимизирана от към сео, за малки магазини с малко продукти е супер, но за доста продукти иска доста памет може би от към там е тромава, другото което е модулите са доста скъпички и е малко сложна за работа от към начинаещи.
 
От: помощ при работа с магенто

Каше модула какво ще помогне, да ти вземат 400 лв? Аз бачкам с Магенто от няколко години, много са причините да зарежда бавно, но в момента един сайт го оптимизирах от 5 сек слезна на 1.27, пиши пък може и да съм от полза, магенто е най-доброто Опенкарт, Престашоп са евтини изработки. Даже сега зареди за 1.03 сек http://tools.pingdom.com/fpt/#!/b1Ehei/https://www.small-mall.com
 
От: От: помощ при работа с магенто

Каше модула какво ще помогне, да ти вземат 400 лв? Аз бачкам с Магенто от няколко години, много са причините да зарежда бавно, но в момента един сайт го оптимизирах от 5 сек слезна на 1.27, пиши пък може и да съм от полза, магенто е най-доброто Опенкарт, Престашоп са евтини изработки. Даже сега зареди за 1.03 сек http://tools.pingdom.com/fpt/#!/b1Ehei/https://www.small-mall.com

Даже и с cloudflare пак зарежда бавничко!
 
От: помощ при работа с магенто

Магентото по принцип е доста мощна система с отворен код, едно от предимствата е че е доста добре оптимизирана от към сео, за малки магазини с малко продукти е супер, но за доста продукти иска доста памет може би от към там е тромава, другото което е модулите са доста скъпички и е малко сложна за работа от към начинаещи.

Хахахха брат ти имаш ли си идея за какво иде реч! Това което си написал е пълна глупост, ходи се гръмни ако наистина го мислиш!

Без да навлизам в детайли има само една единствена логика която през времето се е изградила като работеща за онлайн магазини с множество доставчици, отдалечени складове, триъгълни логистики, различни валути и разплащания и тази логака се използва за момента в две опен сорс системи, едната е хикашоп което е компонент за джумла, другата е магенто комюнити едишън или ентърпрайз.

Магенто е тежка и стабилна система, предвидена е за разработване на сериозни сайтове с огромни бюджети, не е подходяща за начинаещи или такива, които трудно ще си позволят 10k за подръжка годишно и 1k за сървър месечно! Няма качествени екстенжъни и каквото и да правите по нея си е писане на код, не говоря за css и html, а за сериозно писане на код и добра работа с някои фреймуърк за препоръчване е Zend! Ако нямата бая пари не си правете труда да работите с магенто няма да се получи нищо.

Ако искате да успеете първоначално се тръгва с най - опростената и възможно най - слаба система, която запълва минималния минимум от изисквания, а имено опенкарт, след това, като влезнете в час се минава към по сложните системи.

Магенто не е оптимизирана за търсещи машини или SEO ама ИЧ! Магенто, дори е така написана, че реалната онпейдж оптимизация си е цяло приключение.

За другите неща няма да влизам в подробностти, които ми следи публикацийте из интернета ще е чел романите ми по темата с магенто, нейната интеграция с големите търговски мрежи и т.н., тук нивото без да се обиждате е толкова ниско, че едва ли на някои би било от ползва да прочете романа, да не говорим че професионалистите като цитирания от мен ще ми обясняват че линк билдигна не били линк билдиг, а било писане на линкове в статии и коментари и подобни глупости!

Със здраве ;)
 
От: помощ при работа с магенто

Малко оффтопик дай да видим един голям хикамагазин в Интернет пространството?
 
От: помощ при работа с магенто

Малко оффтопик дай да видим един голям хикамагазин в Интернет пространството?

ebay.com

Достатъчно е голям и надявам се ще покрие изискванията ти за голям онлайн магазин в интернет пространството!
 
От: помощ при работа с магенто

говорих за хикашоп не joomla модификация?

Хахахахахха моето момче толкова си далече от нещата, че просто няма смисъл да пишеш и да разводняваш темата, то се е видяло че след моето полезно писание по - горе никои няма да седне да напише нещо умно, но какъв е смисъла да пишем по 100 поста за да доказвам колко тъп и неграмотен в областта на уеб разработките и програмирането?

Едно че това което питаш е супер неправилно и ако имаше поне малко познания по работа с CMS, щеше да знаеш че да има магазин на хикашоп без джумла е като да се роди ябълка от малиново храстче! Въпреки всичко примера, които ти дадох е точно такъв, ядрото на хикашоп е използвано без да се съчетава с джумла и е до такава степен преработено, че не може да се нарече хикашоп, но по - запознатите знаят какво е общото и колко е силна връзката между хиката и посочения от мен сайт, ситуацията е подобна с алибаба, таобао, алиекспрес, но там кода не е писан от същия екип, въпреки че принципа на работа е този за които говоря, същия принцип използват и в амазон и в другите големи портали за пазаруване, разбира се с някои рачлизия, ибей си имат система за наддаване, която от скоро е включена с целия си алгоритъм в компонента хикашоп, амазон си имат ескрол и доставка до 2 часа, алибаба си имат алгоритъм за търговия на едро които е супер новаторско нещо, което най - вероятно ще бъде включено в ядрото на хикашоп до 2018 година и т.н.

Няма смисъл да се обаждаш повече, проваляш на човека темата!

Съвет към автора:
Смени системата докато е време, оптимизацията на магенто не е мисия невъзможна, но определено е мисия безсмислена! Магенто стандартно си е достатъчно оптимизирано от към бързодействие, просто така е написана системата, че да можеш да си направиш всичко без проблем и без разни дребни подробности с които да трябва да се съобразяваш. Ако създадеш сайт с милиони заявки, създадеш сайт с милиони редове в таблицата и общо взето всичко ти е с в милиони то тогава ще осетиш силата на магенто, за 100-тина хиляди продукта просто не си заслужава зора, праскай хика, може и опенкарт, но при опенкарта не е важна бройката продукти ами функционалността и да не ти дреме.
 
От: помощ при работа с магенто

ама си тъпо парче наистина с право те осмиват в този форум, г-н гуру започва joomla през 2014 с v2.5 и VirtueMart, след това през 2015г. минава на hikashop да упомена че са екстенсхъни към ядрото на joomla за да не ми се развиват други дълги теми, пише си малко с разработчиците и си мисли че знае всичко
8674187m.png
. Хайде почвай да развиваш теорията!
 
От: От: помощ при работа с магенто

ама си тъпо парче наистина с право те осмиват в този форум, г-н гуру започва joomla през 2014 с v2.5 и VirtueMart, след това през 2015г. минава на hikashop да упомена че са екстенсхъни към ядрото на joomla за да не ми се развиват други дълги теми, пише си малко с разработчиците и си мисли че знае всичко
8674187m.png
. Хайде почвай да развиваш теорията!

Оооо благодаря за рекламата, да беше сложил и един линк щеше да е супер ;) Само че информацията ти е грешна. Сайта които визираш е създаден 2014 година, можеш да видиш профила ми коя година е създаден във форума на джумла, като имай предвид, че това ми е новия профил, стария го изтрих, които беше създаден около 7 години преди сегашния ми, което като се направи сметката прави 2002 година, та от тогава се занимавам с джумла, преди това беше мамбо, още ги нямаше модерните сега cms-и с които изграждате сайтчета и хората пишехме всичко от А до Я, структурирахме си сами базите, правихме си сами архитектурата на сайтовете и всичко останало, но това няма как да го знаеш, тъй като най - вероятно си ходил до тоалетна на куку!

Много е хубаво че си открил форума на джумла, кот където и си цитирал, той е създаден за четене не за хейтене, но въпреки всичко може да намериш доста полезна информация там, ако имаш желание може да дойдеш и на джумла ден, които тази година ще го организирам аз с малка помощ от Пловдивския колектив, дата не е ясна все още, но ще бъде обявена във форума. Една от вероятните теми които ще презентирам е създаване на онлайн магазин от нулата в реално време в реална хостинг среда, която ще бъде предоставена от coolicehost!

Освен този сайт имам още над 50 онлайн магазина и куп други сайтове, като агрегатори на оферти, купон системи, сайтове за групово пазаруване и други.

Определено знам всичко що се отнася до джумла и популярните компоненти, бих казал че помня даже определени функции от кои ред на кои файл почват и това се дължи на факта че работя всекидневно с кода на джумла и неговите приложения.

Освен че си пишем поздравителни картички за рожденните дни с разработчиците, си пишем и кодове за личните проекти, което е още едно доказателство, че не говоря празни приказки и мненията им са стойностни.

Това не са теории, това са факти моето момче!
 
От: помощ при работа с магенто

В няколко поредни теми тия дни срещам мнения колко сложна, тежка и тромава система е Magento. Вярно е, че е сложна, но за сметка на това е много гъвкава. Разбира се, че не е за малки магазини, а за голям се предполага ползването на поне VPS за хостване. Едва ли някой хоства сериозен и голям магазин на споделен хостинг. Дали е тромава? Разбира се, че не. Ако ползвате лошо написан темплейт, може и да е бавна и на нает сървър. При добра оптимизация на сървъра/VPS-a, скоростта на зареждане може да падне под 1 сек. за примерно 1 MB страница. Из форума има доста писано относно оптимизацията напр. за Apache.
Аз предпочитам Nginx + spdy/http2 + OPtcahe (PHP5.5+). На магазин с Magento 1.9 CE с Nginx 1.9.5, http/2, SSL, OPcahe и добър темплейт е напълно реално скороста на зареждане на всички страници да падне и под 600 ms, дори без CloudFlare, с български SSD VPS. Не на последно място е и DNS сървъра. От времето му на реакция могат да се спестят още едни 150-200 ms. Колко магазина, и не само, на други CMS могат да се похвалят с такава скорост?
 
От: помощ при работа с магенто

@Petko Voivoda, къде хостваш и какви са версиите на DB, PHP, Magento, Apache/Nginx? Дай линк, може и на ЛС.
 

Горе