промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

AMOUN

Well-Known Member
Искам в един мой сайт да сменя линковете, в момента излизат така на преебана кирилица:
Код:
sait.cоm/%CF%CE%D7%C8%D1%D2%C2%C0%CD%C5

ако го сменя на

Код:
sait.cоm/ПОЧИСТВАНЕ

как ще се отрази на класирането -
защото това е промяна на линка, но все пак това отгоре еъщата дума на кирилица но изписана с 1%D2%C2%C0%C незнам как се води това.
гоголе ще приеме ли този ъпдейт или ще ме изрине?

п.п. Страниците се зареждат и по двата начина.
 
От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

Според мен и в момента ти е така линка просто не на всякъде се визуализира правилно

Ако ще го сменяш е по добре да минеш на латиница - Линковете на кирилица са гадни за споделяне по форуми и други сайтове и изглеждат изключително гадно където не ги визуализира правилно
 
Да, имаш предвид визуализацията в SERP-а на Google ли? Защото реално в момента, ако така се показва в браузъра, си е правилно. Просто не го е изплюло правилно. И аз смятам, че латиницата няма никакви забележки. Аз го правя вече по навик, не защото искам да оптимизирам толкова, а по-скоро защото като споделях хората линка направо се побърквам като видя подобни шльокавици на нечия стена или страница. Всичко добре захапано и накрая някакъв три-километрова линк, който реално е дума-дума2-дума3.html :)

Даже и тук го правя това, когато споделям в този форум линк на кирилица, минавам през идеята да стане хиперлинк с текст, докато ако е на латински, направо си шервам. Но това е моето webmaster-ско изкривено съзнание, но все пак грозотията е на лице. :)

А сега по въпроса, няма проблем с намирането от Google,ще го преиндексира. Възможно е да се позатлачи назад, но скоро ще си върне позиции. Това, какво означава, че се зарежда по двата начина. В браузъра или? Дано не означава, че я имаш два пъти.
 
От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

Старата версия на скрипта, вади в адрес бара гаднярицата
След ъпдейт към най-новата версия, вече вади в адрес бара кирилицата.
и я показва както трябва. 1251- е в старата
utf8 е в новата версия и предпоплагам е заради това.
Според вас ако ъпдейтна ще ми се отрази ли на резултатите?

Трябва да ъпдейтна защото е многостара версия.
но имам и на първа страница позиции с този сайт и затова се чудя.
----------
Качих тестово новата версия в пака при старата.
sait.cоm/%CF%CE%D7%C8%D1%D2%C2%C0%CD%C5
sait.cоm/new/%CF%CE%D7%C8%D1%D2%C2%C0%CD%C5

и като добавя /new линка си зарежда пак , значи би трябвал ода няма проблеми ?
 
Последно редактирано:
От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

А аз имам един въпрос - защо си играеш да пишеш такива неща? За мен лично това са глупости: изписване на адрес едновременно на латиница и кирилица. А съм виждал още по-голямата простотия: изписване на адрес едновременно на латиница, кирилица и след това пак латиница.

За мен това е неудобно, неприятно, смешно, а и твоята тема го показва, какви главоболия си имаш.

Аз не съм забелязал и един мой проект да ми пострада заради изписването на адреса на продуктите на магазин или статия, и си карам с дефолтните: ?p=11. Ако стане нещо - местя си проекта за 1 мин. от една система на друга и абсолютно никакви главоболия си нямам.
 
От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

А аз имам един въпрос - защо си играеш да пишеш такива неща? За мен лично това са глупости: изписване на адрес едновременно на латиница и кирилица.

:) Сериозно не разбрах нищо от написаното от теб :)

какво за кирилица и латиница къде е смесено.
Явно ми е прекалено рано да мисля и още не съмзаредил с фюел...
 
От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

webvul - не е нужно да ми пращаш никакви линкове, аз знам какво да правя, изглежда, че AMOUN не знае какво прави, но не ми се спори с него, дето се направи, че не знаел какво имам предвид, макар, много ясно да е показал примерите още в първия си пост, а и цялата тема е за това: смесено изписване на url адрес на сайт на латиница и кирилица.
 
От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

webvul - не е нужно да ми пращаш никакви линкове, аз знам какво да правя, изглежда, че AMOUN не знае какво прави, но не ми се спори с него, дето се направи, че не знаел какво имам предвид, макар, много ясно да е показал примерите още в първия си пост, а и цялата тема е за това: смесено изписване на url адрес на сайт на латиница и кирилица.

Чакай какво стана пак излязох виновен? :oops:

Ка така смесено - линка е на кирилица изцяло - просто в първия пример е на извратена кирилица а във втория е на нормална?
кое е смесването че има домейн на латиница ли?
Не ви разбирам термините, както сам каза ти разбираш, а аз не разбирам, затова и питам.
и понеже ти разбираш ми е важно да разбера и съответно да науча нещо.
Защо го приемаш като заяждане?
Търся отговор на въпроса ми, има ли проблем да ъпдейтна или няма, а то стана цяла сага...
 
От: От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

кое е смесването че има домейн на латиница ли?

Да, точно така... домейн на латиница, после адреса продължава на кирилица. Самият ти си дал този пример в първия си пост.

И просто подкрепям мнението на Blinky, от третия пост в твоята тема:

И аз смятам, че латиницата няма никакви забележки. Аз го правя вече по навик, не защото искам да оптимизирам толкова, а по-скоро защото като споделях хората линка направо се побърквам като видя подобни шльокавици на нечия стена или страница. Всичко добре захапано и накрая някакъв три-километрова линк, който реално е дума-дума2-дума3.html

Аз само допълвам, че за мен това изписване е неправилно и носи много проблеми и грижи. И както Blinky така и аз ти пожелаваме да се справиш с този проблем, но в бъдеще може да не го използваш, препоръчвам ти дефолтното изписване на адресите, защото както споменах - не съм забелязал абсолютно никакви загуби от това, че ползвам на всички сайтове дефолтно изписване на адресите, както ти дадох пример: ?p=11.

Това смесено изписване на url на латиница и кирилица е измислено от някой пишман seo оптимизатор, според който видите ли, като продукта на онлайн магазина или ако е новинарски сайт, то страницата с новината ако е изписана на кирилица ще помогне да окупирате първите места и никой няма да може да ви мине. Смешки... .
 
От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

Да но проблема е че сайта е индексиран така от години и не искам да променям линковете иначе да напълно си прав че така е грозно и трудно за споделяне.
Мжду другото четох някъде че имало положителен ефект за сеото линковете да са на кирилица.
 
От: промяна на линк %CF%CE%D7 към кирилица - гогле?

Мжду другото четох някъде че имало положителен ефект за сеото линковете да са на кирилица.

И аз съм чел такива мнения, но както споменах, не им отдавам голямо значение. Всъщност да не изместваме темата на дискусията, питаш нещо конкретно, дано някой ти помогне.
 

Горе