сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

KACE

New Member
Здравейте, нов съм във форума.
Предварително се извинявам, ако темата която отварям е обсъждана или не и е тук мястото. Опитах се да намеря подобна но свят ми се зави от хилядите теми :)

Бих искал съвет от Вас.

Та на въпроса:
От едно известно време съм решил да правя сайт за онлан игри. По специално табла, шах , карти и корам/дама (само тези, без други флаш игрички).
Съответно ще има регистрации, месечни класации по точки, турнири(като обмислям и вариант с някаква парична награда за победителя или най-много точки, за да се привличат повече хора да играят).
Като цяло мога да си направя дизайна, HTML и CSS структурата, но ще ми трябва и човек, който да създаде(програмно) самите игри и база от данни , защото съм слаб в програмирането, а нещата трябва да са точни.
Идеята ми е след като се съберат доста играчи(предполагам че след солидна реклама) да пусна банери и да идва някой лев от трафика.
Бихте ли споделили има ли хляб в идеята ми, и бих ли могъл да изкарвам някакви прилични пари(не става въпрос за 4 или 5 цифрени суми, еми за нещо прилично).
Ако си напрвя и няколко рекламни банера и ги пусна сайтове като замунда чрез Гарга, и други такива посещавани, дали бих събрал хора, които да се зарибят?(едва ли ще има конкретен отговор на този въпрос, все пак всичко зависи и от парите които ще налея)

В общи линии е това

Ще съм Ви благодарен ако изразите мнение.
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Първо разгледай преките си конкуренти и разбери можеш ли с нещо да си по-добър от тях и да предложиш някакво различно и ново изживяване на потребителите ползващи такива сайтове.
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Здравейте, нов съм във форума.
Предварително се извинявам, ако темата която отварям е обсъждана или не и е тук мястото. Опитах се да намеря подобна но свят ми се зави от хилядите теми :)

Бих искал съвет от Вас.

Та на въпроса:
От едно известно време съм решил да правя сайт за онлан игри. По специално табла, шах , карти и корам/дама (само тези, без други флаш игрички).
Съответно ще има регистрации, месечни класации по точки, турнири(като обмислям и вариант с някаква парична награда за победителя или най-много точки, за да се привличат повече хора да играят).
Като цяло мога да си направя дизайна, HTML и CSS структурата, но ще ми трябва и човек, който да създаде(програмно) самите игри и база от данни , защото съм слаб в програмирането, а нещата трябва да са точни.
Идеята ми е след като се съберат доста играчи(предполагам че след солидна реклама) да пусна банери и да идва някой лев от трафика.
Бихте ли споделили има ли хляб в идеята ми, и бих ли могъл да изкарвам някакви прилични пари(не става въпрос за 4 или 5 цифрени суми, еми за нещо прилично).
Ако си напрвя и няколко рекламни банера и ги пусна сайтове като замунда чрез Гарга, и други такива посещавани, дали бих събрал хора, които да се зарибят?(едва ли ще има конкретен отговор на този въпрос, все пак всичко зависи и от парите които ще налея)

В общи линии е това

Ще съм Ви благодарен ако изразите мнение.

Хубаво че не се целиш към 4 - 5 цифрени суми, но изграждането на подобни игри и програмирането им, ще ти струват доста (поне според мен). Не съм програмист, но мисля че ще ти струва доста.
 
Здравей и добре дошъл при нас. ;)

Здравей, css е стилизация, не толкова структура. Не е нужно да си някакъв велик гении в програмирането, особено щом в момента се представя готови системи за управление на съдържанието, фреймуъркове. За да си спести време усилия, а в много случаи и правилно кодиране, хвани някой cms, мисля, че имаше дори и такива за флаш игри, но не се сещам как се казваше. Виждал съм го преди време, преди флаша да залезе толкова скоростно. Идеята не е лоша, но трябва да знаеш, че има адски много такива сайтове. Ако ще успееш с нещо да се отличи твоя пред другите, давай смело. Ако не, почни с малко по-сигурни стъпки, гледайки с какво може да подобриш твоя или да избуташ тези, които са ти преки конкуренти. Има начини (ако има и трафик) сайта да се самоиздържа. Но за да си сигурен, че ще прави нещо, прави го за чужбина.

Помисли пак върху идеята си. Но колко такива бг сайтове познаваш и реално, ако има такива, ще ни дадеш ли пример, за да видим дали изкарват дори и прилични пари. Според мен този на нетинфо може и да изкарва, но последно време дори и не съм го чувал. Едно време доста се въртеше в мрежата им, както и беше на доста места медиен партньор. Сега не съм го засичал, което ми говори, че не влагат много в него, или им е станал неприоритетен проект, и ги разбирам общо взето.

Едно приятелче прави такива сайтове и монетеризира с адсенс, но честно казано намира си игри, слага си тема и пълни. Пуска после по няколко линка и като цяло върви само в тази насока с развитието им. За чуждестранния пазар е, което е гаранция, че дори и с не много голям трафик ще продължи да ги захранва с пари от някакви реклами от тях.
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

frankens7ein - да разгледах няколко сайта с точно такива приложения даже играя 2 от тях - те предлагат много игри, за да има потребителите да си цъкат каквото искат
аз искам да се се съсрдоточа само върху тези игри(табла, картите , шах и корама), за да не претрупва сайта. Именно искам да предложа парична награда за турнири, за играч който е събрал най-много точки(не че е кой знае какво, още обмислям варианти). Мисля че паричните награди ще зарибят доста хора.

nnikolov - еми няма смисъл да се целя в облаците, при условие че не съм се научил да летя все още, грубо казано. :) Верно е че всеки иска да изкарва колкото се може повече. Но от типа на някаква заплата ми стига да допълвам дохода(примерно 300-400 или 500 на месец)
И да предлено ми е ясно че за да се напише прграмен код, (за табла примерно), да се имплементира в сайта с графичен интерфейс, да се свърше с база данни, е доста занимавка и писане на код. знам го защото се опитвам да уча програмиране в университета. и това само за таблата, като сложим и карти и шах и корам.........

Затова си търся програмист който би го свършил срещу заплащане.

Но да попитам, така както говорим с Вас:
примерно: nnikolov или frankens7ein бихте ли се включили да играете ако сте добри на карти, и сте видели в сайта че има турнир с парична награда, и имате шанса да изкарата (примерно 200) за първо място от турнира в сайта?

А мислите ли че тези сайтове носят добри пари за собствениците си ?
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Бих се включил но, тук мисля че за да направиш подобна игра с карти и парични награди, ще трябва да минаваш през някакви държавни закони... Незнам дали е така, но е възможно да има такива. А да създадеш такъв сайт и да изпъкнеш сред останалите, ще ти трябват доста пари. Понеже ще се бориш с доста заможни хорица :)
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

мерси за посрещането Blinky :)
Преди играех в bulgarian.bgroom.com - но разбрах от други форуми , че са мошенници
vgames.bg/ - сега цъкам тук отвреме на време
back2game.com/ - и тука понякога

Не знам дали искарват яко пари гореспонатите сайтове, но виждам че постоянно се играе, което говори за може би приличен трафик

!!! не искам да спамя с тия сайтове, просто давам пример, дано не отнеса някой бан !!!

Да, прав си , не се изразих правилно по отношение на CSS-a
МИслех и този вариант, вместо да си играя да пиша, да си прасна една CMS на WordPress да си сложа някой готина темичка и оттам да работя и по останалото.
Първоналчалната ми идея е да е само за България, и ако потръгне поне малко, да се опитам и за чужбина.
След време мисля да заменя обикновенния флаш със 3D интерфейс на игрите, за да стане п яко.

За държавни закони , може би закона за хазарта, или нешо такова, ще го проуча и това
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Много е важно дали самият сайт ще ми допадне като функционалност, дизайн и user friendly за това дали бих се включил в подобна игра. Паричната награда за мен не е от такова значение в този случай. Не смятам, че това да имаш 4 игри пред същите 4 и още 20 на някой друг е плюс за теб :). И защо не използваш готови игри, а си решил да платиш някой да ти напише такива?
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

и ти си прав frankens7ein , това беше добър довод върху който трябва да помисля
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Идеята не е съвсем лоша, ако може да споделя и още една , и тогава да отсявам, с кое точно да се захвана.

Другата идея, няма толкова силно изразена програмна част, което прави изработката малко по лесна, но не знам как да я рекламирам пред рекламодатели
Това ще бъде онлайна магазин за авточасти. И като казвам авточасти, нямам предвид аз да купувам отнякъде и да ги продавам, защото големите така са хванали пазара, че няма мърдане. А нещо подобно като онлайн каталог. Много фирми или вносители са хванали само определена част- гуми/джанти, масла, покупко/продажба на коли, авточасти, авто-козметика и др.. Искам сайта да бъде за всичко това. Всякакви оферти накуп.
За да стане по ясно ще дам пример: (отново НЕ искам да спамя )
Всички знаете сайта Грабо , Групово, Колективни - все сайтове за колективно пазаруване.
Но знаете и Всички оферти- пак същият тип сайт, но всички оферти от такива сайтове наблъскани на едно място.
Тук е нещо подобно, сайт за всякакви авточасти, гуми, масла , козметики на едно място.

когато потребител влезе и си хареса нещо, след цъкване на някоя оферта, системата автоматично ще го препраща към сайта на доставчика или собственика на офертата

Иди-доди
Но вече започва да ме мъчи въпросът , как аджеба да накарам потенциалните дистрибутори, или вносители да си публикуват офертите на моя сайт.
Те си имат сайтове и клиенти, не им пука особено, как да ги зарибя да си добавят снимки(или да го дават аз да го правя) и описания на продуктите.
Ако в сайта има доста оферти , хората може да започнат да влизат след определена реклама и време, но докато няма никакъв шанс.

Освен да ходя и да им чукам по вратите и да им предложа тази идея, най-много да ме набият.

Затова предположих че сайта за игри, няма да толкова насочен като бизнес а като място за забавления.

Надявам се да ме посъветвате пак :)
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Ще успееш само, ако се отличиш от сегашните конкуренти - с дизайн - повече лекота в цъкането - зарибявките с награди и прочие са после.

Виж www.belot.bg. Направи нещо подобно за твоите 3-4 игри и си готов.
 
От: От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Преди играех в bulgarian.bgroom.com - но разбрах от други форуми , че са мошенници
vgames.bg/ - сега цъкам тук отвреме на време
back2game.com/ - и тука понякога

Доколкото разбирам от темата, нямаш умения (за създаване на игри), нямаш (бизнес) опит, не познаваш конкуренцията.
Поне солиден бюджет за реклама имаш ли? - започва се от 4-5 цифрена сума.

Ето ги истинските конкуренти: lan.bg / djagi.com / fortegames.com

относно това
и бих ли могъл да изкарвам някакви прилични пари(не става въпрос за 4 или 5 цифрени суми, еми за нещо прилично)
да разбирам, че искаш 3-цифрена сума?
само поддръжката на подобен проект би излязла 4-цифрена сума... а ти искаш да печелиш 3-цифрена.
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

1. Аудиторията в която се целиш като гледам са хора на годините на родителите 60+
2. Няма търсене на такива игри абсолютна загуба на време .
3. Говорим за нещо от сорта на( минимум ) 250-500 лева сайт.. с програмирането на игрите което ще ти отиде още толкова... най малко.. честито вече си на загуба с 1000 лева а все още не се знае дали ще се намерят хора.
4.Ако беше толкова лесно щеше да има хиляди такива сайтове..
просто файда няма.
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

@shiyanu ти ли правиш такива сайтове за по 1000 лв. Ако е да ми барнеш един, два...
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Хмм сайт за флаш игри вече според мен няма смисъл всичко играе игрите на смартфоните а и както казаха по-горе конкуренцията в сайтовете за флаш игри е голяма и ако все още се играят флаш игрите по сайтовете то вече всичко е запълнено на макс със хора градили опит с години и знаят точно как стават нещата с флаш игрите онлайн. Това е мое мнение и не задължавам никой да мисли така :)
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

По-добра идея ще е да се направи онлайн игра, обаче само ако имаш нужните средства.
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Ще дам пример с водещите: imperia online, ikariam и т.н. Обаче нещо по-просто, иначе е свят пара... Доста добри пари се печелят от такива онлайн игри, ако потръгнат.
 
От: сайт за online игри ? Добра идея или не съвсем

Browser игрите вече зарязват с времето. Пика им беше преди време. Въпросните игри с всеки момент губят потребители. Хората сега търсят динамика, 3д, анимации. Нещо което сега браузър игрите им е зор да направят. А и много дизайнери, художници, много пари за реклама, сървъри, провайдъри и т.н....
 

Горе